Nápad na výrobu puzzlí jsem měla v hlavě dlouho, ale nějaký čas mi zabralo vytvořit zvířátka a potraviny, které zvířátka jedí nejčastěji. S vytištěnou předlohou vytvoříte puzzle za pár minut. Budete potřebovat řezačku na papír, lepidlo a obyčejnou krabici.

Obsah

Pro koho je hra určena

Hra se hodí pro děti, které rády skládají puzzle a milují zvířátka. Puzzle se ve třech letech moc líbí Martínkovi, který umí ke zvířátkům přiřadit jídla. Filku baví skládat puzzle, ale sestavuje si je, jak uzná za vhodné. Zatím se strefí jenom u veverky. 🙂 Hra se hodí pro děti od dvou let.

Časový harmonogram

Nakreslit puzzle mi trvalo několik týdnů. Samotná výroba hračky byla už snadná a zabrala mi několik minut. Papír jsem nalepila na silnější karton. Děti si s puzzlemi hrají moc rády. Martínkovi jsem vyrobila kruhový diagram, podle kterého může kontrolovat, jestli má puzzle složené dobře.

Puzzle Co jí zvířátka

Puzzle Co jí zvířátka

Co budete potřebovat

Koupit PDF v e-shopu za 30 Kč

Jak na to

Celý postup výroby si můžete prohlédnout na Youtube nebo dále v článku.

Youtube

Puzzle: Co jí zvířátka

Vytiskla jsem předlohu zvířátek a nalepila jsem ji obyčejnou lepicí tyčinkou na stěnu velké krabice.

Nechala jsem lepidlo zaschnout. Pravítko jsem přiložila k obrysu puzzlířezačkou jsem podél pravítka nařezala dvojice. Poté jsem ručně vyřízla vnitřek puzzlí. To bylo nejtěžší. Zvířátka můžete namalovat ručně sami, nebo si můžete stáhnout PDF, ve kterém nakreslila zvířátka v barevné variantě jako puzzle i jako kartičky (bez zubu). Navíc jsem vyrobila ještě zvířátka v černobílé variantě, které můžete s dětmi vybarvit. 🙂

Tipy na závěr

  • Nechcete puzzle? Můžete vyrobit kartičky, které se k sobě přiloží. Tento způsob je výrazně jednodušší.
  • Čím slabší karton, tím lépe se vám bude řezat nebo stříhat.
  • Pokud budete mít tenký karton, můžete vnitřek puzzlí vystřihnout (to jde výrazně lépe než vyřezávat).

Jak puzzle vypadají?

Koupit PDF v e-shopu za 30 Kč

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto&video: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart