Vzpomínka na dětství: Magnetické puzzle Detoa

Znáte je? Pamatujete si na ně? Magnetické puzzle Detoa jsou stálicí na trhu s hračkami české výroby.  Puzzle jsem si pro děti přála a nakonec je dostaly od babičky. Jaké jsou, jak si s nimi vyhrají a stojí za to je kupovat? V krátké recenzi vám představím výhody a nevýhody produktu.

Obsah

Trochu jiná vzpomínka

Magnetické puzzle Detoa děti vypadají přeci jen trošku jinak, než jak si je pamatuji z dětství. Dílky jsou dřevěné (to souhlasí) a na druhé straně dílku je nalepena magnetická fólie místo magnetu. Magnetická tabulka je výrazně tenčí, hodně se leskne a dílky na ní dobře drží. Puzzle vypadají moderněji a možná i lépe. 🙂

Magnetické puzzle Detoa Děti

Magnetické puzzle Detoa Děti

Pro koho je hračka určena

Hračka se hodí pro děti od tří let. Zkoušela jsem s Martínkem stavět puzzle ve dvou letech a neuměl postavit nic. Ve dvou a půl letech začal dávat dílky na magnetickou podložku (občas dal nějaký dílek obráceně), ale neuměl vytvořit žádný obrázek. Pro děti je těžké stavět podle fantazie a také podle předlohy. Puzzle využijí nejdříve ve třech letech, ale spíše až později, ve čtyřech nebo v pěti letech.

Magnetické puzzle Detoa Děti

Magnetické puzzle Detoa Děti

Co najdete uvnitř

Uvnitř krabice najdete magnetickou tabulku, balíček se dřevěnými dílky, na jejichž druhé straně je nalepena magnetická fólie, a dřevěný stojánek, do kterého zasadíte magnetickou tabulku. Na krabičce jsou namalované různé kombinace, jak dílky složit, a dítě se z nich může velmi dobře inspirovat nebo zkoušet skládání přesně podle obrázků.

Magnetické puzzle Detoa Děti - co najdete uvnitř.

Magnetické puzzle Detoa Děti – co najdete uvnitř.

Poměr ceny a kvality

Puzzle nejsou drahé a pořídíte je okolo 200 Kč až 250 Kč. Možná, že právě nižší cena donutila firmu Detoa používat jiné materiály než tomu bylo před 30 let. Nebo za jiný vzhled mohou modernější materiály s téměř stejnými vlastnostmi. Na první pohled stavebnice nepůsobí až tak kvalitně jako si ji pamatuji z dětství. Na straně druhé si myslím, že dítě jednotlivé dílky dříve ztratí než rozbije. Tabulka se může snadno poškrábat a je potřeba na ni dávat bedlivý pozor. Při stavění proto raději nenechávejte dítě samotné.

Magnetické puzzle Detoa Děti

Magnetické puzzle Detoa Děti

Údržba

Magnetickou tabulku lze opláchnout pod vodou a vysušit, je možné ji také otřít hadříkem. Jednotlivé dřevěné dílky lze otřít vlhkým hadříkem a pod vodou je raději neoplachovat, aby se nesloupla magnetická fólie.

Magnetické puzzle Detoa Děti - detail na magnetickou fólii.

Magnetické puzzle Detoa Děti – detail na magnetickou fólii.

Kde puzzle koupit

Puzzle pořídíte přímo v obchodě Detoa, kde jsou mírně dražší než v e-shopech s dětským zbožím. V kamenných prodejnách je seženete i za 300 Kč, v e-shopech stojí okolo 200 Kč až 250 Kč. Předvánoční akci jsem viděla na 4Kids.cz.

Magnetické puzzle Detoa na 4KIDS.CZ

Další tipy na dárky najdete v článcích 16 tipů na dárky k Vánocům pro děti od 3 let14 tipů na dárky k Vánocům pro děti od 4 let a také v článku 13 tipů na dárky k Vánocům pro děti od 5 let.

8.5 Hodnocení
Magnetické puzzle Detoa

Magnetické puzzle Detoa nejsou takové, jako si je pamatuji z dětství, ale svůj účel plní dobře. Děti stavění baví, rozvíjí jejich představivost, jsou levnou hračkou, která je vyrobena v České republice.

Poměr ceny a kvality
8.0
Kvalita provedení
8.0
Údržba
10
Životnost
8.0
KLADY
  • Nízká cena
  • Kreativní hračka
ZÁPORY
  • Na první pohled není příliš kvalitní.
  • Tabulka se může poškrábat.

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart