Puzzle z kartonu „Co jí zvířátka“

Nápad na výrobu puzzlí jsem měla v hlavě dlouho, ale nějaký čas mi zabralo vytvořit zvířátka a potraviny, které zvířátka jedí nejčastěji. S vytištěnou předlohou vytvoříte puzzle za pár minut. Budete potřebovat řezačku na papír, lepidlo a obyčejnou krabici.
KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Pro koho je hra určena

Hra se hodí pro děti, které rády skládají puzzle a milují zvířátka. Puzzle se ve třech letech moc líbí Martínkovi, který umí ke zvířátkům přiřadit jídla. Filku baví skládat puzzle, ale sestavuje si je, jak uzná za vhodné. Zatím se strefí jenom u veverky. 🙂 Hra se hodí pro děti od dvou let.

Časový harmonogram

Nakreslit puzzle mi trvalo několik týdnů. Samotná výroba hračky byla už snadná a zabrala mi několik minut. Papír jsem nalepila na silnější karton. Děti si s puzzlemi hrají moc rády. Martínkovi jsem vyrobila kruhový diagram, podle kterého může kontrolovat, jestli má puzzle složené dobře.

Co budete potřebovat

Koupit PDF v e-shopu za 30 Kč

Jak na to

Celý postup výroby si můžete prohlédnout na Youtube nebo dále v článku.

Youtube

Puzzle: Co jí zvířátka

Vytiskla jsem předlohu zvířátek a nalepila jsem ji obyčejnou lepicí tyčinkou na stěnu velké krabice. Nechala jsem lepidlo zaschnout. Pravítko jsem přiložila k obrysu puzzlí a řezačkou jsem podél pravítka nařezala dvojice. Poté jsem ručně vyřízla vnitřek puzzlí. To bylo nejtěžší. Zvířátka můžete namalovat ručně sami, nebo si můžete stáhnout PDF, ve kterém nakreslila zvířátka v barevné variantě jako puzzle i jako kartičky (bez zubu). Navíc jsem vyrobila ještě zvířátka v černobílé variantě, které můžete s dětmi vybarvit. 🙂

Tipy na závěr

  • Nechcete puzzle? Můžete vyrobit kartičky, které se k sobě přiloží. Tento způsob je výrazně jednodušší.
  • Čím slabší karton, tím lépe se vám bude řezat nebo stříhat.
  • Pokud budete mít tenký karton, můžete vnitřek puzzlí vystřihnout (to jde výrazně lépe než vyřezávat).

Jak puzzle vypadají?

Koupit PDF v e-shopu za 30 Kč

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart