RECYKLUJEME

Jarní 3D obraz z kartonu: Květiny ve váze (od 2,5 let)

Venku je krásné počasí, kytičky kvetou, a my jsme se rozhodli, že vyrobíme obraz květin ve váze. Obrázek je plastický. Vázu jsme vyrobili z kartonu, temper a soli. Kytičky jsme nalepili z barevného papíru na obyčejný kancelářský papír a kus kartonu. V článku na vás čeká inspirace, jak vytvořit pěknou dekoraci do bytu.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co jsme vyrobili

Vytvořili jsme 3D obraz květin ve váze. Na obrázku vyčnívá barevná váza, kterou jsme vyrobili z kusu kartonu, temper a soli. Děti okolo vázy nalepily květiny, dotvořily je barevnými středy z kuliček papíru. Celý obrázek jsem nalepila na karton z krabice od vysavače.

Jarní 3D obraz z kartonu: Květiny ve váze (od 2,5+)

Jarní 3D obraz z kartonu: Květiny ve váze (od 2,5+)

Pro koho je tvoření určeno

Barvit vázu a lepit květinky zvládnou děti okolo dvou a půl let věku. Možná budou potřebovat drobnou pomoc dospělého. Čtyřleté děti dokáží vyrobit obrázek téměř samy.

Co budete potřebovat

  • Tempery
  • Bílý papír
  • Barevné papíry
  • Lepidlo
  • Nůžky
  • Sůl
  • Karton ze staré krabice
Šikovné prstíčky Jaro

Šikovné prstíčky: Pracovní listy JARO

KOUPIT JARNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Nejprve jsem vystřihla z obyčejného papíru šablonu vázy, kterou jsem obkreslila na karton a vystřihla jsem vázu z kartonu. Poté jsem šablonu zmenšila o cca 2 mm na každé straně a obkreslila jsem ji na obyčejný bílý papír. Z barevného papíru jsem vystřihla kytičky a ze žlutého a šedého papíru jsem vyrobila kuličky jako středy květinDěti nejprve vybarvily vystřiženou vázu. Nanášely na podklad dostatečné množství tempery. Barvy musí být dostatek a musí být mokrá. Hned, jak vybarvily vázu, nasypaly na ni sůl. Vázu jsme nechali uschnout.

Zatímco váza zasychala, nalepily děti na bílý papír kytičky. Lepily je podle své fantazie okolo nakreslené (o něco menší) vázy. Když nalepily všechny kytky na papír, dotvořily je kuličkami.

Bílý papír jsem nalepila na karton. Po zaschnutí jsem z vázy odrolila přebytečnou sůl a děti nalepily vázu na bílý papír. Přesně do místa obkreslené menší šablony. Obrázek byl hotový.

Závěrem

Tvoření je poměrně snadné a výsledek vypadá dobře. Můžete si jej rozdělit do více dní, nebo si jej upravit podle své fantazie. Práce se solí je zajímavá a dětem se líbila. Z výsledku byly překvapené.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart