DIY velikonoční dekorace na okna

Možná, že jste si toho už všimli. Martínek miluje lepidlo. Bůhvíproč se dožaduje, abychom pořád něco lepili. 🙂 Proto jsme společně vytvářeli lepené velikonoční dekorace na okna. Výroba je snadná a podobá se mozaice z barevného papíru, ze které jsme tvořili slona (podle Martínka psa, vizte Vyrábíme doma: Mozaika z barevného papíru).

Obsah

Co jsme vytvořili

Vyráběli jsme vejce z bílého papíru, na které jsme společně lepili kousky barevného papíru. Martínek poté ještě tvořil „řetěz“ z papíru ve tvaru vajíček. Na vajíčka sypal malé barevné kousky papírků. Každé vajíčko „obarvil“ jednou barvou.

nahoru ↑

Časový harmonogram

Vyrábění není náročné na přípravu. Během chvilky jsem nastříhala kousky barevného papíru, vejce a bylo to. Tvořili jsme čtyři dny. Každý den jsme udělali trošku a ještě jsme do tvoření zapojili barvy, protože nakonec chtěl Martínek také malovat barvami. Filka zkoušel vymalovat vejce pastelkami, ale ještě mu to moc nešlo. 🙂

Vejce jako mozaika

Tvoření barevného řetězu na okno

nahoru ↑

Pro koho je tvoření určeno

Lepení se hodí pro děti od 2,5 roku. Možná, že tvořit zvládnou i mladší děti. Filkovi v roce a půl lepení nejde, a tak dostal voskovky, aby maloval s nimi. Kreslení pastelkami ho zabavilo přibližně na dvě a půl minuty, potom zkoušel, jestli všechny pastelky chutnají stejně a jestli vydávají stejný zvuk, když je hodí na zem. 🙂 Martínek lepil vejce moc hezky. Na papírový řetěz nandaval lžičkou barevné kopičky papírků, které dále rukou rozprostřel. Nakonec chtěl řetěz ještě barvit, tak dostal čistý bílý papír.

nahoru ↑

Co budete potřebovat

  • Bílé papíry A4
  • Barevné papíry (podle toho, jaké máte doma) – červená, žlutá, modrá, zelená
  • Lepidlo (používám Novou klovatinu, která drží)
  • Nůžky
  • Izolepu
Pracovní sešit Jaro

Pracovní sešit Jaro v PDF

KOUPIT JARNÍ PDF V E-SHOPU

nahoru ↑

Jak na to

Dnes bude postup krátký, protože tvoření je velmi snadné. Podívat se můžete na video na Youtube, nebo můžete pokračovat ve čtení článku.

nahoru ↑

Youtube

nahoru ↑

Vejce jako mozaika

Barevný papír jsem podle barev nastříhala na větší kousky. Z modrého papíru jsem nastříhala kolečka, z červeného trojúhelníky, ze žlutého čtverce a ze zeleného obdélníky. Na obyčejný bílý papír jsem namalovala velké vejce. Papír jsem potřela lepidlem. Vzala jsem lepidlo, které se jmenuje „nová klovatina“, protože klasické lepidlo v tyčince uschne, než Martínek stačí papír polepit. 🙂 Poté jsme se pustili do lepení. Martínek nerad lepí sám, tak jsme lepili spolu. Na závěr jsem vejce vystřihla a kolem vajíčka jsem nalepila tmavý okraj, který jsem vystřihla z černého barevného papíru. Vejce můžete také nechat jen tak, bez okraje. Ozdoby jsem nalepila izolepou na okno.

Vejce jako mozaika

Vejce jako mozaika

nahoru ↑

Barevný řetěz na okno

Kancelářský papír jsem přeložila na polovinu a dále na čtvrtinu. Rozstřihala jsem ho na dvě části a z každé jsem vystřihla vejce tak, aby vytvořily řetěz. Řetěz jsem natřela lepidlem (opět novou klovatinou).

Z barevného papíru jsem připravila velmi maličké tvary, které jdou buď nanášet lžičkou, nebo rukou (ale dá to práci). Tvary se různily podle barev. Zelený papír jsem nastříhala na tenké proužky, červený na trojúhelníky, žlutý na čtverce a modrý na pidi čtverečky. Martínek zdobil podle svého a vybral si způsob, že každé vajíčko „obarví“ jedou barvou. Na závěr jsem papírové části řetězu opatrně slepila izolepou, aby byl řetěz delší, a přilepila jsem je na okno.

nahoru ↑

Tipy na závěr

  • Papírový řetěz můžete tvořit i s dvouletými dětmi, které se učí pracovat se lžičkou. Je to velmi podobné jako vánoční ozdoby z koření, které jsme s Martínkem vyráběli na Vánoce.
  • Drobné papírky z řetězu mírně opadají, ale nová klovatina drží dobře. Když jsme lepili s lepidlem v tyčince, opadalo téměř vše.
  • Vyhrňte si rukávy. 🙂

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto&video: Tereza Krček

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart