TIP NA VÝLET

ZOO Malá Chuchle: Skvělá zábava pro celou rodinu úplně zadarmo

Do minizoo v Chuchli jsme se vydali v mrazivém počasí, protože jak jinak by mělo být o víkendu, když máme všichni volno, že? 🙂 I přes chladnější počasí bylo v ZOO krásně. Jak si užít rodinný výlet v Praze s malými dětmi? V téhle ZOO to půjde samo.
KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Proč do Chuchle

Inu proto, že takových míst v Praze moc není. Nádherný zookoutek je přímo na Andělu. Najdete ho pod názvem se Stanice přírodovědců a jestli jste tam nikdy nebyli, rozhodně se do ZOO běžte podívat. Vstup do minizoo v Chuchelském háji se neplatí. Otevřeno mají celý rok.
Minizoo Praha Chuchle

Minizoo Praha Chuchle

ZOOKOUTEK MALÁ CHUCHLE
  • Adresa: V Lázních 8/8, 159 00 Praha-Velká Chuchle-Malá Chuchle
  • Otevřeno: Nonstop
  • Vstup: Zdarma
  • Zaměření: Česká zvířata
  • Plánovaná doba návštěvy: 30 až 90 minut
  • Toalety: Ano
  • Občerstvení: Ano (otevřeno o víkendu v zimě, denně v létě), Občerstvení U Standy
  • Hřiště pro děti: Ano
  • Bezbariérový přístup: Ano
  • Provozovatel: Lesy hl.m.Prahy (web)

Jak se do ZOO dostat

Lesní zoo mě nadchla. K zoo vede přístupových cest hned několik. Zkoušeli jsme čtyři. Poprvé jsme se vydali z Chuchle okolo Mariánského pramene. Tato cesta je prudká a vůbec nejkratší. Mně se zdála nejméně příjemná a už tudy nepůjdeme. Pokud se vydáte touto cestou, dorazíte do zoo hned k pavilonu jelenů. Druhou možností je vydat se do zoo ze sídliště Barrandov. Zaparkovat můžete okolo ulice Štěpařská. Tato cesta je příjemná, nejprve prudce z kopce, poté po rovině. Jestli pojedete s kočárkem, bude pro vás nejvhodnější třetí cesta, od Slivence, kde můžete také pohodlně zaparkovat. Tato cesta je rovná, vhodná pro kočárek i odrážedlo. Ve Slivenci je nejvhodnější zaparkovat na konci ulice Granátová. Touto cestou chodíme pravidelně, děti dojedou do zoo na odrážedle. Konečně čtvrtá cesta vede z Homolky, kde lze zaparkovat okolo ulice Pod Akáty. Přístup do parku začíná právě na konci této ulice. Cesta vede mírně do kopce, zdála se mi nejdelší, ale velmi pěkná. Po cestě narazíte na lesní hřiště. Děti bohužel kopec na odrážedle nevyjedou.
ZOO v Chuchelském háji: Bufet u Standy.

ZOO v Chuchelském háji: Bufet u Standy.

Cesta je vhodná i pro kočárky

Všechny výše uvedené přístupové cesty jsou vhodné pro kočárky. Cesta přímo z Chuchle je velmi strmá a náročná. Ostatní cesty jsou pohodlné, nejvhodnější je ta ze Slivence.

Co v zoo uvidíte

V ZOO je  dětské lesní hřiště a také krásná lesní zvířátka. Pro rodiče je otevřeno občerstvení U Standy. Občerstvení otevírá okolo desáté hodiny. Občerstvení jsou toalety, voda není pitná. Zvířata se nesmí krmit. Na některá je výhled jenom z patra, do kterého vedou schody, jiná zvířátka děti uvidí i z kočárku. Plánovaná doba návštěvy se pohybuje od půl hodiny do hodiny a půl. Zvířat tu není moc, ale na druhou stranu to malým dětem stačí. Děti si pohrají na hřišti, prohlédnou si zvířátka, projdou se po areálu. V ZOO mají kozy, jeleny, muflony, daňky, ovce, divoká prasata, výra, káně, sojku, rysa ostrovida. Nejvíce lidí navštíví lesní ZOO po obědě okolo druhé až čtvrté hodiny. V zimě je návštěvnost slabší.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám krásný výlet. 🙂 Foto: Mamadodeste.cz
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart