RECYKLUJEME

Velký kuličkový labyrint z krabice a ruliček od toaletního papíru

Na Vánoce jsme koupili panáčkovou kolekci, která ještě v únoru nebyla snědená. 🙂  Jelikož se ze mne stala sběratelka krabic, nemohla jsem krabici od kolekce jen tak vyhodit. Napadlo mě vyrobit „kuličkový“ labyrint. Na výrobu jsem potřebovala kromě víka krabice ještě ruličky od toaletního papíru a měkčí krabičky (například od čaje, sušenek).
AKCE DUBEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA + BALÍKOVNA NA ADRESU ZA 30 KČ
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Pro koho je hra určena

Hra se hodí pro děti od tří let. Nejdříve. Sama jsem si myslela, jak Martínkovi půjde levou zadní manipulace s krabicí, a také jsem si říkala, že jsem měla vzít větší krabici. Při hraní jsem zjistila, že krabice od kolekce je rozměrově akorát – větší by ovládal jen těžko. Dále se ukázalo, že dostat kuličku do cíle je těžší, než jsem si myslela.

Časový harmonogram

Vytvořit labyrint není nic těžkého a nejnáročnější je naměřit čtvrtku (zbytky krabic) tak, aby seděly tam, kam budete potřebovat. Časově se vejdete do 30 minut. Hru máme vyrobenou přes dva týdny a pořád je co trénovat. 🙂

Co budete potřebovat

 • Krabici o rozměrech 33 x 27 cm (přibližně)
 • 3 ruličky od toaletního papíru
 • Pingpongový míček
 • Izolepu
 • Lepidlo (používám Novou klovatinu, která drží)
 • Kousek barevného papíru
 • Řezačku
 • Zbytky krabic od sušenek, čajů, umělého mléka (nebo čtvrtku)
Pracovní sešit Jaro

Pracovní sešit Jaro v PDF

KOUPIT JARNÍ PDF V E-SHOPU

Kuličkový labyrint

Ze začátku jsem si v duchu rozmyslela cestu kuličky. Zbytky měkkých krabic jsem nastříhala na přibližně stejně velké díly, přehnula jsem díly na poloviny a vyměřila jsem, kde by krabice mohly tvořit stěny labyrintu. Jednu ruličku od toaletního papíru jsem přeřízla řezačkou na polovinu, další dvě ruličky jsem nechala v celku. Když jsem měla „stavební materiál“ pustila jsem se do tvoření. Myslela jsem si, že stěny přilepím lepidlem k podložce, jenže nedržely, a tak jsem použila izolepu. S tou šlo všechno jako po másle. Během lepení jsem zkoušela, jak míček labyrintem propluje, a když krásně klouzal sem a tam, pokračovala jsem dále v práci. Jakmile byl labyrint hotový, řezačkou jsem z ruličky od toaletního papíru vyřízla velmi tenké kolečko o síle maximálně 2 mm, na které jsem nalepila barevný papír. Kolečko jsem přilepila do jednoho z rohů a při hře bude sloužit jako cíl míčku.

Trénujeme

Martínek nemá na hru někdy vůbec náladu, jindy si o ni sám řekne. Je na něj velmi těžká. Zaměřuje se nejen na koordinaci pohybů, ale také rozvíjí představivost. A to se mi na ní moc líbí. Dítě neodhadne, jak se míček pohne, když nahne krabici tam nebo jinam. Až jsem sama byla překvapená, jak může být kuličkový labyrint problematický. Když Martínkovi nejde dostat míček tam, kam potřebuje, vezme ho jednoduše do ruky a dá ho na místo. 🙂 Hraním se postupně zlepšuje a začíná chápat princip hry.

Tipy na závěr

 • Hra je na vytvoření velmi jednoduchá. Jestli ji chcete mít krásnou, můžete krabici obalit do dárkového (nebo jiného nádherného) papíru.
 • Hru můžete společně se staršími dětmi vyrobit jako dárek pro kamaráda na oslavu narozenin.
 • Manipulace s velmi velkou krabicí bude pro tříleté dítě téměř nemožná a rozměry okolo 30 až 35 centimetrů jsou tak akorát.
 • Labyrint je velmi těžkou hrou, vyžaduje značnou dávku trpělivosti ze strany dítěte i rodiče, ale přinese nové, neobyčejné, poznání vnímání prostoru.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂
Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám spoustu zábavy. 🙂 Foto: Mamadodeste.cz, Zdroj: autorský článek
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart