TIP NA VÝLET
BLOGCESTUJEMEKAM S DĚTMI V PRAZE

ZOO Malá Chuchle: Skvělá zábava pro celou rodinu úplně zadarmo

Do „minizoo“ v Chuchli jsme se vydali v mrazivém počasí, protože jak jinak by mělo být o víkendu, když máme všichni volno, že? 🙂 I přes chladnější počasí bylo v ZOO krásně. Jak si užít rodinný výlet v Praze s malými dětmi? V téhle ZOO to půjde samo.

Obsah

Proč do Chuchle

Inu proto, že takových míst v Praze moc není. Nádherný zookoutek je přímo na Andělu. Najdete ho pod názvem se Stanice přírodovědců a jestli jste tam nikdy nebyli, rozhodně se do ZOO běžte podívat. My jsme tam už všechno okoukli, a tak jsme si řekli, že zkusíme něco jiného. Vstup do „minizoo“ v Chuchelském háji se neplatí. Otevřeno mají celý rok. Dopravní dostupnost autem je dobrá, parkovat můžete v Chuchli u chodníku, jak jste zvyklí. Parkovné o víkendu se neplatí.

ZOOKOUTEK MALÁ CHUCHLE

  • Adresa: V Lázních 8/8, 159 00 Praha-Velká Chuchle-Malá Chuchle
  • Otevřeno: Nonstop
  • Vstup: Zdarma
  • Zaměření: Česká zvířata
  • Plánovaná doba návštěvy: 30 až 90 minut
  • Toalety: Ne
  • Občerstvení: Ano (otevřeno o víkendu v zimě, denně v létě), Občerstvení U Standy
  • Hřiště pro děti: Ano
  • Bezbariérový přístup: Ano
  • Provozovatel: Lesy hl.m.Prahy (web)

nahoru ↑

Jak se do ZOO dostat

My jsme jeli autem. Až bude lepší počasí, vydáme se autobusem. Autem jste v ZOO za chvíli, bydlíte-li v Praze nebo v okolí. Ráda bych zmínila, že není možné parkovat přímo u vstupu, ale musíte k zookoutku dojít po svých. Za chvíli se k tomu dostanu podrobněji. Do chuchelské ZOO jezdí autobusy PID číslo 129, 172, 241, 244, 314, 318, zastávka Malá Chuchle.

nahoru ↑

Cesta je vhodná i pro kočárky

Od auta nebo autobusu vás bude čekat hodně strmé stoupání. My jsme s sebou měli kočárky, a to jsme si tedy dali, to vám povím. S kočárkem cestu zvládnete, problém není v terénu, ale ve stoupání. Vyšli jsme to tou cestou, kterou znázorňuje na mapě modrá čára se šipkou. Příště zkusíme vyrazit z druhé strany. Pokud pojedete autobusem do zastávky Malá Chuchle, půjdete tou samou cestou, kterou jsme šli my. První polovina je hodně prudká, až do místa velké zatáčky nedaleko Pramene Mariánská. Procházka to není dlouhá, příroda okolo je moc pěkná, stoupání vás donutí na chvíli zpomalit. Nejvhodnější cesta se nabízí z výchozího bodu Praha-Slivenec, kde můžete také pohodlně zaparkovat. Tato cesta je rovná, vhodná pro kočárek i odrážedlo. Další možností je vydat se do ZOO z Barrandova (zde je také kopec).

Cesta do ZOO v Chuchelském háji je přístupná i pro kočárky.

Cesta do ZOO v Chuchelském háji je přístupná i pro kočárky.

nahoru ↑

Jsme tady a je tu krásně

V ZOO je  dětské lesní hřiště. Zvířata jsou také lesní, není to jako třeba ve Stanici přírodovědců, kde uvidíte klokany, ale zase tohle má své velké kouzlo, protože jste prostě v lese. Pro rodiče je otevřeno občerstvení U Standy. Občerstvení není otevřeno celý den, ale od 10:00. Alespoň to mají napsané na internetu. 🙂 Kdybyste se v bufetu chtěli posilnit, můžete se před návštěvou ZOO podívat na jejich FB stránky a otevírací dobu si ověřit. Akorát záchody tu nejsou. Kdybyste potřebovali přebalit miminko nebo se umýt, budete muset použít vlastní zásobu vody. Kdyby nebyla taková zima, zůstali bychom v „minizoo“ déle.

Zvířata se nesmí krmit. Na některá je výhled jenom z patra, do kterého vedou schody, jiná zvířátka děti uvidí i z kočárku. Plánovaná doba návštěvy se pohybuje od půl hodiny do hodiny a půl. Zvířat tu není moc, ale na druhou stranu to ročnímu a dvouletému dítěti bohatě stačí. 🙂

V ZOO mají kozy, jeleny, muflony, daňky, ovce, divoká prasata, výra, káně, sojku, rysa ostrovida. Nejvíce lidí navštíví lesní ZOO po obědě okolo druhé až čtvrté hodiny. V zimě je návštěvnost slabší.

nahoru ↑

Cesta zpět

Vydáte-li se zpátky tou samou cestou jako my, tedy zpět do Malé Chuchle, odkud jsme přišli, prudký kopec dolů je pro rodinu s kočárkem výzva. Kdybychom s sebou neměli Matěje, který váží skoro 2x tolik co já, skončila bych i s Filkou v kočárku ve škarpě. Kočárek mě táhl z kopce dolů a díky klouzavému listí jsem nemohla brzdit. Příště zkusíme jinou trasu, z druhé strany. Ta je delší, ale nemělo by být stoupání a klesání tak prudké.

ZOO v Chuchli můžu na 100 % doporučit.

Tereza

Máma do deště (Tereza Krček)

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme. Zajímá vás více? Klikněte na ikonu domečku.

Mamadodeste.cz
Logo