Zábava na dětské oslavě? Tipy na vyrábění pro děti na párty

Do článku jsem připravila tipy na to, jak děti kreativně zabavit na dětské narozeninové oslavě, párty, nebo na akci, kde je více dětí pohromadě. Děti si z vyrábění odnesou malý výtvor v podobě například interaktivní omalovánky, ozdobné krabičky, postavičky nebo malé hry.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY (AKCE DOPRAVA 10 KČ)
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Káča z barevného papíru a špejle

Ze čtvrtky jsme vyrobili malou káču do dlaně. Čtvrtku jsme ozdobili fixami, proděravěly, vsunuli špejli a káča byla hotová. Káču mohou vyrábět předškoláci, kteří budou potřebovat drobnou pomoc dospělého (nakreslit kruh na papír, proděravět papír a vsunout špejli). Školáci zvládnou káču sami.

CELÝ ČLÁNEK

PDF ZDARMA: Jarní prstýnky a náramky k vybarvení

Malá radost pro všechny parádnice – do PDF jsem připravila náramky a prstýnky k vybarvení a vystřižení. Vybrat si můžete hvězdičku, kytičku, motýlka nebo berušku. Náramky a prstýnky (strana 1) jsou velikostně vhodné pro děti do 6 až 7 let a pro děti od 7 let (strana 2).

CELÝ ČLÁNEK

Pirátské tvoření pro milovníky pirátů

Tvoření se hodí pro děti od čtyř až do osmi let věku. Čtyřleté děti budou s chutí vybarvovat piráta vytvořeného z otisku ruky, procvičí si lepení, starší děti si mohou procvičit stříhání a osmileté děti zvládnou vyrobit piráty zcela samy. Vybrat si můžete takového piráta, jaký se vám bude nejvíc líbit. Nebo můžete vytvořit rovnou všechny. 🙂

Co jsme vyrobili

  1. Z ruličky od toaletního papíru jsme vytvořili piráta s pirátskou čepicí.
  2. Ze čtvrtky a víčka od medu a okurek jsme vyrobili roztomilého piráta, který lze použít jako magnet na lednici nebo placka na tričko, batoh, nebo jako hračka.
  3. Z obtisku ruky jsme vyrobili piráta s páskou přes oko.

CELÝ ČLÁNEK

DIY houpací lodička z papíru

Vytvořili jsme houpací lodičku. Loďku můžete vyrobit také z papírového talíře, který je pevnější. Můžete využít tenký karton nebo obal od cereálií. Děti mohou vybarvovat vodovkami, pastelkami či fixami. My jsme vybarvovali vodovkami a detaily jsme dolepili barevnými papíry.

CELÝ ČLÁNEK

Banner Cute Zvířátka

KOUPIT PDF V E-SHOPU

PDF ZDARMA: Chodící jarní a velikonoční zvířátka

Omalovánka je vhodná pro děti od čtyř do přibližně sedmi či osmi let. Malé děti budou potřebovat pomoc dospělého při stříhání omalovánky a také při sestavení pohyblivého zvířátka.

V PDF najdete tři zvířátka v několika variantách:

  • Varianta 1: Velká zvířátka k vystřižení
  • Varianta 2: Malá zvířátka k vystřižení
  • Varianta 3: Malá zvířátka k vybarvení

CELÝ ČLÁNEK

Pokusy s jedlou sodou: Nafouknutí balónku

Kouzelným způsobem se nafoukne balónek zcela sám. Nevěříte? Stačí vzít ocet, jedlou sodu, láhev, balónek a jde se na to. Pokus je vhodný pro děti od čtyř let – pokud jej budou provádět samy (je potřeba, aby jim dospělý připravil láhev). Tříleté děti mohou pod dozorem rodičů nasypat jedlou sodu do láhve, ale pozor. Není to pro ně nic snadného.

CELÝ ČLÁNEK

PDF ZDARMA: Strašidelná ryba omalovánka

Omalovánka je určena pro děti, které chodí do školky nebo navštěvují první stupeň základní školy. Dětem okolo pěti let se bude zdát ryba vtipná a rády ji budou přeměňovat.

CELÝ ČLÁNEK

DIY včelka z krabičky od sirek

Z krabičky od sirek jsme vytvořili malou a roztomilou včeličku s křidélky a klasickými černo-žlutými proužky. Vyrábění je vhodné pro děti nejdříve od čtyř let věku. Filkovi ve třech letech dělalo poměrně velké problémy nalepit proužky na krabičku. Martínek v pěti letech zvládl včelu nalepit sám.

CELÝ ČLÁNEK

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart