Co se děje v noci: Zajímavé lepení pro děti od 2,5 let

Chtěla jsem děti překvapit, a tak jsem vymyslela aktivitu k lepení, kterou jsem pojmenovala „Co se děje v noci“. Princip je snadný, pro děti nesmírně zajímavý, protože něco podobného ještě nikdy nedělaly. V článku najdete inspiraci na to, jak vytvořit noční obrázek.

Obsah

Pro koho je tvoření určeno

Lepení se hodí pro děti, které milují práci s lepidlem a rády lepí. Vytvořit obrázek vyžaduje trpělivost. S pomocí dospělého zvládne obrázek nalepit i dvouleté dítě. Filka měl s některými částmi problémy, ale vymyslela jsem vždy způsob, jak ho co nejvíce zapojit, pomoci mu, a zároveň ho od lepení neodradit.

Co jsme vyrobili

Vytvořili jsme noční obrázek. Z nastříhaných černých domečků, mraků, postaviček a auta vytvořily děti s moji pomocí noční obrázek městečka.

Co budete potřebovat

  • Šedý, žlutý a černý papír
  • Nůžky
  • Lepidlo
Pracovní listy Šikovné prstíčky PODZIM + Omalovánky zdarma

Pracovní listy Šikovné prstíčky PODZIM + Omalovánky zdarma

KOUPIT PODZIMNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Z černého papíru jsem vystřihla obdélník jako činžovní dům, rodinný domek i s komínem, malé osobní auto, dvě postavičky, mraky, netopýry a pouliční lampu. Ze žlutého jsem vyrobila měsíc, okna a světlo lampy. Z šedivého jsem vystřihla „zhasnutá“ okna.

Co se děje v noci: Jednotlivé díly

Co se děje v noci: Jednotlivé díl

Děti začaly lepit velmi pomalu. Nejprve jsem jim ukázala, jak by měl obrázek vypadat. Postupně jsme společně krůček po krůčku lepily jednotlivé části obrázku.

Velké plochy natřely děti lepidlem zcela samy, přilepily domečky. S lepením lampy jsem jim pomohla. Netopýry jsem Filkovi musela natřít lepidlem, nalepil je sám. Martínek je zvládl natřít i nalepit sám (vzhůru nohama). 🙂

Když jsme lepili okna, která jsme si nechali nakonec, natřela jsem na plochu tečky lepidla, na které děti nalepily okna podle svého uvážení – některé nechaly rozsvícená, jiná zhasnutá.

Závěrem

Tato aktivita je krásná, ale pro malé děti není snadná. Samy neví, jak má obrázek vypadat a zatím si neumí představit, kam nalepit který prvek. Proto potřebují mírnou pomoc dospělého, se kterou zvládnou vytvořit moc hezký obrázek. Děti měly z lepení velkou radost. 

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart