Podzim se co nevidět dostaví ve své plné síle. Jak s dětmi vyzdobit okno jednoduše a zároveň zábavně? Připravili jsme pro vás inspiraci na zdobení oken. Některé prvky s pomocí rodiče zvládne téměř tříleté dítě, jiné jsou určeny pro starší děti.

Obsah

Co jsme vyrobili?

Z barevných papírů jsme vytvořili několik druhů podzimních dekorací. Vystřihla jsem barevné listy, vytvořili jsme ježka, draka a houby. Listy jsem nalepila různě po okně, ježky a houby jsem umístila na spodní číst okna, draka naopak nahoru. Jak prvky na okno naaranžujete, závisí čistě na vás. 🙂

Podzimní dekorace na okna

Podzimní dekorace na okna

nahoru ↑

Časový harmonogram a věková kategorie

Tvoření je určeno i pro mladší děti, kterým ještě nebyly tři roky. Malé děti zvládnou slepit houby a možná, že se jim povede také ježek. Starší děti bude bavit lepení draka a pětileté děti mohou draka udělat celého samy. Tříleté dítě bude potřebovat pomoc jednoho z rodičů. Děti, které chodí do školy, mohou vystříhat listy a samy si připravit jednotlivé díly k lepení. Nejnáročnější je na celém tvoření právě stříhání. Když máte všechny části nastříhané, lepení jde snadno a rychle. Malé děti mohou vyrábět po částech a k činnosti se mohou vracet i několik dní. Dvouleté děti vydrží u činnosti jen pár minut, tříleté dítě zvládne i dvacet minut, a děti školou povinné vyzdobí všechna okna v bytě za jedno dopoledne.

nahoru ↑

Co budete potřebovat

  • Barevné papíry
  • Bílé papíry
  • Lepidlo v tyčince
  • Tekuté lepidlo (používám Novou klovatinu od Pritt)
  • Provázek
  • Fixu / tužku
  • Izolepu / lepicí gumu na okna
Pracovní listy Šikovné prstíčky PODZIM + Omalovánky zdarma

Pracovní listy Šikovné prstíčky PODZIM + Omalovánky zdarma

KOUPIT PODZIMNÍ PDF V E-SHOPU

nahoru ↑

Jak na to

Dále v článku na vás čeká postup, a kdybyste ho nechtěli číst, můžete se podívat na video na Youtube.

nahoru ↑

Youtube

nahoru ↑

Listy

Z barevných papírů jsem vystřihla různě velké listy dvou tvarů. Ze zeleného papíru jsem vytvořila menší zelené lístky, ze žlutého papíru trošku větší lístky, z červenéhooranžového papíru jsem vystřihla listy javoru. Děti školou povinné mohou stříhat úplně samy, mladší děti budou potřebovat pomoc jednoho z rodičů.

nahoru ↑

Ježek

Na ježka jsem připravila tělo z béžového papíru, bodliny z černého papíru, zmačkala jsem zbytek černého papíru jako nos, připravila jsem si jedno oko, jablko a hrušku. Martínek slepil dvě části ježka k sobě, na bodliny nalepil hrušku a jablko, přilepil oko. Tekutým lepidlem dolepil nos. Tekuté lepidlo lépe  kuličku papíru udrží.

Podzimní dekorace na okna

Podzimní dekorace na okna

nahoru ↑

Houby

Vyrobili jsme tři různé houby dvou druhů – muchomůrku, velký hřib a malý hříbeček. Na muchomůrku je potřeba dlouhá noha, nastříhaný kousek bílého papíru jako „sukýnka“, bílé kuličky z papíru jako tečky a červený klobouček. Stačí slepit k sobě nohu a klobouček, nalepit sukýnku a tekutým lepidlem na klobouček nalepit kuličky. Hříbek je ještě jednodušší. U něj stačí slepit nohu a klobouček.

nahoru ↑

Drak

Na draka je potřeba tělo draka ve tvaru kosočtverce, dvě oči, nos, pusa, dvoje třásničky na boky (nastříhaný papír), provázek, čtverečky na vytvoření mašliček.

Podzimní dekorace na okna

Podzimní dekorace na okna

Martínek nalepil na draka oči, nos a pusu. S lepením třásní jsem mu pomohla. Ze čtverečků barevného papíru jsem vytvořila harmoniku, v jejímž středu jsem připevnila provázek. Postupně jsem na provázek navázala několik mašliček a drak byl hotov.

nahoru ↑

Závěrem

Vyrábět můžete jak s menšími dětmi, které budou potřebovat vaši pomoc, tak se staršími dětmi, které vše zvládnou nalepit samy, mohou samy také stříhat a aranžovat na okna. U nás mělo lepení ohromný úspěch, protože jsme za několik málo minut vytvořili krásné ježky, houby a draka. Martínek byl nadšený.

Podzimní dekorace na okna

Podzimní dekorace na okna

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

Foto&video: Tereza Krček

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart