Recenze dětské knihy Atlas dobrodružství: Zvířata

Atlas dobrodružství jsem pořídila do zásoby, protože jsem narazila v Knihách Dobrovský na tak skvělou akci, které nešlo odolat. V článku najdete podrobné hodnocení knihy a také fotografie.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Atlas dobrodružství

Z knihy jsem nadšená. Jednak je to trošku způsobeno tím, že jsem narazila na obrovskou slevu, a za druhé tím, že publikace je moc pěkně zpracovaná. Autoři si s ní dali velkou práci. Atlas se zabývá zvířaty, která žijí po celém světě a jsou pro určitý kraj charakteristická. Publikace je rozdělena do sedmi kapitol, podle světadílů. Každá dvojstrana představuje jednoho živočicha a dále nastíní pozadí – kde žije, čím se živí nebo pro koho je potravou. Do hry se tak dostávají další zvířátka a zajímavosti.

Recenze dětské knihy Atlas dobrodružství: Zvířata

Recenze dětské knihy Atlas dobrodružství: Zvířata

Dozvíte se zajímavé detaily, například, že matky lachtanů se svými mláďaty zůstávají týden po narození, a poté se vydávají lovit na moře potravu. Mláďata nechají na pláži, kde jsou snadnou kořistí pro kosatky. Podobných informací v knize najdeme na každé dvojstraně na deset. Nechybí ani popis některých druhů zvířat, mapy, označení a ilustrace.

Obrázky v knize jsou trošku zábavnější, realitě odpovídají, avšak autoři si ji mnohdy trošku přikreslili. Vezmu příklad malých lachtanů, kteří si staví z písku bábovky, zatímco jejich rodiče shání potravu. I když, co my víme, co právě lachtani dělají, když se nikdo nedívá. 🙂

Recenze dětské knihy Atlas dobrodružství zvířata

Recenze dětské knihy Atlas dobrodružství zvířata

Pro koho je kniha určena

V atlase není uveden přesný věk, ale tipla bych, že kniha se hodí pro děti nejdříve od pěti let, a to opravdu nejdříve. Naučné texty pochopí děti na prvním stupni. Informace jsou zajímavé i pro dospělého, takže se rodiče u předčítání mnohdy dozví neobyčejné informace. Kupříkladu věděli jste, že hroch zavírá uši a nos, když se potápí? Pod vodou umí zůstat i pět minut.

Recenze dětské knihy Atlas dobrodružství zvířata

Recenze dětské knihy Atlas dobrodružství zvířata

O knize

 • Nakladatelství: Drobek
 • Autor: Rachel Williams, Emily Hawkins
 • Ilustrace: Lucy Letherland
 • ISBN:978-80-7585-617-3
 • Rok vydání: 2018
 • Vazba: Pevná vazba
 • Počet stran: 96
 • Rozměr: 272 x 370 mm
 • Doporučená cena: 399 Kč

TIP: RECENZE DALŠÍCH DÍLŮ ATLAS DOBRODRUŽSTVÍ

Vazba

Pevná vazba má hrubý přebal. Desky knihy jsou matné, rohy se snadno oťukají a odřou. Publikace vás zaujme tím, že je poměrně dost velká (větší než formát A4). Vazba je kvalitní, listy bez křídového povrchu jsou středně silné.

Recenze dětské knihy Atlas dobrodružství zvířata

Recenze dětské knihy Atlas dobrodružství zvířata

Kde knihu koupíte

Atlas jsem pořídila v Knihách Dobrovský, kde na něj byla obří sleva cca 300 Kč (ano, sehnala jsem ho za 99 Kč). Najdete zde také další díly (ty jsem objednala v rámci akce 1+4 zdarma a jedna knížka vyšla na 80 Kč), například Atlas dobrodružství. Publikace je hezky zpracovaná, detailně, ale zároveň zábavnou formou. Za dobrou cenu ji pořídíte také v knihkupectví Booktook.cz.

Atlas dobrodružství: Zvířata na KNIHY DOBROVSKÝ

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

9.8 Hodnocení
Atlas dobrodružství: Zvířata

Po bližším zkoumání a čtení jsem zjistila, že tato kniha je precizně zpracovaná, promyšlená a perfektní. I když obrázky nejsou stoprocentně podle mého gusta, neubírá to atlasu na kvalitě a ráda pořídím další díl. Děti se z knihy dozví neuvěřitelnou škálu informací ze světa zvířat.

Poměr ceny a kvality
10
Počet stran
10
Kreativita
10
Ilustrace
9
KLADY
 • Propracované
 • Perfektní nápad
 • Děti se dozví zajímavé detaily
 • Naučné a zábavné
 • Velký formát
ZÁPORY
 • Některé ilustrace mi stoprocentně nesedí, ale to je otázka vkusu.

Přeji vám krásné počtení. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart