Tvoření pro děti: Dubínek z ruličky od toaletního papíru

Mám pro vás další tip na to, jak využít ruličky od toaletního papíru. S dětmi jsme vytvořili Dubínka, který poslouží jako stojánek na pastelky nebo jako dekorace do dětského pokojíčku.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) - VÁNOČNÍ AKCE: PRACOVNÍ LISTY ZDARMA
359 Kč 399 Kč
22 dní (dny) do konce

Obsah

Co jsme vyrobili

Z ruličky od toaletního papíru jsme vytvořili postavičku Dubínka, kterou děti znají z dětské pohádky Pan Dubínek. Dubínka můžete vytvořit také z listů, my jsme použili barevný papír, aby nám panáček vydržel déle.

Tvoření pro děti: Dubínek z ruličky od toaletního papíru

Pro koho je tvoření určeno

Lepení zvládnou děti okolo tří let. Mladší děti budou potřebovat výraznou pomoc dospělého. Tříleté děti a čtyřleté děti uvítají drobnou výpomoc s malými části, pětileté děti vytvoří Dubínka zcela samy. Děti školou povinné zvládnou samy stříhat barevný papír a postavičku slepí zcela samy.

Co budete potřebovat

  • Ruličku od toaletního papíru
  • Barevný papír
  • Nůžky
  • Lepidlo
  • Pohyblivé oči (nebo papírové oči)
Pracovní sešit Podzim
Pracovní sešit Podzim

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Nejprve jsem připravila z barevného papíru hnědý kmen, zelený list, tmavě zelenou čepičku, ručičky a nožičky ke slepení, pusu a nos. Děti natřely hnědý papír lepidlem a přilepily jej na ruličku od toaletního papíru. Na list nalepily čepičku, oči, pusu, nos, slepily ruce a nohy a nalepily je zezadu na list. List připevnily na hnědou ruličku.

Tvoření pro děti: Dubínek z ruličky od toaletního papíru
Tvoření pro děti: Dubínek z ruličky od toaletního papíru

Závěrem

Z krásného lepení vznikne roztomilá postavička. Děti vytvoří 3D panáčka, se kterým si mohou hrát, vystavit si jej v pokojíčku nebo z něj mohou vytvořit stojánek na tužky. Stačí, když k ruličce od toaletního papíru přilepí dno, aby se rulička nepřeklápěla.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart