HRAČKY DO 12 MĚSÍCŮHRAJEME SI

Yookidoo Jezdící šnek

Na jezdícího šneka Yookidoo jsem se těšila. Moc se mi líbil. O to větší zklamání bylo, když jsem ho rozbalila, vyměnila baterie, a on nefungoval. Výrobek jsem reklamovala.

Pro koho je hračka určena

Šnek využijí děti, které lezou. Po zmáčknutí tlačítka by měla hračka hrát, pohybovat se po místnosti a batole by za ní mělo lézt. Problém byl, že naše hračka nedělala vůbec nic. Nehrála, nejezdila. Ulita šneka představuje skládací pyramidu, na kterou je možné navléknout kroužky a seřadit je. Navlékací tyč po zmáčknutí jemně zapíská, některé kroužky mírně chrastí.

Údržba

Tělo šneka lze otřít vlhkým hadříkem. V místě, kde se nachází baterie, je potřeba dát pozor, aby se pod kryt nedostala voda. Ulitu můžete rozebrat a umýt pod tekoucí vodou.

Poměr ceny a kvality

Hračka vypadá na první pohled kvalitně. Na ten druhý už tak kvalitní být nemusí. Ve spodní části jsou ukryty baterie. Největší úskalí představuje odšroubovat šroubek, který drží kryt baterií. Plast kolem šroubku se odírá, závit je také plastový a šroub do něj neúměrně zajíždí. Vynechám-li to, že hračka nefungovala, a budu hodnotit pouze kvalitu materiálu, provedení a nápad, obstál produkt dobře. Jenže za pořizovací cenu bezmála 800 Kč bych si představovala ještě vyšší úroveň.

Yookidoo Jezdící šnek – rozložená „ulita“

6 Celkové hodnocení
Yookidoo Jezdící šnek

Hračka je na první pohled pěkná, ale poměrně drahá na to, že není příliš kvalitní.

Poměr ceny a kvality
6
Kvalita provedení
6
Údržba
6
Životnost
6
Klady
  • Pěkná a kreativní hračka
  • Pokud bude fungovat, jedná se o multifunkční a snad také zábavný produkt.
Zápory
  • Hračka nefungovala
  • Příliš drahá
  • Cena neodpovídá kvalitě

Foto: Tereza Krček

Máma do deště (Tereza Krček)

Mít dvě děti krátce po sobě, to není jen tak. Jako máma vím, jak je náročné trávit s nimi celý den, a proto jsem vytvořila blog, který pomůže rodičům děti zabavit, ať už kreativní činností, nebo zajímavou hračkou. Chtěla bych, aby se děti přirozeně rozvíjely, uměly si v budoucnu udělat na věci svůj názor a aby znalosti využívaly jako propojené nádoby, neukládaly je "do škatulek", které nikdy naplno nevyužijí. Tenhle přístup jsem se naučila během studia PhD. na studijních zahraničních pobytech ve Vídni a v texaském Austinu. Chtěla bych, aby se děti s kreativním myšlením seznámily už jako malí drobci, protože v životě se jim to bude mockrát hodit.