TIP NA VÝLET

Za farmářskými výrobky a za zvířaty: Farma Bláto

Chtěli jsme dětem udělat radost a ukázat jim zvířátka na farmě. Hledala jsem pěknou farmu, kde si budou moci zvířátka pohladit, uvidí více druhů domácích zvířat a kde bude otevřen obchůdek s místními dobrůtkami. Vypravili jsme se na výlet na farmu Bláto.
Karolínka a její příběhy
Naučná a zábavná kniha pro děti od 4 do 7 let - všechny znalosti potřebné před nástupem do školy
349 Kč 399 Kč

Obsah

Farma Bláto

Po dlouhém hledání jsme se rozhodli vyrazit na farmu Bláto. Farma se nachází nedaleko Kutné Hory. Vyráželi jsme z Prahy a cesta nám autem zabrala přibližně jednu hodinu. Okolo poledne jsme dojeli na farmu, děti si prohlédly zvířátka, koupili jsme si na ochutnání jogurty a sýry a jeli jsme zase zpět. Farma Bláto se nám moc líbila. Velký pozemek ohraničuje několik stavení, najdete zde obchůdek, zázemí pro hosty s WC, a také bistro, které nebylo v provozu. Na farmě si můžete zakoupit farmářské potraviny, které chutnají dobře, avšak nejsou BIO.
Obchůdek zvenku

Obchůdek zvenku

FARMA BLÁTO
 • Adresa: Bláto 1, 285 04 Uhlířské Janovice okres Kutná Hora
 • Web: www.farma-blato.cz
 • Parkování u areálu farmy: ANO
 • Toalety: ANO
 • Obchod: ANO
 • Co lze koupit: Sýr, mléko, jogurt, tvaroh
 • BIO produkty: NE
 • Zvířátka: ANO
 • Doba návštěvy: 30 minut až 1 hodina (i se svačinou)

Zvířátka

Na farmě si mohou děti pohladit kozy, krávy i prase. Slepice, husy se pohybují volně dle vlastního uvážení, husy chodí organizovaně v houfech a přemísťují se z místa na místo podle aktuální situace (jestli je někdo vyplaší nebo ne). Slepice se potulovaly kolem kurníku, a ty otrlejší zalezly pod dřevěná kola vozu u stodoly. Prase bylo extrémně vypasené a tak líné, že si lehlo na slunce a každý, kdo šel okolo, si ho mohl podrbat na břiše. Prasátko leželo a odpočívalo. Dále si děti prohlédly telátka, krávy, které se krmily senem, oslíka a kočku.
Zvířátka

Zvířátka

Co jsme koupili

V obchodě jsme koupili na ochutnání jogurty, jogurtové mléko a nějaké sýry. V nabídce měli jahodový a malinový jogurt, borůvkové mléko, kakaový tvaroh, tvrdé sýry a měkké čerstvé sýry. Děti jogurtové mléko hned vypily na zahrádce před obchůdkem. V létě si můžete koupit domácí zmrzlinu – tu jsme bohužel nestihli. Jogurty a jogurtové mléko byly chuťově dobré, sladké akorát. Tvaroh se nám zdál hodně přeslazený.
V obchůdku

V obchůdku

Shrnutí a co na farmě najdete

 • Zvířátka – krávy, kozy, osel, drůbež, kočka
 • Obchůdekotevřeno každou sobotu od 11:00 do 15:00 (zrající a čerstvé sýry, mléko a mléčné výrobky)
 • Letní bar (otevřeno pouze v létě) – zmrzlina, káva, pivo, ochutnávka sýrů
 • Vstup na farmu se neplatí. V areálu jsou také toalety.
 • Parkování je přímo u farmy, nemusíte hledat parkoviště jinde.
 • Výrobky (mléko, sýry a jogurty) nejsou BIO.
Zvířátka

Zvířátka

Závěrem

Výlet se nám moc líbil. Děti byly na farmě úplně poprvé. Filka si zvířátka prohlížel a hned se k nim hrnul. Martínek se jich naopak hodně bál, nejvíc prasete a hus. Telátka, krávy a osel měly vyhrazený prostor za ohradou. Děti si je mohly pohladit, ale ani jeden si netroufl. Prase se válelo na trávě mezi lidmi, chodilo volně po trávě a nechalo se drbat. Husy běhaly sem a tam a slepice se schovávaly poblíž budov. Těším se na další návštěvy ať už téhle farmy, nebo jiných statků, na které chceme děti vzít.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám pěkný výlet. 🙂 Foto: Mamadodeste.cz
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart