RECYKLUJEME

Jarní 3D obraz z kartonu: Květiny ve váze (od 2,5 let)

Venku je krásné počasí, kytičky kvetou, a my jsme se rozhodli, že vyrobíme obraz květin ve váze. Obrázek je plastický. Vázu jsme vyrobili z kartonu, temper a soli. Kytičky jsme nalepili z barevného papíru na obyčejný kancelářský papír a kus kartonu. V článku na vás čeká inspirace, jak vytvořit pěknou dekoraci do bytu.

Obsah

Co jsme vyrobili

Vytvořili jsme 3D obraz květin ve váze. Na obrázku vyčnívá barevná váza, kterou jsme vyrobili z kusu kartonu, temper a soli. Děti okolo vázy nalepily květiny, dotvořily je barevnými středy z kuliček papíru. Celý obrázek jsem nalepila na karton z krabice od vysavače.

Jarní 3D obraz z kartonu: Květiny ve váze (od 2,5+)

Jarní 3D obraz z kartonu: Květiny ve váze (od 2,5+)

Pro koho je tvoření určeno

Barvit vázu a lepit květinky zvládnou děti okolo dvou a půl let věku. Možná budou potřebovat drobnou pomoc dospělého. Čtyřleté děti dokáží vyrobit obrázek téměř samy.

Co budete potřebovat

  • Tempery
  • Bílý papír
  • Barevné papíry
  • Lepidlo
  • Nůžky
  • Sůl
  • Karton ze staré krabice
Šikovné prstíčky Jaro

Šikovné prstíčky: Pracovní listy JARO

KOUPIT JARNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Nejprve jsem vystřihla z obyčejného papíru šablonu vázy, kterou jsem obkreslila na karton a vystřihla jsem vázu z kartonu. Poté jsem šablonu zmenšila o cca 2 mm na každé straně a obkreslila jsem ji na obyčejný bílý papír. Z barevného papíru jsem vystřihla kytičky a ze žlutého a šedého papíru jsem vyrobila kuličky jako středy květinDěti nejprve vybarvily vystřiženou vázu. Nanášely na podklad dostatečné množství tempery. Barvy musí být dostatek a musí být mokrá. Hned, jak vybarvily vázu, nasypaly na ni sůl. Vázu jsme nechali uschnout.

Zatímco váza zasychala, nalepily děti na bílý papír kytičky. Lepily je podle své fantazie okolo nakreslené (o něco menší) vázy. Když nalepily všechny kytky na papír, dotvořily je kuličkami.

Bílý papír jsem nalepila na karton. Po zaschnutí jsem z vázy odrolila přebytečnou sůl a děti nalepily vázu na bílý papír. Přesně do místa obkreslené menší šablony. Obrázek byl hotový.

Závěrem

Tvoření je poměrně snadné a výsledek vypadá dobře. Můžete si jej rozdělit do více dní, nebo si jej upravit podle své fantazie. Práce se solí je zajímavá a dětem se líbila. Z výsledku byly překvapené.

Jarní 3D obraz z kartonu: Květiny ve váze (od 2,5+)

Jarní 3D obraz z kartonu: Květiny ve váze (od 2,5+)

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart