Zábavné psaní abecedy a písmen

Nevšedním způsobem, jak procvičit psaní písmenek, číslic i tvarů je vytvoření domácí tabulky na psaní. Výroba je hned hotová. Tabulka může dělat trošku nepořádek, ale vězte, že děti jsem od ní nemohla dostat pryč.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY (AKCE DOPRAVA 10 KČ)
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Pro koho je psaní určeno

Psát písmenka, tvary i čísla mohou i velmi malé tříleté děti. Filka ve třech letech zvládl napsat všechna písmenka, ze kterých se skládalo jeho jméno, procvičovat čísla i tvary. Psal prstem. Psaní je pro děti velmi snadné. Je to jako kdyby psali prstem venku do písku.

Co budete potřebovat

  • Víko od krabice (třeba od bot)
  • Mouku
  • Kartičky s písmenky, tvary, čísly – vytvořila jsem z bílého papíru (papír, nůžky, fixa)
Pracovní sešit Jaro 2
Pracovní sešit Jaro 2

PDF V E-SHOPU

Jak na to

Do víka jsem nasypala mouku tak, aby do mouky šlo psát a aby pokryla celou plochu víka. Bílý papír formátu A4 jsem nastříhala na karty. Použila jsem několik papírů. Z každého listu jsem připravila čtyři karty. Na karty jsem napsala velká písmena, čísla i tvary.

Zábavné psaní abecedy a písmen
Zábavné psaní abecedy a písmen

Děti procvičovaly psaní písmen. Nejprve jsme začali těmi písmenky, které tvoří jejich jméno, dále jsme trénovali čísla i tvary. Z psaní je trošku nepořádek, ale pro děti to byl zážitek – něco jiného, nevšedního. Hodně je to bavilo.

Závěrem

Byla jsem překvapená, jak děti bavilo psát prstem do mouky. Nečekala bych, že je tahle činnost zaujme – v době internetu a různých vymožeností je na značnou dobu zabavila obyčejná mouka. 🙂

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart