DOPORUČUJI

Recenze: Slavné příběhy Čtyřlístku

V naší knihovničce máme už slušnou sbírku knížek a Čtyřlístek nesmí chybět. Je to vlastně taková povinná četba pro děti. 🙂 Když jsem byla malá, milovala jsem příběhy Fifinky, Pinďi, Bobíka a Myšpulína. V knize Slavné příběhy Čtyřlístku najdete 23 příběhů.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Pro koho je kniha určena

Slavné příběhy Čtyřlístku jsou určeny pro děti, které si komiks zvládnou přečíst samy (od šesti až sedmi let). Překvapilo mě ale, že Martínek ve čtyřech letech trvá na tom, abychom mu komiks četli my. Místo pohádky. Prohlíží si obrázky a já mu čtu a ukazuji, kdo zrovna hovoří. Čtyřlístek doslova hltá a vyžaduje, abychom četli komiks znovu a znovu.

Co v knize najdete

Zde není moc co popisovat a uvádět, protože jestli si pamatujete staré obaly Čtyřlístku (bílé s velkým obrázkem), tak přesně tyto komiksy v knize najdete. V této publikaci jsou nasbírány příběhy z let 1971 a 1974, konkrétně příběhy číslo 13 až 35. Kniha začíná Dámou s krokodýlem a končí Záhadou bílého koně.

OBSAH: Dáma s krokodýlem; Ocelový oř; Ztraceni v podzemí; Ukradený vynález; Červený pradědeček; Ananas; Ďábelská jízda; Zlatá hokejka; Mezi dravou zvěří; Poklad starého opata; Muž přes palubu; Veselo je na pouti; Za tygří kůží; Záhada obrazovky; Rytíř a hradní paní; Boj o zlato; Bukanýři na Blaťáku; Pod velkým totemem; Přistání v divočině; Honba za Orlíkem; O zlatého kanára; Tajemství věčného vejce; Záhada bílého koně

Recenze: Slavné příběhy Čtyřlístku

Recenze: Slavné příběhy Čtyřlístku

O knize

 • Nakladatelství: Čtyřlístek
 • Autor: Ljuba Štíplová
 • ISBN: 978-80-85389-90-6
 • Rok vydání: 2013
 • Vazba: Pevná
 • Počet stran: 212
 • Rozměry: 218 x 340mm
 • Doporučená cena: 550 Kč  – knihu koupíte levněji online.

Tisk a vazba

Publikace je poměrně tlustá a těžká. Knihu máme doma již několik let a vypadá stále jako nová. Matné desky drží hezky, rohy se nezničily a vazba se nevytrhla. Papír není křídový, ale obyčejný.

Recenze: Slavné příběhy Čtyřlístku

Recenze: Slavné příběhy Čtyřlístku

Dostupnost

Čtyřlístek jsme dostali od babičky, ale není nový, nýbrž schovaný po tetě. Jestli uvažujete o koupi knížky, mohu ji jen doporučit. Pořídíte ji jednoduše online v knihkupectvích (například na Booktook) i v kamenných prodejnách (třeba v Knihách Dobrovský). Přehled prodejců najdete zde.

Slavné příběhy Čtyřlístku na BOOKTOOK

Závěrem

Jsem ráda, že právě tuto knížku doma máme, protože příběhy Čtyřlístku se u nás nikdy netratí. Komiks je pro děti zábavným a zajímavým čtením a velmi dobře poslouží pro děti, které nechtějí číst jako cesta k tomu, aby si našly ke knihám trošku nějaký vztah. Další tipy na dětské knihy najdete v sekci Naše knihovnička.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

10 Hodnocení
Slavné příběhy Čtyřlístku

V knize najdete příběhy Čtyřlístku z let 1971 a 1974, které si my, rodiče, pamatujeme z dětství. Vazba je kvalitní, kniha vydrží a nerozpadne se (máme již několik let). Příběhy jsou ve své původní verzi, jak graficky, tak obsahově.

Poměr ceny a kvality
10
Počet stran
10
Ilustrace
10
Kreativita
10
Poměr ceny a počtu stran
10
KLADY
 • Skvělá vzpomínka na dětství pro rodiče
 • Krásné zábavné čtení pro děti
 • Není nutné pořizovat staré časopisy
 • Vše je v jedné knize, takže se časopis neztratí
ZÁPORY
 • Není to nic levného, ale zase v knize je hodně příběhů.

Přeji vám krásné čtení. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart