PDF ZDARMA

PDF zdarma: Dopis pro Ježíška (čtyři verze pro všechny věkové kategorie)

Už jste psali Ježíškovi? Vytvořila jsem několik návrhů na dopisy pro Ježíška – dopis pro školáky, prvňáčky i malé děti, které neumí psát a Ježíškovi své přání nakreslí. Všechny varianty jsem vložila do jednoho PDF, které si můžete stáhnout zdarma v článku (bez nutnosti registrace nebo vypisování formulářů). PDF je černobílé, vybarvit jej mohou děti nebo dospělí. Sdílení mě potěší. 🙂
KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co v PDF najdete

Na úvodní stranu jsem vložila komentář, ve kterém jsou stručně popsány varianty dopisů. Jednoduše si vyberete, kterou variantu budete chtít a vytisknete ji na laserové nebo inkoustové tiskárně. Varianty dopisů jsou dostupné s Ježíškem i bez Ježíška.
  1. Bez obrázků, pouze pro text: První dopis (na straně 2) je určen pro mladší školáky, kteří umí psát. Má větší řádky, aby se do nich bez problémů vešlo dětské písmo. Tento dopis mohou využít i děti na druhém stupni (rozhodnou-li se psát Ježíškovi).
  2. Zábavný formulář pro text: Druhý dopis (na stranách 3 a 4) má větší řádky a hodí se pro děti na prvním stupni. Děti vyplní jméno, věk a jestli byly hodné. 🙂
  3. Obrázkový zábavný formulář pro text a kresbu: Třetí dopis je určen pro děti, které chtějí dárky nakreslit nebo pro děti, které ještě neumí psát. Rodiče na linku u čísla dárku napíší, co si děti přejí. Tento dopis je v PDF ve dvou variantách (pro děti od 2 do 4 let (na stranách 5 a 6) varianty s “roky” a pro děti od 5 let (na stranách 7 a 8) varianta s “let”.
  4. Obrázkový dopis pro text a kresbu: Poslední dopis (na stranách 9 a 10) využijí děti ve školce, v první i ve druhé třídě. Věty tvoří obrázky a několik slov. Děti nakreslí přání jako obrázek a napíší na linku, co si přejí pod stromeček.
PDF zdarma: Dopis pro Ježíška (čtyři verze pro všechny věkové kategorie)

PDF zdarma: Dopis pro Ježíška (čtyři verze pro všechny věkové kategorie)

Psaní dopisu

Dopis jsem vytiskla na tiskárně a pustili jsme se do vyplňování. Martínek sám nakreslil, co by si přál. Tužkou jsem na linku doplnila názvy hraček. List jsme složili a umístili jsme ho za okno. Martínka ve čtyřech letech vyplňování bavilo. Filka ve třech letech dopisu ještě moc nerozuměl. Druhý den jsme se šli podívat za okno, jestli jsou dopisy stále na místě a nebyly tam. Ježíšek si je odnesl. 🙂

Stáhnout PDF bez vodoznaku

Závěrem

Dopis pro Ježíška se líbil hlavně čtyřletému Martínkovi, který jeho vyplňování vzal vážně a byl to pro něj opravdu zážitek. S kreslením dopisů jsem si dala záležet a rozhodla jsem se, vložit je k dispozici zcela zdarma, aby si je mohly užít všechny děti. 
PDF zdarma: Dopis pro Ježíška (čtyři verze pro všechny věkové kategorie)

PDF zdarma: Dopis pro Ježíška (čtyři verze pro všechny věkové kategorie)

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Další hry a pracovní listy najdete v e-shopu. Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart