Zdobení vyfouknutých vajec s malými dětmi

Zdobení vyfouknutých vajec jsem s dětmi chtěla vyzkoušet už minulý rok, ale nakonec jsme se k němu dostali až letošní velikonoce. Ozdobené vajíčko můžete navléknout na stužku (když se vám to povede) nebo jej napíchnout na špejli a ozdobit třeba květináč. V článku najdete tip na zajímavé tvoření.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Pro koho je tvoření určeno a co jsme vyrobili

Děti ozdobily vyfouknutá vejce temperami, které na vajíčku dobře drží a zároveň je zdobení velmi snadné. Ozdobit vajíčka zvládnou už čtyřleté děti. Níže najdete fígl, jak dětem zdobení zjednodušit.

Co budete potřebovat

  • Vyfouknutá vejce
  • Modelínu nebo lepicí pistoli
  • Tempery
  • Štětec
  • Skleničku od jogurtu
  • Stužku nebo kus krepového papíru
Pracovní listy Velikonoce

KOUPIT PDF V E-SHOPU

Jak na to

Nejprve vyfoukněte vajíčko. Před vyfouknutím jej omyjte houbičkou a jarem, aby bylo vejce čisté. Jak vyfouknout vejce? Nůžkami na nehty do něj udělejte dva otvory (jeden nahoře a jeden dole). Do jednoho otvoru silně foukejte tak, aby druhým otvorem vyteklo vajíčko. Vejce vypláchněte a usušte.

Zdobení vyfouknutých vajec s malými dětmi
Zdobení vyfouknutých vajec s malými dětmi

Navlékněte jej na špejli a z každé strany zajistěte modelínou, aby drželo na místě. Připravte skleničku od jogurtu a vložte do ní špejli. Dětem se bude daleko lépe pracovat, nemusí špejli jednou rukou neustále držet a hlídat ji. Děti ozdobily vejce podle své fantazie. Jaká by měla být konzistence temper? Tempery by neměly být příliš vodové. To potom barva z vajec stéká.

Když kraslice uschne, můžete ji připevnit na špejli lepidlem z pistole nebo jej nechat připevněné modelínou. Jestli dokážete navléknout vejce na stužku, můžete vytvořit závěsné dekorace na větvičku. Špejli můžete ozdobit stužkou. Já jsem ji vyrobila z krepového papíru.

Zdobení vyfouknutých vajec s malými dětmi
Zdobení vyfouknutých vajec s malými dětmi

Závěrem

Děti se na malování vajíček velmi těšily. Bavilo je daleko více než samotné barvení vajec klasickými barvami na vejce nebo zdobení košilkami.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart