RECYKLUJEME

3D ozdoby na stromeček z krabice od bot a barevného papíru

Pro děti atraktivní 3D ozdoby jsme vyrobili z obyčejné krabice od bot a barevného papíru. Stromečky jsme ozdobili prstovými barvami.  Vyrábění zvládnou i tříleté děti a v článku na vás čeká inspirace na vytvoření těchto ozdob.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co jsme vyrobili

Z krabice od bot jsem vystřihla stromečky, které děti ozdobily zeleným papírem a prstovými barvami. Byly velmi překvapené, že jsme stromečky složily a nabyly 3D rozměr.

Pro koho je tvoření určeno

Vyrábění ozdob je možné uzpůsobit už pro dvouleté děti, které mohou zdobit stromečky barvami. Tříleté i pětileté děti mohou lepit na stromečky z kartonu barevné papíry a stromečky zdobit barvami a školáci mohou stromečky z kartonu vystřihnout samy, i když jim to možná ne vždy půjde zcela snadno.

Co budete potřebovat

  • Kus kartonu (krabice)
  • Nůžky
  • Prstové barvy
  • Barevný papír
  • Lepidlo
  • Tužku na nakreslení stromu
  • Vatu
  • Lepidlo

VÁNOČNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Nejprve jsem z kartonu vystřihla stromečky, podle těchto stromků jsem vystřihla také stromy z barevného papíru. Pokud budete vyrábět ozdoby s dvouletými dětmi, nalepte barevný papír na karton rovnou a až teprve potom vystříhněte tyto ozdoby. Starší děti, které se rozhodnou stříhat samy, mohou postupovat totožně – nalepí barevný papír na karton a vystřihnou stromky. Na vytvoření jednoho 3D stromu jsou potřeba dva placaté stromečky. Děti na karton nalepily stromky, protože milují lepení, tak jsem se rozhodla, že zelenou barvu stromům „oblékneme“ takto. Poté na stromy natiskaly prstíčky tečky jako ozdoby. Když barva na jedné straně zaschla, tiskaly z druhé strany. Po zaschnutí jsem stromky nastřihla – jeden kousek ze spodu do poloviny, druhý ze shora do poloviny. Dvě části jsme zasunuli do sebe.

Nakonec nanesly děti na okraje lepidlo a nalepily vatu jako sníh.

Závěrem

Stromečky se dětem moc líbily. Minulý rok jsme vyráběly podobné stojící dekorace z velmi silného kartonu, na který děti lepily kuličky a kousky odličovacích tamponů jako sníh. Letos jsme podobným způsobem vytvořili ozdobičky na stromeček. K výrobě ozdobiček na stromeček můžete použít také obyčejnou čtvrtku – zkoušeli jsme a vyjma toho, že jsou stromečky slabé, vypadají podobně jako z krabice.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart