DIY velikonoční dekorace na okna

Možná, že jste si toho už všimli. Martínek miluje lepidlo. Bůhvíproč se dožaduje, abychom pořád něco lepili. 🙂 Proto jsme společně vytvářeli lepené velikonoční dekorace na okna. Výroba je snadná a podobá se mozaice z barevného papíru, ze které jsme tvořili slona (podle Martínka psa, vizte Vyrábíme doma: Mozaika z barevného papíru).
AKCE DUBEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA + BALÍKOVNA NA ADRESU ZA 30 KČ
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co jsme vytvořili

Vyráběli jsme vejce z bílého papíru, na které jsme společně lepili kousky barevného papíru. Martínek poté ještě tvořil „řetěz“ z papíru ve tvaru vajíček. Na vajíčka sypal malé barevné kousky papírků. Každé vajíčko „obarvil“ jednou barvou.

Časový harmonogram

Vyrábění není náročné na přípravu. Během chvilky jsem nastříhala kousky barevného papíru, vejce a bylo to. Tvořili jsme čtyři dny. Každý den jsme udělali trošku a ještě jsme do tvoření zapojili barvy, protože nakonec chtěl Martínek také malovat barvami. Filka zkoušel vymalovat vejce pastelkami, ale ještě mu to moc nešlo. 🙂

Pro koho je tvoření určeno

Lepení se hodí pro děti od 2,5 roku. Možná, že tvořit zvládnou i mladší děti. Filkovi v roce a půl lepení nejde, a tak dostal voskovky, aby maloval s nimi. Kreslení pastelkami ho zabavilo přibližně na dvě a půl minuty, potom zkoušel, jestli všechny pastelky chutnají stejně a jestli vydávají stejný zvuk, když je hodí na zem. 🙂 Martínek lepil vejce moc hezky. Na papírový řetěz nandaval lžičkou barevné kopičky papírků, které dále rukou rozprostřel. Nakonec chtěl řetěz ještě barvit, tak dostal čistý bílý papír.

Co budete potřebovat

  • Bílé papíry A4
  • Barevné papíry (podle toho, jaké máte doma) – červená, žlutá, modrá, zelená
  • Lepidlo (používám Novou klovatinu, která drží)
  • Nůžky
  • Izolepu
Pracovní sešit Jaro

Pracovní sešit Jaro v PDF

KOUPIT JARNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Barevný papír jsem podle barev nastříhala na větší kousky. Z modrého papíru jsem nastříhala kolečka, z červeného trojúhelníky, ze žlutého čtverce a ze zeleného obdélníky. Na obyčejný bílý papír jsem namalovala velké vejce. Papír jsem potřela lepidlem. Vzala jsem lepidlo, které se jmenuje „nová klovatina“, protože klasické lepidlo v tyčince uschne, než Martínek stačí papír polepit. 🙂 Poté jsme se pustili do lepení. Martínek nerad lepí sám, tak jsme lepili spolu. Na závěr jsem vejce vystřihla a kolem vajíčka jsem nalepila tmavý okraj, který jsem vystřihla z černého barevného papíru. Vejce můžete také nechat jen tak, bez okraje. Ozdoby jsem nalepila izolepou na okno.

Barevný řetěz na okno

Kancelářský papír jsem přeložila na polovinu a dále na čtvrtinu. Rozstřihala jsem ho na dvě části a z každé jsem vystřihla vejce tak, aby vytvořily řetěz. Řetěz jsem natřela lepidlem (opět novou klovatinou). Z barevného papíru jsem připravila velmi maličké tvary, které jdou buď nanášet lžičkou, nebo rukou (ale dá to práci). Tvary se různily podle barev. Zelený papír jsem nastříhala na tenké proužky, červený na trojúhelníky, žlutý na čtverce a modrý na pidi čtverečky. Martínek zdobil podle svého a vybral si způsob, že každé vajíčko „obarví“ jedou barvou. Na závěr jsem papírové části řetězu opatrně slepila izolepou, aby byl řetěz delší, a přilepila jsem je na okno.

Tipy na závěr

  • Papírový řetěz můžete tvořit i s dvouletými dětmi, které se učí pracovat se lžičkou. Je to velmi podobné jako vánoční ozdoby z koření, které jsme s Martínkem vyráběli na Vánoce.
  • Drobné papírky z řetězu mírně opadají, ale nová klovatina drží dobře. Když jsme lepili s lepidlem v tyčince, opadalo téměř vše.
  • Vyhrňte si rukávy. 🙂

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂
Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz, Zdroj: autorský článek
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart