TOP CENA
HRAČKY OD 1 ROKU DO 3 LETHRAJEME SIVŠECHNY ČLÁNKY

První skládání: Woody Puzzle šatní skříň Medvídek 18 dílů

Poměrně dlouho jsem pátrala, jakou smysluplnou hračku Martínkovi koupit. Zkusila jsem Woody Puzzle šatní skříň Medvídek a jsem z dárku pro něj nadšená. Hračka představuje velmi dobrý poměr ceny a kvality.

Pro koho je hračka určena

Hodí se pro děti, které umí složit základní puzzle alespoň o čtyřech dílcích. Na první pohled se může zdát, že dítě s přehledem přiřadí tři části k sobě, a je to. Jenže, co jsem vypozorovala, není tomu tak. Martínkovi nedělá problém složit medvěda. Neví, co si má počít se zbývajícími kousky.  Zatím ještě ve 23 měsících neumí poskládat medvídka cíleně tak, aby byl veselý, smutný, měl na sobě pyžamo či společenské oblečení. Šatní skříň se hodí pro dítě ve věku alespoň dvou let.

 

WOODY Puzzle šatní skříň Medvídek 18 dílů

Co najdete uvnitř

Dřevěná krabička obsahuje sadu šesti medvídků po třech dílcích. Šestkrát medvídek změní náladu, stejně jako vystřídá šest různých outfitů. Při skládání můžete společně s dítětem vyprávět příběh: Kam medvídek jde? Kdy půjde spát? Kdy ráno vstává? Jaké oblečení má na sobě právě teď? Vytvoříte také vtipné kombinace. Můžete se ptát: Poznáš, co je na obrázku špatně? Za velkou nevýhodu shledávám to, že není možné vyměnit pozadí na krabičce. Dospěje-li dítě do stádia otázek typu: A proč je…, zde jich bude mít plno. Může se ptát: Proč jde medvídek spát, když je venku světlo? Kde bude plavat, když na obrázku není voda? 

Poměr ceny a kvality

Hračku koupíte přibližně za 130 Kč (2018) a představuje velmi dobrý poměr ceny a kvality. Dřevo není nejtenčí, dobře se drží v ruce. Hrany jsou opracované, hladké a krásně se vkládají na podložku. Postupem času se obrázky mohou odřít, ale to se u dřevěných puzzlí stane.

Kde hračku koupíte?

Hračku seženete například v hračkárně Mrakyhraček.cz , kde ji mají dlouhodobě skladem a vyjde na přibližně 130 Kč až 140 Kč. Kromě medvídka můžete koupit medvědici nebo celou medvědí rodinku. Za dobrou cenu skládačku mají také na 4Kids.cz.

Foto: Tereza Krček

Máma do deště (Tereza Krček)

Mít dvě děti krátce po sobě, to není jen tak. Jako máma vím, jak je náročné trávit s nimi celý den, a proto jsem vytvořila blog, který pomůže rodičům děti zabavit, ať už kreativní činností, nebo zajímavou hračkou. Chtěla bych, aby se děti přirozeně rozvíjely, uměly si v budoucnu udělat na věci svůj názor a aby znalosti využívaly jako propojené nádoby, neukládaly je "do škatulek", které nikdy naplno nevyužijí. Tenhle přístup jsem se naučila během studia PhD. na studijních zahraničních pobytech ve Vídni a v texaském Austinu. Chtěla bych, aby se děti s kreativním myšlením seznámily už jako malí drobci, protože v životě se jim to bude mockrát hodit.