TIP NA VÝLET

ZOO Praha: Vše, co potřebujete vědět před návštěvou

Do článku jsem sepsala praktické informace pro návštěvníky pražské Zoo. V článku se dozvíte, kde zaparkovat, jaké jsou ceny vstupného, kde jsou dětská hřiště a také, jak se pohybuje se Zoo s kočárkem.
KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Zoo Praha návštěva

Do Zoo jsme se vypravili s dětmi ve věku 1, 3 a 5 let. Děti nejvíce zajímalo dětské hřiště, zmrzlina a svačina. I když je Zoo krásná, obrovská a perfektně uspořádaná, na malé děti je návštěva dlouhá. Pro dvouleté či tříleté děti jsou vhodnější minizoo, které jsou v Praze navíc zcela zdarma. Podrobnější informace najdete v článku 7 pražských minizoo, které jsou zcela zdarma. Na návštěvu doporučuji vyhradit si celý den. My jsme se do Zoo vypravili, když bylo velké teplo, nebyl to šťastně zvolený den. Počet návštěvníků v Zoo Praha se vyšplhal na 8200 a bylo znát, že je všude plno lidí. Do uzavřených pavilonů se stála fronta. Okolo půl čtvrté se začali lidé vytrácet a v pět hodin bylo v Zoo příjemně prázdno.
ZOO Praha: Vše, co potřebujete vědět před návštěvou

ZOO Praha: Vše, co potřebujete vědět před návštěvou

Zoologická zahrada Praha nabízí spoustu druhů vyžití. Děti si vyhrají na hřišti a využijí zábavné aktivity (třeba si změří rychlost svého běhu), dospělí si mohou přečíst zajímavé informace o zvířatech, v pavilonech se promítají dokumenty. Zvířata jsou povětšinou na svém teritoriu a návštěvník s nimi nepřijde do kontaktu. Platí zde však výjimky, například u klokanů. Doporučuji nenechat si ujít: Pavilon lachtanů, údolí slonů, pavilon goril, pavilon hrochů, africkou savanu (žirafy, surikaty), pavilon šelem a plazů, pro děti je vhodné navštívit dětskou zoo. Za jeden den není možné detailně projít všechny expozice. Před návštěvou doporučuji podívat se na mapu, kterou najdete zde. Mapu si můžete koupit v areálu v prodejním automatu za 5 Kč. Automat se nachází ihned u hlavního vstupu.
ZOO Praha: Vše, co potřebujete vědět před návštěvou

ZOO Praha: Vše, co potřebujete vědět před návštěvou

Zoo Praha parkování

Do Zoo se dostanete MHD nebo autem. Kde v Zoo zaparkovat? Na výběr máte prakticky jen dvě možnosti. Tou první je parkovat přímo na jednom z parkovišť u zoo. Cena za den stání je 200 Kč. Toto parkoviště jsme využili my. Se třemi dětmi to bylo po sedmihodinové procházce ideální řešení. Parkovat můžete na třech místech: severní vchod (cca 120 aut), hlavní vchod (cca 120 aut) a jižní vchod (cca 450 aut). My jsme na parkoviště přijeli přibližně v půl desáté a bylo volno už jen u jižního vchodu. Zbývající parkoviště byla plně obsazená. Nechcete-li platit za parkování 200 Kč, můžete nechat auto na záchytném parkovišti Blanka-Troja, kde stojí celodenní parkovné 50 Kč. Mezi parkovištěm a zoo jezdí kyvadlová doprava, lístek na tuto dopravu je v ceně parkovného. Na tomto parkovišti lze parkovat denně pouze o hlavních prázdninách, mimo prázdniny pouze víkendy a svátky. Před návštěvou se raději podívejte na aktuální informace, které najdete na webových stránkách Zoo zde.

Zoo Praha ceník

Níže najdete ceník (2021)
 • Dospělí: 250 Kč
 • Děti (od 3 do 15 let), studenti: 200 Kč
 • Senioři do 70 let, ZTP a ZTP/P: 150 Kč
 • Senioři nad 70 let: 1 Kč
 • Rodiny (2 dospělí+4 děti): 800 Kč
 • Děti do 3 let: 0 Kč
 • Psi: 100 Kč
PS: Mně se povedlo sehnat rodinnou vstupenku přes zaměstnavatele za 800 Kč – polovinu platil on, polovinu já. Platnost této vstupenky činila jeden rok od zakoupení.

Zoo Praha otevírací doba

Leden, únor: 9:00–16:00 Březen: 9:00–17:00 Duben: 9:00–18:00 Květen, červen: 9:00–19:00 Červenec, srpen: 9:00–21:00 (restaurace zavírá v 19:00) Září, říjen: 9:00–18:00 Listopad, prosinec: 9:00–16:00 (na Štědrý den je otevřeno do 14:00)

Restaurace a relax

V areálu na vás čeká řada restaurací a kaváren. Co mě velmi mile překvapilo, byly ceny pokrmů i pití. Ceny jsou srovnatelné s centrem Prahy – nejsou vyšší. Jídlo není levné, ale ani není 3x dražší. To mi přišlo sympatické. Jestli plánujete oběd nebo návštěvu kavárny, podívejte se do plánku, kam byste mohli zajít.

Návštěva Zoo Praha s dětmi

Jestli se chystáte do zoo Praha s malými dětmi, budete mile překvapeni, že se téměř všude dostanete s kočárkem – s výjimkou několika málo míst (výběhy, vyhlídky) kočárek všude projede. V zoo je několik malých dětských hřišť, která jsou vyznačena na mapě. Pískoviště se nachází nedaleko papírny. Obrovské hřiště pro děti od tří až čtyř let najdete v rezervaci Bororo a nedaleko dětské zoo je bazének s prolézačkou ve tvaru lodě (Archa Noemova).

Zoo Praha covid-19

Stáhli jsme si aplikaci Tečka i s certifikátem, měli jsme s sebou respirátory. V restauraci jsme nebyli. Certifikát po nás nikdo nechtěl. Při vstupu nikdo nic nekontroloval. Do uzavřených prostor – toalety, pavilony, bylo povinné mít respirátor nasazený. Personál hlídal počet návštěvníků uvnitř. Venkovní prostor byl bez omezení. V areálu je k dispozici na vyhrazených místech desinfekce na ruce. NEVÍM, ZDA JE MOŽNÉ SI ZAKOUPIT RESPIRÁTOR. Neviděla jsem, že by to někde šlo (ale možná, že to jde). Raději si s sebou vezměte dostatečné množství těchto ochranných pomůcek. Děti do šesti let nemusely respirátor mít nasazený.

Závěrem

Zoo je krásná, hezky a profesionálně upravená. Vše je čisté, pěkné, nové. Všude jsou popisky jak v češtině, tak v angličtině. K dispozici je pro rodiny s dětmi dostatek dětských hřišť, pro návštěvníky dostatek laviček k sezení, řada restaurací i kaváren. Milovníci zvířat mohou zkoumat, číst a dívat se. Je zde dostatek materiálu. 🙂 My jsme ho bohužel nezvládli celý využít. Zoo jsme ani po sedmi hodinách celou neprošli. Areál je zkrátka obrovský. Za návštěvu rozhodně stojí. My se sem vrátíme, až budou děti větší.
10 Hodnocení
Zoo Praha

Nádherná zoo. Nejhezčí, jakou jsme kdy viděli. Zoologická zahrada je obrovská, upravená, perfektní a není jí co vytknout. Celou ji za jediný den není možné projít (pokud chcete číst popisky a vše si pořádně prohlédnout).

KLADY
 • Krásná zoo
 • Vše je čisté, pěkné, nové.
 • Hezká hřiště
 • Popisky v češtině i angličtině
 • Řada občerstvení
 • Čisté toalety
ZÁPORY
 • Nic

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂
Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart