Zdravé mlsání pro děti i dospělé: Jak vybrat lyofilizované ovoce a kvalitní oříšky

Mlsejte zdravě. Jsou skvělé alternativy, jak se neomezovat v dobrotách a zároveň si pochutnat na zdravých potravinách. Do článku jsem připravila tipy na to, jaké sušené ovoce a oříšky vybrat.

Sušené ovoce na Ochutnejorech.cz

Obsah

Sušené ovoce

Mezi nejoblíbenější sušené ovoce patří sušené banány a sušené švestky. Sušené ovoce je sladké, velmi hutné a i když je doslazované a obsahuje velké množství cukru, je vhodnější svačinou než čokoládová tyčinka nebo čokoládové sušenky. Sušené ovoce můžete nakrájet na malé kousky a zamíchat jej do ovesné kaše nebo do müsli. Recepty na domácí müsli a ovesné kaše jsem připravila do článku: Recepty na rychlé a zdravé snídaně: Domácí müsli, granola i ovesná kaše s ovocem.

Lyofilizované ovoce

Ovoce sušené mrazem není doslazované, je velmi lehké (na rozdíl od klasického sušeného ovoce) a představuje velmi zdravou svačinku. Některé lyofilizované je sladké, jiné je kyselejší. Chuť je vynikající a ovoce sušené mrazem chutná jako čerstvé plody. Vynikající jsou lyofilizované maliny, jahody, banány i broskve. Ovoce sušené mrazem je chutné také s domácím müsli.

Zdravé mlsání pro děti i dospělé: Jak vybrat lyofilizované ovoce a kvalitní oříšky
Zdravé mlsání pro děti i dospělé: Jak vybrat lyofilizované ovoce a kvalitní oříšky

Oříšky – přírodní

Přírodní oříšky (oříšky bez pražení či solení) mohou být vhodné při ketonové dietě nebo při redukční dietě. Zároveň jsou vhodné jako zdravá svačinka pro dospělé i děti. Jedna porce ořechů ke svačině by měla vážit 30 gramů.

Oříšky – pražené a solené

Pražení zvýrazní chuť ořechů. Solené ořechy mohou obsahovat až příliš mnoho soli. Občas si je můžete dopřát, ale nemělo by to být každý den. Pro každodenní svačinu jsou vhodnější přírodní ořechy.

Ořechy v čokoládě

Oříšky v čokoládě jsou lahodné, velmi sladké a tučné. Nejsou zdravou alternativou k čokoládě, ale občas si můžete dát něco dobrého. 🙂

Kde si nejvíce pochutnat

Oříšky i sušené či lyofilizované ovoce objednávám na Ochutnejorech.cz, kde jsou často velké slevy a objednávka vychází výhodně. Navíc zde mají velký výběr lyofilizovaného ovoce. Balení po 100 gramech se vyplatilo nejvíc (je 2-4 x levnější než to, které jsem kupovala v supermarketech). Objednávku vyřídili rychle, balíček dorazil v pořádku. Mohu jen doporučit a ráda objednám znovu.

Sušené ovoce na Ochutnejorech.cz

Krabice dobrot
Sušené ovoce na Ochutnejorech.cz

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Štítky

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart