Jak vybrat nejlepší Lego pro děti a školáky?

S výběrem Lega jsem si lámala hlavu. Sad je hodně a jedna je hezčí než druhá. Jak vybrat Lego pro školáky, pro holky nebo kluky? Co je nejvíce zaujme a z čeho vybírat? Do článku jsem připravila přehled edicí Lega a také tipy na to, jaké Lego vybrat.

Obsah

Jak zjistit, jaké Lego se dětem líbí?

Základem je katalog. 🙂 Lego katalog si můžete vzít zdarma v hračkárně nebo jej můžete dostat v e-shopu k nákupu Lega. V katalogu jsou vyfoceny novinky pro danou sezónu – nejčastěji na půl roku nebo na 5 měsíců. Katalogy jsou hezky udělané, produkty jsou poskládané dle věku a dle edicí či zaměření, a tak se v něm orientují dobře rodiče i děti. Děti si v katalogu vyberou hračky, které je zaujmou a vy můžete nakupovat. Vždy se dětí zeptám, co by se jim líbilo, abych věděla, po jakém druhu Lega mám pátrat – Harry Potter Lego, Minecraft, Ninjago nebo Lego City či Lego Technic. Poté už jen vyberu žádanou hračku (podle čísla produktu či podle názvu) nebo zvolím typově něco podobného. Někdy se stane, že jsou sady vyprodané, dočasně nedostupné nebo se mi zdají zbytečně moc velké. 

Lego Harry Potter
Lego Harry Potter

Nejoblíbenější sady Lego pro děti

  • Batman™ – vybírat můžete menší sady pro děti od 6 let až po větší sady pro děti od 8 let. (Máme doma.)
  • City – Lego City nabízí širokou paletu stavebnic pro děti od 4 let. Pro malé děti se hodí menší sady, pro děti od 6, 8 nebo 10 let jsou vhodné větší či velké sady. Vybírat můžete hasičskou stanici, policejní stanici, auta, tahače, motorky, vlaky, vrtulníky.  (Máme doma.)
  • Creator – sady Lego Creator jsou určeny spíše pro pokročilé stavitele a nabízí nádherné možnosti pro stavění – například knihkupectví, dinosaury, středověký hrad, zvířata, auta a podobně. Menší sady jsou vhodné pro děti od 6 let, velké sady ocení děti od 8 nebo 10  let. Tyto sady lze postavit různými způsoby a z jedné hromádky kostiček můžete vytvořit dva, tři či čtyři různé modely – avšak nikoli najednou, ale postupně. Kluci tyto sady milují, protože mohou sami stavět podle návodu hned několik různých modelů. (Máme doma.)
  • Harry Potter™ – nádherné Lego Harry Potter je určeno pro milovníky a milovnice knihy či filmů o Harry Potterovi. Vyberete si z menších sad (kočár a testrálové nebo turnaj tří kouzelníků) až po krásný hrad či Brumbálovu pracovnu. Lego Harry Potter je určeno spíše pro školáky, skládání může být těžší a o to zábavnější.
  • Jurassic World™ – povedené Lego pro fanoušky filmu Jurský svět i pro nadšence dinosaurů. Lego je vhodné pro děti nejdříve od 6 let.
  • Friends – Nádherné sady Lego Friends si mohou užívat děti již od 4 let věku, lépe ale až od 6 let věku. Můžete vybírat z široké nabídky stavebnic – domy, skluzavky, vytvoříte malá roztomilá městečka. Tyto sady zaujmou spíše holčičky, protože obsahují malé roztomilé panáčky, které jsou podobné malinkým panenkám. (Máme doma.)
  • LEGO® Super Mario™ – Zajímavé Lego nabízí nevšední hru s interaktivním panáčkem. Je potřeba koupit nejprve startovací set, který obsahuje postavičku Maria, a poté jej můžete rozšiřovat o další sady. Postavička Maria se neprodává samostatně – zvlášť můžete dokoupit oblečky a doplňky.
  • Minecraft – sady Minecraft zaujmou fanoušky stejnojmenné hry. Koupit můžete mini sadu v sáčku i velké sady pro děti od 8 let a více. (Máme doma.)
  • NINJAGO® – Lego Ninjago nabízí malé sady (autíčko, motorka, buggy) i velké sady (teréňák, zahrady, robot). Sady jsou velmi hezké a zaujmou spíše kluky. Děti toto Lego naprosto zbožňují. (Máme doma.)
  • Technic – povedené sady Lego Technic jsou vhodné pro milovníky stavění a vynálezů. Hotové výtvory umí něco navíc – autíčka mohou jezdit na motor, bagr má otočnou lžíci. V této sadě najdete nejčastěji autíčka, velká auta, dopravní prostředky. Stavebnice jsou skutečně technické. Pro děti od šesti let jsou určeny malinké a poměrně levné sety. (Máme doma.)
Lego Friends
Lego Friends

Adventní kalendáře Lego

V článku Adventní kalendář pro děti s hračkami: Tipy, recenze a kde koupit jsem psala naše zkušenosti. K velmi oblíbeným patří adventní kalendáře Lego, protože se dají dobře kombinovat s ostatními Lego stavebnicemi. My máme doma adventní kalendář Lego City a Lego Friends. Adventní kalendáře můžete pořídit v různých sériích – Harry Potter, Star Wars, Super Heroes, Lego City, Lego Friends.

Závěrem

Stavebnice Lego si přejí snad všechny děti. Do článku jsem připravila přehled těch nejžádanějších druhů, mezi kterými můžete vybírat. Každý půlrok vychází nové a nové stavebnice, na straně druhé některé stavebnice se přestávají prodávat. Vybírat můžete dle aktuálního Lego katalogu, který zaujme děti i rodiče. Lego je vynikajícím dárkem k Vánocům i k narozeninám. U nás má vždy velký úspěch. Ke stavění můžete využít návod, aplikaci v mobilním telefonu nebo svou vlastní fantazii.

Přeji vám šťastný výběr. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz, Lego.com

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart