Zimní čepice: Zábavné tvoření pro děti

Dnes mám pro vás tip na krásné a snadné zimní tvoření pro děti. K výrobě papírové čepice jsme využili naši oblíbenou bílou voskovku, vodovky a krepový papír.

AKCE DUBEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA + BALÍKOVNA NA ADRESU ZA 30 KČ
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co jsme vyrobili

Na čtvrtku jsem nakreslila zimní čepici, kterou jsem ozdobila bílou voskovkou. Filka čepici vybarvil modrou vodovkou a ozdobil ji modrým krepovým papírem. Na malování i lepení si můžete vybrat libovolnou barvu.

Zimní čepice: Zábavné tvoření pro děti
Zimní čepice: Zábavné tvoření pro děti

Pro koho je tvoření určeno

Tvoření je určeno pro děti už okolo tří až čtyř let věku. Šestileté děti mohou kreslit voskovkou zcela samy, mladší děti budou potřebovat pomoc dospělého.

Co budete potřebovat

  • Čtvrtku
  • Bílou voskovku
  • Vodovky
  • Černou voskovku
  • Štětec
  • Lepidlo v tyčince (ne tekuté)
  • Krepový papír
  • Nůžky
Pracovní listy Zima banner
Pracovní listy Zima

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Postup je snadný. Tužkou jsem na čtvrtku nakreslila čepici. Obrysy na boku (viz foto) jsem obtáhla černou voskovkou. Vnitřek jsem ozdobila bílou voskovkou (kreslení bílou voskovkou je pro děti velmi těžké, protože nevidí, co kreslí a ještě musí na voskovku hodně tlačit). Filka vybarvil čepici vodovkami.

Zimní čepice: Zábavné tvoření pro děti
Zimní čepice: Zábavné tvoření pro děti

Mezitím, co papír usychal, jsme společně nastříhali krepový papír na čtverečky, ze kterých jsme vyrobili kuličky. Když byl výkres suchý, natřel Filka bambuli lepidlem a nalepil na ni kuličky z krepového papíru. To stejné udělal na spodní straně čepice. Vhodnější je použít lepidlo v tyčince, které není tak vlhké jako tekuté lepidlo. Krepový papír pouští díky tekutému lepidlu barvu.

Závěrem

Hezké a na přípravu snadné tvoření Filku moc bavilo. Čepici jsme vyráběli, když byl nemocný a tak jsme si zkrátili doma dlouhou chvíli.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart