Zlatá rybka v akváriu: Tvoření pro malé děti

Toto tvoření budou milovat malé tříleté děti. Je totiž velmi snadné, půjde jim hezky od ruky a zároveň vytvoří něco magického. Zlatou rybku, která plave v akváriu. V článku najdete tip na krásné tvoření.

Obsah

Pro koho je tvoření určeno

Vyrábění se hodí pro tříleté děti. Filku ve třech letech výroba rybky a akvária moc bavila. Zajímala také pětiletého Martínka. Ten si u tohoto úkolu procvičil také obtahování a obtahoval na těle rybky šupiny.

Co budete potřebovat

  • Čtvrtku
  • Lepidlo
  • Nůžky
  • Pohyblivé oči
  • Vodovky
  • Štětec
  • Fixu
  • Kousek barevného papíru na oči a ploutev (nemusí být)
Šikovné prstíčky léto
Šikovné prstíčky: Pracovní listy LÉTO

KOUPIT LETNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Ze čtvrtky jsem vystřihla akvárium a rybu. Na jeden výtvor stačila jedna čtvrtka. Děti do akvária tiskaly prstíčky modré tečky, které představovaly vodu. Když byl prostor vytečkovaný, nechali jsme akvárium uschnout.

Mezitím děti vybarvily rybku žlutou barvou. Žlutá barva představovala zlatou rybu, která splní tři přání. 🙂 Když barva uschla, nakreslila jsem na rybu tužkou šupiny. Martínek je pečlivě obtáhl černou fixou (Filka se snažil, ale občas mu ještě ujela ruka).

Nakonec děti přilepily na rybu pusu, ploutev a pohyblivé oko oko. Ploutev byla otevírací, stejně jako pusa. Kompletně zhotovenou rybu nalepily do akvária.

Zlatá rybka v akváriu: Tvoření pro malé děti
Zlatá rybka v akváriu: Tvoření pro malé děti

Závěrem

Hurá. Krásná rybka byla na světě. Vyrábění můžete spojit s vyprávěním pohádky o zlaté rybce, nebo můžete prostě jen tvořit žlutou rybku, která právě pluje v akváriu. Děti budou nadšené.

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart