Co pomáhá na stres a nervy: Tipy na přírodní léky na stres

Jak se zbavit stresu přirozenou cestou a co pomáhá na stres a nervozitu? Podívejte se na tipy, které vám mohou pomoci, aniž byste museli užívat silné léky.

🏆NYNÍ VELKÉ SLEVY AŽ 50 %🏆

OK! Stress Naturesfinest.cz

Obsah

Co je stres a co jej způsobuje

Stres je tělesné nebo duševní napětí nebo nerovnováha. Pojí se s událostmi, které v nás budí nejistotu, napětí, úzkost či strach. K nejvíce stresujícím situacím patří vážná onemocnění, úmrtí blízké osoby, vážný úraz, rozvod nebo rozchod s partnerem, dlouhodobé problémy, napětí v rodině, náročné zaměstnání, soudní spory, finanční problémy a také přehnaná očekávání. Stres ovlivňuje střevní mikroflóru. Nekvalitní strava a nedostatek fermentovaných potravin negativně ovlivní fungování střev.

Jak zvládnout stres?

  • Relaxace pomáhá soustředit se na úkoly nebo konkrétní situace. Regeneruje síly po náročné duševní činnosti, usnadňuje spánek. Relaxovat můžete i dvakrát denně 10-15 minut.
  • Teplé mléko s kakaem nebo s medem může pomoci ke zklidnění. Dále pomáhají bylinkové čaje – třezalka, meduňka, kozlík lékařský, levandule
  • Kvalitní čokoláda s vyšším obsahem kakaa pomáhá zmírnit stres.
  • Pravidelný spánek je skvělým pomocníkem.
  • Nezapomínejte na pohyb. Několikrát týdně můžete sportovat nebo se hýbat 30 minut denně. Pohyb pomáhá uvolnit endorfiny, které dovolí zapomenout naše starosti.
  • Vyzkoušejte přírodní vitamíny, bylinky nebo nápoje, které vám mohou pomoci se zvládáním stresu pomoci.

Čaj a bylinky na stres

Na stres se používají tyto bylinky: třezalka tečkovaná, meduňka lékařská, kozlík lékařský, levandule, heřmánek pravý. Při nadměrném stresu můžete pít třezalkový čaj, avšak pozor. Třezalka snižuje účinky antibiotik, antivirotik, léků na snížení cholesterolu a také antikoncepce. Navíc ji nelze užívat společně s antidepresivy a způsobuje nadměrnou citlivost na sluneční záření. Meduňka napomáhá snížit nespavost, kozlík pomáhá při nervových poruchách a úzkostech.

OK! Stress od Naturesfinest.cz

Doplněk stravy Naturesfinest OK! Stress funguje na úrovni neuronů (nervových buněk), snižuje hodnotu alfa-amylázy, indikátor stresu. Ve složení OK!Stress najdete patentovanou látku Serenzo™, která snižuje hladinu stresu.

Doplněk stravy od Naturesfinest.cz se užívá dobře. V plechové dóze je prášek, ze kterého připravíte lahodný nápoj. Na jeden měsíc stačí jedna plechovka. Nápoj se připravuje snadno. Lžičku prášku rozmícháte ve 150 -250 mililitrech vody.

Složení: Maltodextrin, erythritol, Serenzo™, bambusová vlákna, citronová přírodní příchuť (2 %), B komplexní směs (B1, B2, B6, B12, kyselina listová, kyselina pantothenová, niacin), steviol-glykosidy

OK! Stress koupíte cenově výhodně na Naturesfinest.cz. Na vitamíny jsou akce a slevy a v balení po 2 kusech zaplatíte pouze jeden kus.

OK! Stress Naturesfinest.cz

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart