Jarní louka: Zajímavé tvoření pro školáky

Brouci a hmyz na louce – nevyčerpatelné téma. 🙂 Zvláště pro malé objevitele. Namalujte krásný obrázek s lupou a malým broučkem, beruškou nebo včeličkou. Jak na to, najdete v článku.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) - VÁNOČNÍ AKCE: PRACOVNÍ LISTY ZDARMA
359 Kč 399 Kč
22 dní (dny) do konce

Obsah

Pro koho je tvoření určeno

Vyrábění zaujme děti nejdříve od sedmi až osmi let věku a nejvíce si jej užijí žáci třetí až páté třídy. Pro menší děti může být malování louky a broučků příliš těžké a budou potřebovat pomoc dospělého.

Jarní louka: Zajímavé tvoření pro školáky
Jarní louka: Zajímavé tvoření pro školáky

Co budete potřebovat

  • Čtvrtku
  • Štětec
  • Vodovky
  • Černý papír
  • Bílý papír
  • Fixy nebo pastelky
  • Nůžky
  • Lepidlo

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Na čtvrtku děti namalovaly vodovkami květiny na louce. Namalovat můžete také pouze jednu obří kytku nebo více menších květů. Záleží na tom, co dítě zvládne. Čtvrtku vybarvily zelenou barvou, aby vytvořily louku s květinami. Z černého papíru jsem vystřihla lupu a z bílého papíru sklíčko lupy. Do sklíčka jsme namalovali berušku a včelku, ale můžete nakreslit jakéhokoli broučka nebo hmyz (u rybníka vážku a podobně). Sklíčko s hmyzem přilepily na lupu. Když čtvrtka zaschla, nalepily děti lupu na papír a výkres byl hotový.

Jarní louka: Zajímavé tvoření pro školáky
Jarní louka: Zajímavé tvoření pro školáky

Závěrem

Krásné vyrábění zaujme zejména zkušenější malíře a pro děti ve školce může být příliš těžké. Děti od třetí třídy zvládnou vytvořit výkres zcela samy. Děti v první a ve druhé třídě budou potřebovat pomoc dospělého – zejména se stříháním. Včelku a berušku jsme malovali fixami. Použít můžete také pastelky.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart