Zdobení papírové zimní čepice: Zábava pro nejmenší

Jak zabavit děti zajímavým tvořením? Sáhli jsme po osvědčeném zdobení čepic, které jsme dělali už loni. Zatímco minulý rok v lednu jsme na čepice lepili hvězdičky, letos je děti ozdobily razítky. Tip na tvoření na vás čeká v článku.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co jsme vyrobili

Z obyčejné čtvrtky jsem vystřihla čepici, z vaty jsem udělala malé měkké kuličky a pustili jsme se do zdobení. Děti podle své fantazie razítkovaly a nakonec nalepily na čepici měkoučkou bambuli.

Pro koho je tvoření určeno

Tvoření se hodí i pro dvouleté děti, které práci s razítky hravě zvládnou. Zdobení bavilo i čtyřletého Martínka a zaujme i předškoláky. Dvouleté děti mohou zkrášlit čepici razítky, které se nemusí namáčet do barvy. Bude to pro ně jednodušší. My jsme využili k razítkování korkové zátky, které děti namáčely do barvy. Návod na výrobu razítek z korkových zátek jsem sepsala do článku Vyrábíme doma: Razítka z korkových zátek od šumivého vína.

Co budete potřebovat

  • Čtvrtku
  • Razítka (nebo korkové zátky a tempery)
  • Lepidlo (použila jsem Novou klovatinu)
  • Vatu
  • Nůžky

Zimní aktivity pro děti

ZIMNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Příprava je snadná a zabere chvilku. Ze čtvrtky jsem vystřihla čepici (potřebovala jsem na každou čepici jednu čtvrtku). Nachystala jsem razítka, barvy a také kuličky z vaty.

Děti se pustily do razítkování. Když byly čepice hotové, na bambuli jsme natřeli lepidlo. Děti na bambuli naskládaly vatové kuličky a čepice byla hotová.

Závěrem

Toto tvoření je velmi snadné a rychlé na přípravu. Děti se zabavily na přibližně dvacet minut. Z výtvoru měly velkou radost, hlavně tříletý Filka, pro kterého bylo razítkování velkou zábavou.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart