Nejlepší betakaroten: Tip na bezpečný přírodní doplněk stravy (vyzkoušeno)

Jaký betakaroten jako doplněk stravy je nejlepší a proč je nutné jej přijímat v dostatečném a správném množství? Do článku jsem připravila základní informace o betakarotenu a také tip na doplněk stravy, který mám vyzkoušený.

Obsah

Betakaroten vitamín

Betakaroten (nebo také beta-karoten či betakaroten) je prekurzor vitamínu A – označuje se jako provitamín A. V lidském organismu z tohoto vitamínu vznikají 2 molekuly vitamínu A. Betakaroten je karotenoid, je antioxidant. Při nedostatku vitaminu klesá obranyschopnost organismu.

Betakaroten v potravě

Betakaroten získává tělo ze stravy, ale můžete jej konzumovat také formou vitamínů (výhodné balení najdete v lékárně Dr.Max). Obsažen je v mrkvi, dýni, rajčatech, červené řepě, paprikách, broskvích, meruňkách, nektarinkách, nepatrně ve žloutku nebo v lososu.

Betakaroten kdy užívat

Doplňky stravy s beta karotenem nebo samotný beta karoten jako doplněk stravy je vhodné užívat jako přípravu na opalování, nejlépe měsíc před opalováním. Jak podpořit opalování a opálení? Betakaroten je vhodné užívat také během opalování a i měsíc po opalování.

Betakaroten účinky

Betakaroten tělu dodává vitamín A a jako antioxidant je důležitý při ochraně kůže před poškozením nadměrným slunečním zářením. Pomáhá snadnějšímu a rovnoměrnějšímu opálení. Pokud tělu chybí betakartoten, nemůže tělo vyrábět dostatek vitaminu A, což s sebou nese zdravotní rizika.

Betakaroten dávkování

Denně stačí užívat jednu tabletu beta karotenu. Předávkování beta karotenem nehrozí, nicméně dlouhodobé užívání nadměrného množství může vést k oranžovému zbarvení dlaní či chodidel. Vysoké dávky beta karotenu nesmí užívat kuřáci. Dlouhodobé podávání dávky 20-30 mg beta karotenu denně zvyšuje riziko rakoviny plic. U kuřáků se doporučuje získávat betakaroten pouze z konzumace ovoce a zeleniny.

Betakaroten: Přírodní doplněk stravy

Děti od tří let věku i dospělí mohou užívat nápoj LaVita, zdroj vitálních látek pro zdraví a energii bez konzervantů. Nápoj vypadá jako šťáva. Je ve skleněné láhvi a na jednu denní dávku pro dospělého stačí jedna polévková lžíce. Pro děti od 6 let pouze půlka polévkové lžíce a pro děti od 3 let jen čtvrt lžíce. Ze zeleninové šťávy připravíte nápoj, který chutná jako multivitamin. Jedna láhev vystačí na 50 dávek pro dospělého, pro děti je to ještě víc. Nápoj je vhodný pro celou rodinu. Není doslazovaný, obsahuje všechny potřebné vitamíny, dobře se vstřebává, pro děti je na polykání lepší než tablety. Vypijí „džus“ a je to. 🙂 Celou recenzi si můžete přečíst zde: Recenze: LaVita zdroj vitálních látek pro zdraví a energii bez konzervantů. Do článku jsem podrobněji napsala, jaké vitamíny a minerály nápoj obsahuje (desítky látek). Šťávu zakoupíte pouze v certifikovaném e-shopu lavita.cz (doporučuji – mně moc chutná a také mi pomohla od únavy).

LaVita na LAVITA.CZ

Recenze: LaVita zdroj vitálních látek pro zdraví a energii bez konzervantů
Recenze: LaVita zdroj vitálních látek pro zdraví a energii bez konzervantů

Závěr

Užívat suplementy betakarotenu není nezbytně nutné, ale můžete podpořit opalování. Nezapomeňte při opalování používat bezpečný opalovací krém. Více o opalovacích krémech najdete v článku: Zdravý opalovací krém: Jak vybrat a proč je důležitý? a také v článku: Jak vybrat opalovací krém? Recenze opalovacího krému a mléka Weleda. Perfektním doplňkem stravy ve všech směrech je Lavita.

LaVita na LAVITA.CZ

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart