Zkušenost: Jak vybrat originální Tamagotchi a proč nekupovat to nejlevnější?

Martínek si přál k šestým narozeninám tamagoči. Správně se píše tamagotchi, ale najdete jej také jako tamagoči. Falešné a levné tamagoči se prodává také pod označením můj kapesní kamarád. Do článku jsem sepsala zkušenost s levným tamagotchi, srovnání s lepším produktem a také vzpomínku na staré tamagotchi z počátku nového tisíciletí. 🙂

Karolínka a její příběhy
Naučná a zábavná kniha pro děti od 4 do 7 let - všechny znalosti potřebné před nástupem do školy
349 Kč 399 Kč

Obsah

Můj kapesní kamarád recenze

Zdálo se mi, že šestileté dítě je na tamagotchi ještě hodně malé, a tak jsem na zkoušku vzala takové tamagotchi, které se prodává pod názvem „Můj kapesní kamarád„. Sama jsem se těšila, až jej vyzkoušíme, protože jsem jako malá tuhle hru milovala. Můj kapesní kamarád je upřímně řečeno nekvalitní šmejd. Nabízí sice hodně zvířátek a možností her, ale některé obrázky jsou tak ošklivé, že není jasné, co se pod změtí kostiček ukrývá. Ovládání je divné. Není jasné, co je potřeba zmáčknout, aby hra dělala to, co má. Zvířátko neumře, když se o něj nestaráte, neroste, nevyvíjí se. Zkrátka podivnost sama. Nebrat. S velkým zklamáním musím říci, že tohle není to tamagotchi, které jsem měla já, které fungovalo a které bylo naprosto TOP. Kdo se nepostaral o zvířátko ráno, když vstal, a kdo ho nenakrmil hned, jak dorazil ze školy, byl totálně out. Neměli jsme chytré telefony, ale hráli jsme digihry a krmili jsme digitální tamagoči. Můj kapesní kamarád je spíše parodií na tamagotchi. Raději si připlaťte za originál. Ve výsledku ušetříte.

Originální tamagotchi

Našla jsem ho a koupím ho k Vánocům nebo k sedmým narozeninám. Je drahé, ale je to ono. Je to TO tamagotchi, které funguje tak, jak má. Není to žádný levný krám, co jen pípá pro nic za nic, zbytečně bliká a nic neumí. Originální tamagotchi vyrábí značka Bandai, která jej uvedla na trh v roce 1996. Tohle je to pravé. Autorem tamagotchi je Aki Maita a výrobu hračky zaštiťuje Bandai. Pod 600 Kč jej seženete jen těžko.

Jak tamagotchi funguje? Hráč si nejprve vybere zvířátko, o které se chce starat. Zvířátko se narodí na začátku hry z vajíčka. Zvířátko je potřeba pravidelně krmit, hrát si s ním, ale také je třeba mu uklízet. Hra je snadná, vyžaduje pravidelnost. Jakmile necháte zvířátko více než den bez jídla, může umřít. Ve hře se objevují symboly hrobečku, když zvířátko umře, košťátka, když je úklid, hráč může vybrat různé hry i jídlo. Existují různé tamagotchi. Nedoporučuji kupovat to z Číny. Je levné, ale tamagotchi to není. Jen tak vypadá.

ORIGINÁLNÍ TAMAGOTCHI
 • Zvířátko se narodí z vajíčka.
 • Je potřeba se o zvíře starat.
 • Při špatné péči zvíře umře.
 • Hezky vykreslené obrázky.
 • Zvíře žije několik dní.
 • Opravdová zábava, motivace pro děti.
FALEŠNÉ FAKE Z ČÍNY
 • Zvířátko se nenarodí z vajíčka. Objeví se jen tak.
 • Když se o něj nestaráte, nic se nestane. Můžete se o něj starat, ale nemusíte.
 • Zvíře neumře. Nikdy.
 • Obrázky nejsou hezké a u některých není poznat, co je co.
 • Ovládání je nepraktické.

Kde originální tamagotchi koupit?

Nedávno jsem objevila e-shop Veselý drak, kde tohle originální tamagotchi mají. V e-shopu můžete zakoupit také Pokémony. Kdo je stejně starý jako já, tak si pamatuje Pokémony z mládí. Stejně jako tamagotchi, tak také Pokémoni se vrací do obliby.

TAMAGOČI na VESELY-DRAK.CZ

Závěrem

Nenechte se nachytat levným krámem jako jsem to udělala já. To není tamagoči, ale opravdu jakýsi kapesní kamarád, který jen pípá, pohybuje se a nic moc nedělá a neumí. Pro malé dítě ve školce to je přijatelné, dejme tomu. Jestli hračku pořizujete o trošku staršímu dítěti (od sedmi až osmi let), je to celkem zbytečný nákup. Lepší je pořídit originální tamagotchi, které je sice drahé, ale virtuální zvířátko si může budovat nějaký příběh. Pro starší děti (od sedmi / osmi let) se vyplatí spíše než levná hračka, která neumí vůbec nic. Jen pípat.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart