DIY pro děti: Originální obrázek z provázku a vodovek

Tento obrázek vyrobený ze čtvrtky a z provázku vypadá moc pěkně v rámečku nebo nalepený na zarovnaném kartonovém podkladu. Do článku jsem připravila tip na krásné a originální tvoření pro děti.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co jsme vyrobili

Na čtvrtku jsme nalepili přírodní provázek tak, aby vznikl zajímavý obrázek – srdíčka nebo jen tak různě zamotaný provázek. Děti obrázek vybarvily podle fantazie.

DIY pro děti: Originální obrázek z provázku a vodovek
DIY pro děti: Originální obrázek z provázku a vodovek

Pro koho je tvoření určeno

Vyrábět mohou děti od pěti až šesti let věku. Umístit provázek na čtvrtku není nic snadného, ale předškoláci si s provázkem umí poradit. Možná, že budou potřebovat menší pomoc dospělého. Děti ve druhé a ve třetí třídě mohou tvořit zcela samy.

Co budete potřebovat

  • Čtvrtku
  • Tužku
  • Vodovky
  • Štětec
  • Provázek
  • Lepidlo
Banner Cute Zvířátka

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Na čtvrtku jsem nakreslila srdce. Na srdce jsme s dětmi nanesli tekuté lepidlo a na něj děti pečlivě položily provázek do tvaru srdce. Vytvořit můžete i jiné tvary nebo obrázky. Když lepidlo zaschlo, vybarvily děti obrázek vodovkami podle své fantazie.

Originální obrázek z provázku a vodovek

Podobně jsme postupovali také u abstraktního výtvoru. Provázek jsme namočili do lepidla, umístili jsme ho na čtvrtku, provázek jsme pořádně zatlačili, aby mezi provázkem a čtvrtkou nevznikly mezery. Když lepidlo zaschlo, vybarvily děti obrázek podle své fantazie.

Originální obrázek z provázku a vodovek
Originální obrázek z provázku a vodovek

Závěrem

Obrázek vypadá moc krásně a hodí se jako dárek k narozeninám nebo k Vánocům pro babičku nebo pro dědu. Obraz vypadá moc hezky v rámečku nebo na nějakém barevném podkladu.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart