TIP NA VÝLET

Za farmářskými výrobky a za zvířaty: Farma Bláto

Chtěli jsme dětem udělat radost a ukázat jim zvířátka na farmě. Hledala jsem pěknou farmu, kde si budou moci zvířátka pohladit, uvidí více druhů domácích zvířat a kde bude otevřen obchůdek s místními dobrůtkami. Vypravili jsme se na výlet na farmu Bláto.
KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Farma Bláto

Po dlouhém hledání jsme se rozhodli vyrazit na farmu Bláto. Farma se nachází nedaleko Kutné Hory. Vyráželi jsme z Prahy a cesta nám autem zabrala přibližně jednu hodinu. Okolo poledne jsme dojeli na farmu, děti si prohlédly zvířátka, koupili jsme si na ochutnání jogurty a sýry a jeli jsme zase zpět. Farma Bláto se nám moc líbila. Velký pozemek ohraničuje několik stavení, najdete zde obchůdek, zázemí pro hosty s WC, a také bistro, které nebylo v provozu. Na farmě si můžete zakoupit farmářské potraviny, které chutnají dobře, avšak nejsou BIO.
Obchůdek zvenku

Obchůdek zvenku

FARMA BLÁTO
 • Adresa: Bláto 1, 285 04 Uhlířské Janovice okres Kutná Hora
 • Web: www.farma-blato.cz
 • Parkování u areálu farmy: ANO
 • Toalety: ANO
 • Obchod: ANO
 • Co lze koupit: Sýr, mléko, jogurt, tvaroh
 • BIO produkty: NE
 • Zvířátka: ANO
 • Doba návštěvy: 30 minut až 1 hodina (i se svačinou)

Zvířátka

Na farmě si mohou děti pohladit kozy, krávy i prase. Slepice, husy se pohybují volně dle vlastního uvážení, husy chodí organizovaně v houfech a přemísťují se z místa na místo podle aktuální situace (jestli je někdo vyplaší nebo ne). Slepice se potulovaly kolem kurníku, a ty otrlejší zalezly pod dřevěná kola vozu u stodoly. Prase bylo extrémně vypasené a tak líné, že si lehlo na slunce a každý, kdo šel okolo, si ho mohl podrbat na břiše. Prasátko leželo a odpočívalo. Dále si děti prohlédly telátka, krávy, které se krmily senem, oslíka a kočku.
Zvířátka

Zvířátka

Co jsme koupili

V obchodě jsme koupili na ochutnání jogurty, jogurtové mléko a nějaké sýry. V nabídce měli jahodový a malinový jogurt, borůvkové mléko, kakaový tvaroh, tvrdé sýry a měkké čerstvé sýry. Děti jogurtové mléko hned vypily na zahrádce před obchůdkem. V létě si můžete koupit domácí zmrzlinu – tu jsme bohužel nestihli. Jogurty a jogurtové mléko byly chuťově dobré, sladké akorát. Tvaroh se nám zdál hodně přeslazený.
V obchůdku

V obchůdku

Shrnutí a co na farmě najdete

 • Zvířátka – krávy, kozy, osel, drůbež, kočka
 • Obchůdekotevřeno každou sobotu od 11:00 do 15:00 (zrající a čerstvé sýry, mléko a mléčné výrobky)
 • Letní bar (otevřeno pouze v létě) – zmrzlina, káva, pivo, ochutnávka sýrů
 • Vstup na farmu se neplatí. V areálu jsou také toalety.
 • Parkování je přímo u farmy, nemusíte hledat parkoviště jinde.
 • Výrobky (mléko, sýry a jogurty) nejsou BIO.
Zvířátka

Zvířátka

Závěrem

Výlet se nám moc líbil. Děti byly na farmě úplně poprvé. Filka si zvířátka prohlížel a hned se k nim hrnul. Martínek se jich naopak hodně bál, nejvíc prasete a hus. Telátka, krávy a osel měly vyhrazený prostor za ohradou. Děti si je mohly pohladit, ale ani jeden si netroufl. Prase se válelo na trávě mezi lidmi, chodilo volně po trávě a nechalo se drbat. Husy běhaly sem a tam a slepice se schovávaly poblíž budov. Těším se na další návštěvy ať už téhle farmy, nebo jiných statků, na které chceme děti vzít.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám pěkný výlet. 🙂 Foto: Mamadodeste.cz
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart