Recenze úsporný perlátor Hihippo HP-1055T

Když si děti začaly samy mýt ruce, nešetřily vodou. To mě velmi mrzelo a tak jsem se poohlížela po úsporném perlátoru, který by jim jejich vodní kratochvíle zatrhl. Nikdy jsem úsporný perlátor neměla, a tak jsem vyzkoušela ten nejobyčejnější Hihippo HP-1055T.

Perlátor Hihippo HP-1055T

Obsah

Úsporný perlátor Hihippo HP-1055T

Nastavení a nasazení perlátoru na kohoutek je snadné. Zvládla jsem to zcela sama – zvládnete to také. Odšroubovala jsem původní perlátor, na novém jsem pomocí šroubováku (jde to i příborním nožem) nastavila závit, který reguluje průtok vody a nový perlátor jsem našroubovala na kohoutek.

Průtok lze nastavit od 1 až do 10 litrů za minutu. Součástí balení je návod, kde je nakresleno, na kterou stranu se perlátor povoluje a na kterou utahuje.

Při puštění kohoutku je znát, že je průtok vody regulován a značně přiškrcen. Záleží jen na vás, jak perlátor nastavíte. My jej máme utažený přibližně na polovinu a průtok vody je oproti původnímu perlátoru slabší a nemá takový ráz. Vodní balónek takovýmto slabým proudem sice naplnit nelze, ale neplýtváme tolik vodou.

PERLÁTOR HIHIPPO na ECONEA.CZ

Recenze úsporný perlátor Hihippo HP-1055T
Recenze úsporný perlátor Hihippo HP-1055T

Jaký perlátor vybrat

Nejsem žádný expert, ale podělím se o své zkušenosti. Drtivá většina vodovodních kohoutků má vnější závit. Na perlátoru, který na vnější závit pasuje, to poznáte tak, že na první pohled závit uvidíte. Jinými slovy perlátor Hihippo HP-1055T je dělaný na vnější závit (M24x1). Existují také perlátory na vnitřní závit (M22x1) – u něj na první pohled žádný závit vidět není a perlátor je hladký. Průměr vnějšího závitu mají všechny vodovodní kohoutky stejný a tak tento parametr nemusíte řešit.

Ze značek máte na výběr Hihippo nebo Watersavers. Od těchto značek je k dispozici celá řada různých modelů. Já mám ten nejobyčejnější model – perlátor HP-1055T, který nemá otočný kloub, ale jehož průtok vody lze snadno regulovat pomocí závitu. K dispozici jsou také perlátory s otočným kloubem, perlátory do veřejných prostor (antivandal) nebo ty, které samy umí vypnout proud vody.

  • Hihippo T610 s vnějším závitem: Perlátor se hodí hlavně do kuchyně, má vnější závit a otočný kloub. U tohoto typu perlátoru není možné regulovat průtok vody.
  • Watersavers RA6 24A: Úsporný perlátor české výroby vypadá na první pohled skvěle. Průtok lze regulovat od 4 do 14 litrů za minutu. K regulaci průtoku se používá těsnění, které se do perlátoru nasadí. K dispozici zde.
  • Hihippo HP-3085 Timer Tap: Perlátor umí sám vypnout vodu. K dispozici zde.

Já jsem zvolila obyčejný perlátor, protože mi to do domácnosti se třemi dětmi přišlo zatím nejlepší, ale každému může vyhovovat jiný typ. Velký výběr spořičů vody najdete na Econea.cz.

Ekologie

Perlátor je určen k tomu, aby uspořil vodu. Velmi šikovná pomůcka do domácnosti. Za pár korun dostanete hodně muziky.

PERLÁTOR HIHIPPO na ECONEA.CZ

Kde perlátor koupit

Perlátor jsem pořídila na Econea.cz, kde mají na výběr velké množství ekologických výrobků. Zboží poslali ihned v úhledně a bezpečně zabaleném balíčku (ekologicky bez zbytečných plastových výplní).

Econea: E-shop s ekologickými produkty
Econea: E-shop s ekologickými produkty

Určitě s klidným srdcem mohu jen a jen doporučit. Muž si na proud vody chvíli zvykal a remcal, že teče pomaleji, ale nakonec si zvykl. Nic jiného mu nezbylo. Děti neplýtvají při mytí rukou vodou, stejně tak na opláchnutí nádobí (máme myčku) slabší proud vody stačí. Perlátory jsou často využívány také ve veřejných prostorách – školy, toalety. Je to skvělá věc. Můj perlátor vyšel na 150 Kč. Koupila jsem na každý kohoutek jeden. Investice je za chvíli zpět, hlavně u početné rodiny s malými dětmi.

Perlátor Hihippo HP-1055T
10 Hodnocení
Úsporný perlátor Hihippo HP-1055T

Úsporný perlátor se snadno nastavuje i připevňuje. Umí velmi výrazně regulovat proud vody. Pokud jej regulujete na minimum nebo na znatelné minimum, je proud vody slabý nebo slabší. Při nulové redukci (a i to je úspora oproti běžnému perlátoru) není ve srovnání s běžným perlátorem nic poznat.

Poměr ceny a kvality
10
Úspora
10
Nastavení (snadné = 10)
10
Jak funguje
10
KLADY
  • Je levný
  • Snadno se nastaví
  • Spoří
ZÁPORY
  • Nic

PERLÁTOR HIHIPPO na ECONEA.CZ

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart