DOPORUČUJI

Recenze knihy Atlas jídla (Genny Gallo)

Atlas jídla jsem musela koupit. I kdyby kniha děti nikdy v budoucnu nezaujala, tak si v ní budeme listovat my rodiče, protože stojí za to. 🙂 Mé očekávání splnila na sto procent. 

Obsah

Atlas jídla

Co je to ten Atlas jídla? Kniha se podrobně zabývá každým evropským státem, ukazuje, jak se jí ve světě. Neopomene jižní a střední Afriku, Thajsko, Indonésii, Čínu, Koreu, Japonsko, Nový Zéland, Austrálii, Kanadu, Spojené Státy, Turecko i Rusko.

Recenze knihy Atlas jídla (Genny Gallo)

Recenze knihy Atlas jídla (Genny Gallo)

Jeden dvojlist znázorňuje jeden stát, v případě Afriky vybranou oblast kontinentu. Na velkém formátu najdete vyjma obrázků jídel také mapy poměrně bohaté množství textu. U každého státu nebo oblasti jsou nakresleny charakteristické pokrmy i s názvem a popisem. Jestli se chystáte cestovat, bude se vám tento atlas jistě zamlouvat a jak jsem již v úvodu psala, není zdaleka pouze pro děti školou povinné, ale ocení jej i rodiče.

Na mapě najdete typické pokrmy, na boční liště drobné obrázky a drobným písmem vysvětlené, o jaké jídlo se přesně jedná. Můžete se podívat, co se jí u sousedů i co snídá typická Australanka. Kniha průřezově srovnává slavnostní jídlo i snídaně napříč kontinenty. U vybraných typických pokrmů neopomene ani příběhy z historie, nastíní možnou přípravu jídla nebo specifikuje původ dané plodiny.

Recenze knihy Atlas jídla (Genny Gallo)

Recenze knihy Atlas jídla (Genny Gallo)

Pro koho je kniha určena

Atlas jídla se hodí pro děti na druhém stupni (nebo na samotném závěru prvního stupně) základních škol a pro starší. Líbit by se mohl také středoškolákům a rodičům. Najdete v něm spoustu zajímavostí. Můžete zavzpomínat, jaké jídlo jste jedli na dovolené a možná, že v atlase najdete i pokrm, o kterém jste si nebyli jisti, o co se vlastně jedná.

Recenze knihy Atlas jídla (Genny Gallo)

Recenze knihy Atlas jídla (Genny Gallo)

O knize

 • Nakladatelství: Albatros Media
 • Autor: Alexandra Hetmerová, Eva Obůrková
 • ISBN:978-80-00-03890-2
 • Rok vydání: 2015
 • Vazba: Pevná
 • Rozměr: 215 x 280 mm
 • Počet stran: 16
 • Doporučená cena: 399 Kč

Vazba

Pevná a kvalitní vazba ukazuje publikaci v tom nejlepším světle. Hezké provedení, velký formát, velkorysý počet stran jsou jedině důvodem, proč si krásnou publikaci pořídit. Listy jsou vytištěny na pěkném papíru, který není lesklý (není křídový), avšak nepatří k velmi tenkým a zdá se mírně silnější než je běžně zvykem.

Recenze knihy Atlas jídla (Genny Gallo)

Recenze knihy Atlas jídla (Genny Gallo)

Kde knihu koupíte

Knížku jsem pořídila ve speciální akci s názvem Knihodej v Knihách Dobrovský za 90 Kč (platila v létě). Koupíte ji také například v knihkupectví BookTook (340 Kč).

Atlas jídla na KNIHY DOBROVSKÝ

10 Hodnocení
Atlas jídla

Velmi povedená publikace, které nemám co vytknout. Má hezké obrázky, je doplněna řadou zajímavostí, nabízí pěkný text, obohatí celou rodinu nejen o to, co se v dané zemi jí, ale nahlédne také do historie komodit a potravin.

Poměr ceny a kvality
10
Ilustrace
10
Počet stran
10
Kreativita
10
KLADY
 • Krásné zpracování
 • Hezké ilustrace
 • Zajímavé
 • Skvělý text
ZÁPORY
 • Nic

Přeji vám krásné počtení. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart