RECYKLUJEME

Pestrobarevný klaun z papíru

Tato aktivita je velmi snadná na přípravu i na provedení. Výsledek vypadá přímo skvěle. Hotový výrobek můžete nalepit na tvrdý podklad a udělat z něj krásný obraz na zeď. V článku se dozvíte, jak na to.

AKCE DUBEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA + BALÍKOVNA NA ADRESU ZA 30 KČ
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Pro koho je aktivita určena

Vyrábění se hodí pro děti, které milují lepení. Filka zvládl klauna nalepit s menší pomocí v necelých dvou a půl letech. Malé děti budou potřebovat ukázat, kam jednotlivé části patří. Zvládnou je nalepit samy. Možná, že některé prvky připevní na obrázek obráceně, ale i tak bude výsledek vypadat moc pěkně.

Co budete potřebovat

  • Bílý papír
  • Tužku
  • Barevný papír
  • Lepidlo v tyčince
  • Tekuté lepidlo (používám Novou klovatinu od Pritt)
  • Tvrdý karton (nemusí být – použili jsme na nalepení obrázku)
Hodiny pro děti: Denní činnosti v PDF

Hodiny pro děti: Denní činnosti v PDF

KOUPIT PDF V E-SHOPU ZA 35 KČ

Jak na to

Na bílý papír jsem slabě namalovala obrys obličeje klauna. Tečkou jsem naznačila oči, nos a pusu. Slabě jsem nakreslila límeček. Připravila jsem jednotlivé části k lepení. Budete-li mít čas, doporučuji je nastříhat bez dětí (třeba večer). Děti nebaví čekat, než jednotlivé komponenty připravíte. Starší děti si je mohou naopak nachystat zcela samy.

Z barevného papíru jsem nastříhala proužky (vlasy), připravila jsem oči, nos, pusu a límeček. Společně jsme z proužků vytvořily kolečka, podobně jako u vánočního řetězu.

Děti nalepily na klauna jednotlivé části obličeje. Vlasy lepily až na konec. Při lepení jsem jim říkala, kam která část patří. Martínek věděl, že má lepit oči, nos a pusu na tečky, Filka potřeboval poradit. Když lepidlo zaschlo, nalepila jsem obrázek na papírový karton, který jsem vyřízla z krabice od notebooku. Tu jsem si šetřila právě na takovéto účely. 🙂

Děti lepení bavilo a výsledek se jim moc líbil. Použili jsme lepidlo v tyčince, ale vhodnější by bylo použít tekuté lepidlo – zejména na vlasy by se to hodilo. Obraz můžete darovat třeba babičce.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz, Zdroj: autorský článek

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart