Co se děje v noci: Zajímavé lepení pro děti od 2,5 let

Chtěla jsem děti překvapit, a tak jsem vymyslela aktivitu k lepení, kterou jsem pojmenovala „Co se děje v noci“. Princip je snadný, pro děti nesmírně zajímavý, protože něco podobného ještě nikdy nedělaly. V článku najdete inspiraci na to, jak vytvořit noční obrázek.

AKCE DUBEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA + BALÍKOVNA NA ADRESU ZA 30 KČ
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Pro koho je tvoření určeno

Lepení se hodí pro děti, které milují práci s lepidlem a rády lepí. Vytvořit obrázek vyžaduje trpělivost. S pomocí dospělého zvládne obrázek nalepit i dvouleté dítě. Filka měl s některými částmi problémy, ale vymyslela jsem vždy způsob, jak ho co nejvíce zapojit, pomoci mu, a zároveň ho od lepení neodradit.

Co jsme vyrobili

Vytvořili jsme noční obrázek. Z nastříhaných černých domečků, mraků, postaviček a auta vytvořily děti s moji pomocí noční obrázek městečka.

Co budete potřebovat

  • Šedý, žlutý a černý papír
  • Nůžky
  • Lepidlo
Pracovní listy Šikovné prstíčky PODZIM + Omalovánky zdarma

Pracovní listy Šikovné prstíčky PODZIM + Omalovánky zdarma

KOUPIT PODZIMNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Z černého papíru jsem vystřihla obdélník jako činžovní dům, rodinný domek i s komínem, malé osobní auto, dvě postavičky, mraky, netopýry a pouliční lampu. Ze žlutého jsem vyrobila měsíc, okna a světlo lampy. Z šedivého jsem vystřihla „zhasnutá“ okna.

Co se děje v noci: Jednotlivé díly

Co se děje v noci: Jednotlivé díl

Děti začaly lepit velmi pomalu. Nejprve jsem jim ukázala, jak by měl obrázek vypadat. Postupně jsme společně krůček po krůčku lepily jednotlivé části obrázku.

Velké plochy natřely děti lepidlem zcela samy, přilepily domečky. S lepením lampy jsem jim pomohla. Netopýry jsem Filkovi musela natřít lepidlem, nalepil je sám. Martínek je zvládl natřít i nalepit sám (vzhůru nohama). 🙂

Když jsme lepili okna, která jsme si nechali nakonec, natřela jsem na plochu tečky lepidla, na které děti nalepily okna podle svého uvážení – některé nechaly rozsvícená, jiná zhasnutá.

Závěrem

Tato aktivita je krásná, ale pro malé děti není snadná. Samy neví, jak má obrázek vypadat a zatím si neumí představit, kam nalepit který prvek. Proto potřebují mírnou pomoc dospělého, se kterou zvládnou vytvořit moc hezký obrázek. Děti měly z lepení velkou radost. 

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz, Zdroj: autorský článek

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart