Nevšedním způsobem, jak procvičit psaní písmenek, číslic i tvarů je vytvoření domácí tabulky na psaní. Výroba je hned hotová. Tabulka může dělat trošku nepořádek, ale vězte, že děti jsem od ní nemohla dostat pryč.

Obsah

Pro koho je psaní určeno

Psát písmenka, tvary i čísla mohou i velmi malé tříleté děti. Filka ve třech letech zvládl napsat všechna písmenka, ze kterých se skládalo jeho jméno, procvičovat čísla i tvary. Psal prstem. Psaní je pro děti velmi snadné. Je to jako kdyby psali prstem venku do písku.

Zábavné psaní abecedy a písmen
Zábavné psaní abecedy a písmen

Co budete potřebovat

  • Víko od krabice (třeba od bot)
  • Mouku
  • Kartičky s písmenky, tvary, čísly – vytvořila jsem z bílého papíru (papír, nůžky, fixa)
Pracovní sešit Jaro 2
Pracovní sešit Jaro 2

PDF V E-SHOPU

Jak na to

Do víka jsem nasypala mouku tak, aby do mouky šlo psát a aby pokryla celou plochu víka. Bílý papír formátu A4 jsem nastříhala na karty. Použila jsem několik papírů. Z každého listu jsem připravila čtyři karty. Na karty jsem napsala velká písmena, čísla i tvary.

Zábavné psaní abecedy a písmen
Zábavné psaní abecedy a písmen

Děti procvičovaly psaní písmen. Nejprve jsme začali těmi písmenky, které tvoří jejich jméno, dále jsme trénovali čísla i tvary. Z psaní je trošku nepořádek, ale pro děti to byl zážitek – něco jiného, nevšedního. Hodně je to bavilo.

Youtube

Závěrem

Byla jsem překvapená, jak děti bavilo psát prstem do mouky. Nečekala bych, že je tahle činnost zaujme – v době internetu a různých vymožeností je na značnou dobu zabavila obyčejná mouka. 🙂

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart