DIY Záložky do knihy jako dárek

Děti vyrobily tatínkovi dárek – originální záložky do knihy. Tvoření se hodí pro děti od dvou let. Využili jsme při něm voskovky, vodovky i korková razítka. V článku na vás čeká návod na to, jak záložky vyrobit.

AKCE BŘEZEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Záložky jako dárek

Záložky do knihy můžete darovat někomu blízkému – babičce, dědovi, tatínkovi – nebo je můžete používat při čtení pohádek.

Co budete potřebovat

  • Čtvrtku
  • Vodovky
  • Voskovky
  • Razítka – vzali jsme korek
  • Fólii nebo laminovačku
  • Bavlnku
  • Děrovačku
  • Nůžky
Pracovní listy Šikovné prstíčky PODZIM + Omalovánky zdarma

Pracovní listy Šikovné prstíčky PODZIM + Omalovánky zdarma

KOUPIT PODZIMNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Čtvrtku jsem rozpůlila na dvě stejné poloviny. Filka dostal jednu půlku, Martínek druhou. Děti nejprve na čtvrtku kreslily voskovkami. Martínek vytvářel malá kolečka, Filka si kreslil, co ho napadlo. Poté čtvrtku vybarvily vodovkami ve veselých barvách. Nakonec ji dozdobily korkovými razítky.

Když výtvor uschnul, vložila jsem jej k vylisování mezi dva těžší předměty, aby byla čtvrtka zcela rovná.

Nakonec jsem čtvrtku A5 přehnula na polovinu  a obě poloviny jsem slepila. Nalepila jsem na ni průhlednou folii, kterou jsem pořídila v Kauflandu v oddělení papírnictví. Do záložky jsem vytvořila malou díru děrovačkou, skrze kterou jsem provlékla ozdobnou bavlnku.

Záložka byla hotová.

Závěrem

Výrobek jsme darovali tatínkovi, který zatím žádný velký výtvor nedostal. Vyrábění záložek je velmi snadné a děti zvládnou na papír kreslit podle své fantazie zcela samy. Starší děti mohou vyrobit záložky bez pomoci dospělého. Kreslit můžete také na obyčejný měkký papír, který se nakonec vylisuje, nastříhá a zalaminuje.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart