Děti vyrobily tatínkovi dárek – originální záložky do knihy. Tvoření se hodí pro děti od dvou let. Využili jsme při něm voskovky, vodovky i korková razítka. V článku na vás čeká návod na to, jak záložky vyrobit.

Obsah

Záložky jako dárek

Záložky do knihy můžete darovat někomu blízkému – babičce, dědovi, tatínkovi – nebo je můžete používat při čtení pohádek.

Co budete potřebovat

  • Čtvrtku
  • Vodovky
  • Voskovky
  • Razítka – vzali jsme korek
  • Fólii nebo laminovačku
  • Bavlnku
  • Děrovačku
  • Nůžky
Pracovní listy Šikovné prstíčky PODZIM + Omalovánky zdarma

Pracovní listy Šikovné prstíčky PODZIM + Omalovánky zdarma

KOUPIT PODZIMNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Čtvrtku jsem rozpůlila na dvě stejné poloviny. Filka dostal jednu půlku, Martínek druhou. Děti nejprve na čtvrtku kreslily voskovkami. Martínek vytvářel malá kolečka, Filka si kreslil, co ho napadlo. Poté čtvrtku vybarvily vodovkami ve veselých barvách. Nakonec ji dozdobily korkovými razítky.

Když výtvor uschnul, vložila jsem jej k vylisování mezi dva těžší předměty, aby byla čtvrtka zcela rovná.

Nakonec jsem čtvrtku A5 přehnula na polovinu  a obě poloviny jsem slepila. Nalepila jsem na ni průhlednou folii, kterou jsem pořídila v Kauflandu v oddělení papírnictví. Do záložky jsem vytvořila malou díru děrovačkou, skrze kterou jsem provlékla ozdobnou bavlnku.

Záložka byla hotová.

Závěrem

Výrobek jsme darovali tatínkovi, který zatím žádný velký výtvor nedostal. Vyrábění záložek je velmi snadné a děti zvládnou na papír kreslit podle své fantazie zcela samy. Starší děti mohou vyrobit záložky bez pomoci dospělého. Kreslit můžete také na obyčejný měkký papír, který se nakonec vylisuje, nastříhá a zalaminuje.

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart