Tato kniha z edice Zpátky v čase mě velmi překvapila. Jednak jsem nečekala, že bude tak velká, a za druhé jsem si nemyslela, že Martínka zaujme tak moc už ve čtyřech letech. 

Obsah

Oceán a podmořský svět

Knížka přiblíží dětem zábavnou formou fakta o tom, jak to vypadá pod hladinou moře hluboko v oceánu. Hned na první pohled vás zaujme nevšední formát knížky. Stránky nejsou stejně velké, ale postupně se zvětšují, aby vytvořily jakési vlnky.

Recenze knihy Oceán (Zpátky v čase)

Recenze knihy Oceán (Zpátky v čase)

Tohle na knize ale není to nejlepší. Na každém listu na děti čeká krátký příběh, spousta obrázků živočichů a s drobným popiskem toho, co který živočich dělá. Na konci knihy je pro malé zvědavce připraven obrázkový přehled živočichů i s pojmenováním.

Recenze knihy Oceán (Zpátky v čase)

Recenze knihy Oceán (Zpátky v čase)

Pro koho je kniha určena

Kniha se hodí pro děti nejdříve okolo čtyř až pěti let. Martínka ve čtyřek letech velmi baví hledat mořské živočichy na jednotlivých stránkách. Na každém dvojlistu je vyobrazeno pět živočichů, které mají děti za úkol najít. Některé už umí sám pojmenovat. Obrázková publikace zaujme rozhodně také školáky a děti na prvním stupni.

Recenze knihy Oceán (Zpátky v čase)

Recenze knihy Oceán (Zpátky v čase)

O knize

 • Nakladatelství: Drobek (Dobrovský)
 • ISBN: 978-80-7585-677-7
 • Rok vydání: 2019
 • Vazba: Pevná (leporelo)
 • Počet stran: 24
 • Rozměry: 35 x 21 cm
 • Doporučená cena: 299 Kč

Vazba

Pevná vazba (leporelo) má silné listy a ještě silnější desky. Listy jsou vykrojené a rozšiřují se od nejmenšího k největšímu. Vazba je kvalitní, pěkná. Kniha je vytištěna v Číně.

Recenze knihy Oceán (Zpátky v čase)

Recenze knihy Oceán (Zpátky v čase)

Kde knihu koupíte

Tuto knížku jsem pořídila v Knihách Dobrovský ve slevě. Knížku koupíte v akci okolo 150 Kč. Mezi další knihy z edice Zpátky v čase patří Vesmír a Historie. My máme doma zatím pouze Oceán, protože ten mi přišel pro malé děti nejvíce pochopitelný.

Oceán na KNIHYDOBROVSKY.CZ

9.5 Hodnocení
Oceán (Zpátky v čase)

I když obrázky nejsou vždy nejpropracovanější, celkový dojem z knihy je perfektní. Děti se seznámí s tím, jací živočichové žijí v oceánu, zábavnou formou se mohou naučit názvy ryb. Knihu mohu jen doporučit.

Poměr ceny a kvality
9
Počet stran
10
Kreativita
10
Ilustrace
9
KLADY
 • Zajímavý koncept
 • Pro děti naučné a zábavné
 • Krásné a zdařilé provedení
ZÁPORY
 • Vyšší cena bez slevy

Přeji vám krásné počtení. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart