Zlatá rybka v akváriu: Tvoření pro malé děti

Toto tvoření budou milovat malé tříleté děti. Je totiž velmi snadné, půjde jim hezky od ruky a zároveň vytvoří něco magického. Zlatou rybku, která plave v akváriu. V článku najdete tip na krásné tvoření.

AKCE DUBEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA + BALÍKOVNA NA ADRESU ZA 30 KČ
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Pro koho je tvoření určeno

Vyrábění se hodí pro tříleté děti. Filku ve třech letech výroba rybky a akvária moc bavila. Zajímala také pětiletého Martínka. Ten si u tohoto úkolu procvičil také obtahování a obtahoval na těle rybky šupiny.

Co budete potřebovat

  • Čtvrtku
  • Lepidlo
  • Nůžky
  • Pohyblivé oči
  • Vodovky
  • Štětec
  • Fixu
  • Kousek barevného papíru na oči a ploutev (nemusí být)
Šikovné prstíčky léto
Šikovné prstíčky: Pracovní listy LÉTO

KOUPIT LETNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Ze čtvrtky jsem vystřihla akvárium a rybu. Na jeden výtvor stačila jedna čtvrtka. Děti do akvária tiskaly prstíčky modré tečky, které představovaly vodu. Když byl prostor vytečkovaný, nechali jsme akvárium uschnout.

Zlatá rybka v akváriu: Tvoření pro malé děti
Zlatá rybka v akváriu: Tvoření pro malé děti

Mezitím děti vybarvily rybku žlutou barvou. Žlutá barva představovala zlatou rybu, která splní tři přání. 🙂 Když barva uschla, nakreslila jsem na rybu tužkou šupiny. Martínek je pečlivě obtáhl černou fixou (Filka se snažil, ale občas mu ještě ujela ruka). Nakonec děti přilepily na rybu pusu, ploutev a pohyblivé oko oko. Ploutev byla otevírací, stejně jako pusa. Kompletně zhotovenou rybu nalepily do akvária.

Závěrem

Hurá. Krásná rybka byla na světě. Vyrábění můžete spojit s vyprávěním pohádky o zlaté rybce, nebo můžete prostě jen tvořit žlutou rybku, která právě pluje v akváriu. Děti budou nadšené.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart