Vitamíny na únavu: Co mi opravdu pomohlo

Bojujete s únavou? Také jsem bojovala. Vyzkoušela jsem kávu, černý čaj, zelený čaj, tablety, tobolky, vitamíny, džusy, šťávy, vyzkoušela jsem snad všechno. Do článku jsem napsala tipy, které mi při nadměrné únavě pomohly.

AKCE DUBEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA + BALÍKOVNA NA ADRESU ZA 30 KČ
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

6 tipů, jak na únavu

Na velkou únavu samozřejmě pomůže dlouhodobý odpočinek, ale někdy to nestačí. Navíc únava nemusí vycházet pouze z nevyspání, ale její příčiny mohou být v nedostatku vitamínů a minerálních látek. Deficit vitamínů je potřeba řešit dlouhodobě, pravidelně a také je vhodné navštívit praktického lékaře, který udělá krevní obraz a zjistí, jak velký deficit máte.

Mezi obecná doporučení, jak snížit únavu patří:

  1. Pravidelný a dostatečný spánek (8 hodin denně)
  2. Přísun vitamínů
  3. Vyvážená a pravidelná strava
  4. Pitný režim
  5. Při nadměrné hmotnosti zhubnout
  6. Pravidelné cvičení

Nyní se blíže zaměřím na to, co mně konkrétně pomohlo a jaké vitamíny užívat.

Vitamíny na únavu: Jaké vitamíny užívat?

Vyčerpání a únavu pomáhají snižovat konkrétně vitaminy B2 (riboflavin), B3 (niacin), B5 (kyselina pantotenová), B6 a B12. Vitamíny je nutné užívat dlouhodobě a pravidelně. Velkým pomocníkem je železo. Pravidelné užívání může (ale také nemusí) přispět ke snížení únavy. Výhodně koupíte vitamíny na únavu a vyčerpání v lékárně Dr.Max. Zde bývají výhodné akce 1+1 zdarma nebo levné vitamíny značky Dr.Max.

Doporučuje se:

  • železo
  • vitamin B, vitamin B6
  • vitamin C

Co mi na únavu opravdu pomohlo

Nejvíce mi pomohlo pravidelné pití vitaminového nápoje Lavita. Nápoj není levný, ale obsahuje všechny potřebné vitamíny k tomu, aby se vám zlepšil při dlouhodobém užívání krevní obraz. Denní dávka vyjde na 26 Kč. Přibližně po měsíci a půl užívání jsem se začala cítit méně unavená a také se mi přestaly tvořit modřiny (například z nošení tašky nebo z přenášení kočárku). Za což jsem moc ráda, protože jsem měla ruce a nohy samou modřinu. Celou recenzi najdete v článku Recenze: LaVita zdroj vitálních látek pro zdraví a energii bez konzervantů.

Recenze: LaVita zdroj vitálních látek pro zdraví a energii bez konzervantů
Recenze: LaVita zdroj vitálních látek pro zdraví a energii bez konzervantů

Únava v těhotenství: Jak na ni

Nápoj Lavita je vhodný i v těhotenství a při kojení a kdybych ho znala, určitě bych ho pila, protože každé těhotenství jsem byla neuvěřitelně unavená. Nejprve jsem bojovala s únavou v 1. trimestru a těšila jsem se, že to přejde. Dokonce jsem usnula v práci u počítače. Hned po práci jsem si musela doma lehnout a spala jsem až do rána, jedla jsem vitamíny a nic mi nepomohlo. Únavu jsem pociťovala i ve 2.trimestru, kdy mi diagnostikovali anémii (nedostatek železa v těhotenství), a tím se trošku vysvětlilo, proč usínám skoro za chůze. Jenže i přes velké dávky železa se nic nezlepšilo a pociťovala jsem únavu i ve 3.trimestru. Kdybych před otěhotněním znala nápoj Lavita, určitě bych ho pila. Možná bych devět měsíců tolik neprotrpěla. Nápoj je vhodné pít také před plánovaným početím.

NÁPOJ LAVITA na LAVITA.CZ

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart