RECYKLUJEME

Dárek pro dědu: Stojánek na tužky z ruličky od toaletního papíru

Jestli hledáte originální DIY dárek, který by mohly děti vyrobit, možná vás inspiruje náš článek. Vytvořili jsme stojánek na tužky ve tvaru houbiček z ruliček od toaletního papíru. V příspěvku najdete tip na kreativní tvoření.

Obsah

Co jsme vyrobili

Vytvořili jsme stojánek na tužky z ruliček od toaletního papíru. Ruličky zdobí kloboučky hub – hříbeček a muchomůrka. Podklad (travičku) jsme vyrobili ze zbytku krabice.

Dárek pro dědu: Stojánek na tužky z ruličky od toaletního papíru

Dárek pro dědu: Stojánek na tužky z ruličky od toaletního papíru

Pro koho je činnost určena

Vyrábění se hodí pro děti od tří let a starší. Filka ve dvou a půl letech zkoušel malovat a lepit. Martínek mu pomáhal. Sám by nesvedl (ani s mou drobnou pomocí) stojánek vytvořit. Činnost bude bavit i děti, které chodí do první třídy.

Co budete potřebovat

  • Ruličky od toaletního papíru
  • Čtvrtku
  • Barevné papíry
  • Tempery (nemusí být – můžete použít barevné papíry)
  • Lepidlo
  • Sešívačku (nemusí být)
  • Izolepu
Pracovní listy a omalovánky POČÍTÁNÍ pro nejmenší JARO LÉTO, PDF

Pracovní listy a omalovánky POČÍTÁNÍ pro nejmenší JARO LÉTO, PDF v e-shopu za 20 Kč

KOUPIT PDF V E-SHOPU za 20 Kč

Jak na to

Ze čtvrtky jsem vystřihla kloboučky hub. Na každou houbu jsme potřebovali dva kloboučky.

Děti kloboučky vybarvily temperami z obou stran. Na muchomůrku udělaly bílé tečky. Barva po zaschnutí mírně špinila, a tak jsem kloboučky zabalila do průhledné lepicí fólie. Možná by bylo vhodnější vyrobit celou houbu z barevného papíru, ale děti se těšily na kreslení štětcem. 🙂

Ze čtvrtky jsem vystřihla dno a nalepila jsem jej dospodu na ruličky od toaletního papíru.

Bílý papír jsem rozdělila na tři části. Do dvou větších zabalil Martínek ruličky od toaletního papíru. Menší část jsem nastřihla tak, aby vznikly malé proužky. Martínek ji nalepil doprostřed jedné z ruliček jako sukýnku.

Filka natřel zelený papír lepidlem a přilepil na něj kus kartonu. Na karton jsme připevnili zelenou trávu, a také ruličky od toaletního papíru.

Nakonec jsem přidělala  k ruličkám kloboučky. Bohužel nám doma chyběla sešívačka, kterou by bylo možné kloboučky k ruličce snadno připevnit. Díky fólii lepidlo nedrželo, a tak mi nezbylo nic jiného, než kloboučky k ruličce přišít nití. Stojánek na tužky jsme zatěžkali a nechali jsme jej uschnout.

Dárek pro dědu: Stojánek na tužky z ruličky od toaletního papíru

Dárek pro dědu: Stojánek na tužky z ruličky od toaletního papíru

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart