Vyrábíme doma: Zábava ve vodě s kelímky

Léto nám ťuká na okno, venkovní teploty se šplhají ke třiceti stupňům a děti si žádají vodní aktivity. Dnes vám ukážu velmi jednoduchou, a přitom pro děti zábavnou aktivitu, kterou využijete jak na zahradě v bazénu, tak doma ve vaně. Budete potřebovat obyčejné kelímky (třeba od jogurtu) a nůžky na nehty.
KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Časový harmonogram

Příprava této aktivity vám zabere jen pár minut. Záleží na tom, kolik kelímků budete na hraní potřebovat. My jsme měli tři kelímky, do kterých jsem dělala otvory přibližně 4 minuty. Kelímky mám schované na další vodní hru.

Pro koho je hra určena

Zábava s kelímky se hodí pro děti, které se nebojí vody. Zkoušela jsem na tříletém Martínkovi a na Filkovi, kterému budou za dva měsíce dva roky. Hraní s kelímky budou milovat děti od 1,5 roku a zabaví se i děti, které chodí do školky. Upozornění pro rodiče: Raději nenechávejte děti při hraní si ve vodě bez dozoru. Člověk nikdy neví, co se může stát.

Co budete potřebovat

  • Kelímky (můžete použít i velké či malé kelímky od jogurtu)
  • Ostré nůžky na nehty
Pracovní sešit Léto

Pracovní sešit Léto v PDF

KOUPIT LETNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Video, které jsem nahrála na Youtube je poměrně krátké, ale uvidíte v něm vše podstatné. Jestli jste příznivci čtení, níže najdete stručný návod.

Příprava kelímků

Nůžkami na nehty jsem na boky (po celém obvodu) kelímku udělala díry. Díru jsem vytvořila ostrou hranou rozevřených nůžek, které jsem do kelímku zabodla. Proděravěla jsem také dno, do kterého jsem díry provrtala špičkou zavřených nůžek.

Hry s vodou

Děti si ve vodě vyhrály. Zkoušeli jsme společně tři jednoduché a obyčejné aktivity, které můžete zkusit doma ve vaně, v malém bazénku, nebo venku v zahradním bazénu. 1. Lití vody ze džbánu – vzala jsem skleněný džbán, do kterého jsem nalila vodu. Vodu jsem pomalu lila do bazénku a děti se ji snažily zachytit do kelímku. Martínek strkal pod proud vody hlavu a měl z toho velkou legraci. 2. Přelévání – společně jsme naplnili kelímky vodou. Martínek přeléval vodu z jednoho kelímku do druhého. Musel být rychlý, protože voda otvory utíkala ven. Filka držel svůj kelímek a čekal, až mu do něj Martínek začne lít vodu. 3. „Kelímková sprcha“ – do kelímků jsme nabrali vodu, podržela jsem je ve výšce hlavy a vznikla malá sprcha. Sprchu jsme obměňovali. Martínek držel kelímky sám a sprchoval pod nimi kachničku, míčky, a nakonec i sebe.

Závěrem

Děti samozřejmě pily vodu z bazénu, jestli jste se právě na tohle chtěli zeptat. 🙂 Bazének jsem koupila v Kauflandu na konci léta, když byly Martínkovi čtyři měsíce. Už ho máme tři roky a stál okolo 40 Kč. Možná, že si říkáte, proč s dětmi nejdu na zahradu. Je to proto, že zahradu nemáme, ani dvorek nemáme. Venku, v centru města, je v létě opravdu velké vedro. Na hřiště se moc jít nedá, protože je rozpálené, a v letních měsících mi někdy bazének doslova vytrhne trn z paty. Děti ho mají rády a volají: „Bazén, bazén.“ Cákají se, občas postříkají podlahu, kterou hned utřu ručníkem, a je to. 🙂 Ve vodě nesmí chybět kačenka a balónky. Máme také nafukovací balón. Ten se do bazénku už nevejde, protože děti vyrostly a zabírají dost prostoru.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂 Foto: Mamadodeste.cz
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart