Recept na dort k narozeninám s Kinder čokoládou

Tento dort je velmi snadný – jednodušší už ani být nemůže. A zároveň chutná skvěle. Upekla jsem ho večer a celé pečení i kompletace, chlazení krémů mi trvalo dvě hodiny.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Ještě než se pustíte do pečení

Použila jsem formu s průměrem 17 centimetrů. Dort obsahuje 2 krémy (čokoládový a šlehačku). Korpus je zjednodušeně řečeno z piškotového těsta, které je mírně upravené.

Ingredience

Korpus

 • 6 kusů vajec
 • 120 gramů cukru
 • 190 gramů hladké mouky
 • 35 gramů kakaa na vaření
 • 1/2 sáčku prášku do pečení
 • 80 gramů másla
 • 2 lžíce vody (pokud by bylo těsto hodně tuhé, přidejte další 2 lžíce vody)
 • Špetku soli

Krém č. 1

 • 200 gramů čokolády na vaření
 • 3-4 plátky želatiny
 • 300 ml smetany ke šlehání

Krém č. 2

 • 250 ml smetany ke šlehání
 • 2 plátky želatiny
 • + další šlehačku na ozdobu

Postup

Korpus – Oddělte žloutky od bílků. Žloutky vyšlehejte s vodou a cukrem do pěny, přidejte rozpuštěné máslo a zamíchejte. Mouku smíchejte s kakaem a kypřícím práškem. Prosejte. Přidejte špetku soli. Vyšlehejte bílky do tuhého sněhu. Do žloutkové směsi zamíchejte opatrně sypkou směs. Pokud bude těsto velmi tuhé, přidejte trošku vody (nebo másla). Poté opatrně přidávejte vyšlehané bílky. Formu na dort pořádně vymažte máslem, vysypte moukou a nalijte do ní těsto. Pekla jsem v horkovzdušné troubě na 160 stupňů – test špejlí a vyndat. Trvalo to cca 35 minut.

Recept na dort k narozeninám s Kinder čokoládou
Recept na dort k narozeninám s Kinder čokoládou

Čokoládový krém – čokoládu jsem rozpustila, smetanu jsem trošku zahřála a smíchala jsem čokoládu se smetanou. Poté jsem plátkovou želatinu namočila do vody, nechala jsem ji nabobtnat, vymačkala a rozehřála v mikrovlnné troubě. Přimíchala jsem ji podle návodu do čokoládového krému a nechala jsem jej ztuhnout v lednici. Krém je ze začátku řídký jako velmi řídký jogurt. Ale v lednici hodně ztuhne. Trvá to přibližně 90 minut.

Šlehačka – vyšlehala jsem šlehačku. Ještě než jsem začala šlehat, přidala jsem želatinu, aby byla šlehačka pevnější.

Kompletace

Korpus jsem zarovnala. Rozřídla jsem jej podélně 2x, aby vznikly tři díly. Dort jsem kompletovala v dortové formě. Nejprve jsem na podložku položila první plát (do formy), nanesla jsem čokoládový krém tak, aby mi trošku ještě zbylo na vrchní díl. Přiklopila jsem druhým plátem a nanesla jsem všechnu šlehačku a přiklopila posledním dílem. Vrchní plát jsem pomazala zbytkem krému a dort jsem vložila do lednice. Nechala jsem ho přes noc uležet.

Recept na dort k narozeninám s Kinder čokoládou
Recept na dort k narozeninám s Kinder čokoládou

Zdobení

Přichystala jsem si barevné dekorace z barevného papíru. Vyšlehala jsem cca 125 ml šlehačky. Dort jsem nejprve ozdobila Kinder čokoládou. Na celý dort jsem potřebovala 5 krabiček čokolády. Dort jsem ovázala kuchyňským provázkem, aby se čokolády lépe přichytily, a ještě jsem dozdobila vrchní část. Navrch dortu jsem rozdrobila odřezky, které mi zbyly, když jsem korpus zarovnávala. Poté jsem navrch nanesla šlehačku a prostředek jsem ještě posypala nasekanou hořkou čokoládou. Na závěr jsem šlehačku ozdobila půlkou kinder čokolády a do dortu jsem zapíchla papírové dekorace a svíčky.

Další tipy na pečení najdete v rubrice Recepty.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart