Společenská hra Dobble: Recenze, pravidla, tipy a co vybrat

Společenská hra Dobble baví děti i dospělé. Balení obsahuje 55 karet, se kterými můžete hrát až pět her s různými stupni obtížnosti. Do článku jsem připravila recenzi, pravidla a také tipy, jaké Dobble vybrat.

Obsah

Recenze: Společenská hra Dobble (Blackfire)

V plechové krabičce s víčkem je 55 kulatých karet a také návod ve třech jazycích (čeština, slovenština). Hra je určena pro děti od 6 let věku, ale hrát ji mohou už pětileté (a možná i mladší) děti. Princip hry je snadný. Dobble testuje postřeh hráčů. Na dvou kartách má každý hráč najít jeden stejný symbol. Kdo najde nejvíce symbolů, vyhrává. Na každých dvou kartách je stejný pouze jeden symbol.

Na 55 kartách se objevuje 50 různých symbolů. Na každé kartě najdete 8 symbolů a vždy, když položíte 2 karty vedle sebe, tak se na dvou různých kartách právě jeden symbol shoduje. S kartami je možné hrát pět různých her, které jsou založeny na principu rychlosti a postřehu. Všechny hry jsou popsané v návodu, který je součástí balení.

Společenská hra Dobble: Recenze, pravidla, tipy a co vybrat
Společenská hra Dobble: Recenze, pravidla, tipy a co vybrat

Kvalita provedení

Plechová krabička s víčkem je pevná a hezky barevná. Kartičky jsou spíše menší, jsou silné přibližně jako čtvrtka.

Co je součástí balení

 • Plechová krabička s víčkem
 • 55 karet
 • Návod ve 3 jazycích – čeština, slovenština

Dobble pravidla hry

V návodu je popsáno pět her. Pokud budete hrát hru s malými dětmi do šesti let, můžete zkusit nejprve nejlehčí způsob, jak s kartami hrát – postřeh na dvou kartách.

Zkouška: Na stůl položte dvě karty. Kdo první najde stejný symbol, řekne ho nahlas. Tato hra je vhodná pro začátečníky, malé děti. Poté, co jeden z hráčů vykřikne symbol, vyndejte z balíčku další dvě karty.

Společenská hra Dobble: Recenze, pravidla, tipy a co vybrat
Společenská hra Dobble: Recenze, pravidla, tipy a co vybrat
 • Věž: Každý hráč dostane jednu kartu, kterou položí před sebe lícem dolů. Ostatní karty budou sloužit jako dobírací balíček. Umístěte je doprostřed stolu. Balíček bude lícem nahoru (symboly jsou vidět). Hra začíná. Hráči otočí karty symboly vzhůru a hledají stejný symbol na kartě z dobíracího balíčku a na své kartě. Kdo vidí symbol, rychle a nahlas ho řekne. Kdo první najde symbol a řekne ho nahlas, vezme si kartu z balíčku, položí ji na svou kartu a začne nové kolo. Hra končí, když v dobíracím balíčku není ani jedna karta. Hráč, který má nejvíce karet, vyhrál.
 • Studna: Jednu kartu položte na stůl lícem dolů. Ostatní karty rozdejte hráčům. Každý hráč by měl mít stejný počet karet. Hráči karty srovnají do komínku a balíček otočí obrázky nahoru. Kartu, kterou jsme dali na začátku hry stranou, umístíme do středu stolu a otočíme ji lícem nahoru. Hráči hledají stejný symbol na své kartě a na kartě uprostřed stolu. Kdo vidí symbol, rychle a nahlas ho řekne. Kdo první najde symbol a řekne ho nahlas, odevzdá svou kartu na středovou kartu a hraje se znovu. Hra končí v momentě, kdy jeden hráč spotřebuje svůj balíček karet. Tento hráč vyhrál.
 • Horký brambor: Hráči natáhnou jednu ruku, do které dostanou jednu kartu lícem dolů. Hráči kartu otočí a rychle se snaží najít shodný symbol mezi svojí kartou a kartou spoluhráče. Kdo najde první shodu, vykřikne ji nahlas a vloží svou kartu do ruky protihráče na jeho kartu. Ten hledá novou shodu mezi novou kartou a ostatními kartami. Ostatní hráči také hledají. Situace se opakuje. Kdo má shodu, řekne ji nahlas a kartu umístí do ruky protihráče. Kolo končí, pokud všechny karty drží v ruce poslední hráč. Před začátkem hry si hráči domluví, kolik kol budou hrát (minimum je pět kol).

DOBBLE na VESELY-DRAK.CZ

Společenská hra Dobble: Recenze, pravidla, tipy a co vybrat
Společenská hra Dobble: Recenze, pravidla, tipy a co vybrat

Podrobnější informace

 • Doba hraní: cca 15 minut
 • Počet hráčů: 2 až 8 hráčů
 • Značka: Blackfire
 • Vhodné od 6 let (hrajeme i s pětiletým)
 • Hra obsahuje: návod – pravidla v českém i slovenském jazyce, plechovou krabičku s víčkem a hrací karty (55 karet)
Dobble (základní hra)

Youtube

Skladování hry

Do krabičky uložíte všechny karty i návody.

Kde hru pořídit

Hra je dostupná například na 4kids.cz nebo v e-shopu Vesely-drak.cz, kde najdete krásné deskové hry a také velký výběr Pokémon hraček.

Vybrat si můžete z několika různých motivů. My máme základní (klasický) set. Tento set je moc hezký a nabízí různé obrázky. Procvičovat můžete také čísla, pořídit můžete sadu s Večerníčkem, Tlapkovou Patrolou, čísly, Česko, ZOO, Kids (a další motivy). Hry najdete na Vesely-drak.cz.

DOBBLE na VESELY-DRAK.CZ

10 Hodnocení
Společenská hra Dobble

Zábavné karty je možné hrát několika různými způsoby. Pravidla najdete uvnitř plechové krabičky. Jsou podrobně popsána a obsahují také obrázky pro úplnou názornost. Vymyslet můžete další způsoby her. Tato postřehová hra zaujme děti už od pěti let a bude je bavit celou základní školu. Zaujme i rodiče. Hra je skladná a můžete ji zabalit s sebou na cesty.

Poměr ceny a kvality
10
Kreativita
10
Design
10
Jak zabaví děti
10
KLADY
 • Zábavné a snadné
 • Skladná a lehká - lze ji přibalit na dovolenou nebo na výlety
 • Různé způsoby hraní
 • Vhodné pro 2 až 8 hráčů
 • Od 5 do 99 let
ZÁPORY
 • Nic
Dobble (základní hra)

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart