RECYKLUJEME

DIY vánoční ozdoby z kartonu se slanými krystaly

Jak proměnit obyčejný karton ve vánoční ozdoby? Tentokrát jsme vyzkoušeli slané ozdoby, které vypadají na stromečku se světýlky zajímavě a využití najdou například jako dekorace na stromeček do chodby nebo do kanceláře.

Obsah

Co jsme vyrobili

Z obyčejného kartonu jsme vytvořili ozdoby na vánoční stromeček, které zdobí krystalky soli. Tento způsob dekorování jsme zkoušeli například na 3D obraze. Děti zdobení solí přímo milují (já už tolik ne, protože po vyrábění mě čeká „slaný“ (nebo „solný“ 🙂 ) úklid.

DIY vánoční ozdoby z kartonu se slanými krystaly

DIY vánoční ozdoby z kartonu se slanými krystaly

Pro koho je tvoření určeno

Vyrábění se hodí pro děti od tří let (možná, že tvoření zvládnou už dvou a půl leté děti). Malé dítě by nemělo sníst lžíci soli. Čtyřleté a starší děti mohou tvořit samy, bez větší pomoci nebo zásahu dospělé osoby.

Co budete potřebovat

  • Kus kartonu (krabice)
  • Bílý papír nebo čtvrtku
  • Nůžky
  • Štětec
  • Sůl
  • Tempery

VÁNOČNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Z kartonu jsem vystřihla kolečka a nůžkami na nehty jsem vytvořila díru na provléknutí provázku nebo háčku.

Děti vybarvily jednu stranu kartonu temperou a ozdobily solí. Někdy nasypaly soli hodně, jindy málo. Po zaschnutí jsem přebytečnou sůl odrolila a poté děti stejným způsobem vybarvily druhou stranu. Vznikly zajímavé barevné krystalky, které ulpěly na povrchu ozdoby.

Závěrem

Tyto ozdoby jsou vhodné do prostor, kde se chodí v botách – do kanceláře, na chodbu v domě či ve škole. Je to proto, že z některých ozdobiček se může drolit sůl na zem a to na měkkém krásném koberci není příliš praktické.

DIY vánoční ozdoby z kartonu se slanými krystaly

DIY vánoční ozdoby z kartonu se slanými krystaly

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart