RECYKLUJEME

Vyrábíme doma: Kuličkové dráhy na procvičování barev

Když se děti po obědě probudily, čekalo na ně velké překvapení v podobě kuličkové dráhy. Celá výroba mi zabrala 15 minut a to mi na hře přijde hodně sympatické. Ruličky od toaletního papíru i šipky mám schované a občas děti překvapím. Ostatně, jak dlouho ještě budou mít radost z takových maličkostí?
KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Pro koho je hra určena

Hra se hodí pro všechny děti, které rády strkají nebo vsunují předměty do otvorů a nachází se v této senzitivní fázi vývoje. Hru můžete koncipovat pouze na procvičování strefování se do otvoru, nebo můžete přidat trénování barev. Takhle jsem to udělala já kvůli Martínkovi, protože toho by samotné házení už moc nebavilo. Hra je vhodná pro děti od 18 měsíců.

Časový harmonogram

Perfektní je, že příprava zabere okolo 15 minut (záleží na rozsahu hry). Díky tomu hru mohu nachystat prakticky každý týden. Nevýhodou je, že ji musím po hraní uklidit, protože se nám nikam nevejde. Jestli máte doma větší plochu, například na zdi, jste od tohoto problému ušetřeni. Na druhé straně děti do dvou let věku budou chtít ruličky strhat ze zdi. To mám vyzkoušeno. 🙂

Co budete potřebovat

 • Ruličky od toaletního papíru (měla jsem 20 ruliček)
 • Ruličku od kuchyňských utěrek / od fólie či alobalu
 • Barevné papíry
 • Izolepu
 • Nůžky
 • Malířskou lepicí pásku
Pracovní sešit Jaro

Pracovní sešit Jaro v PDF

KOUPIT JARNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Nejdříve jsem nastříhala šipky. List barevného papíru jsem rozstříhala na polovinu a oba kusy jsem zvlášť zmačkala do malé kuličky. Pro více dětí doporučuji více kuliček. Ruličky od toaletního papíru jsem malířskou lepicí páskou nalepila na kuchyňskou linku. Vyzkoušela jsem, zda všechny kuličky pasují a jestli propadnou dolů. Nad každou dráhu jsem nalepila šipku a bylo hotovo. Poté se děti pustily do hraní.

Tipy na závěr

 • Dráhy jsem lepila několikrát. V “ohybech” mezi ruličkami doporučuji nechat volný prostor. Lepicí páska nemusí být všude. Volným prostorem kulička nepropadne a na pásku se nepřilepí.
 • Ruličky můžete připravit pro děti na dětskou oslavu. Doporučila bych nachystat hodně kuliček a přilepit ruličky na velkou kartonovou krabici nejlépe páskou na koberce. 🙂
 • Místo kuliček z barevného papíru můžete použít malé barevné míčky nebo pingpongové míčky.
 • Můžete postavit jednu nebo dvě dlouhé dráhy, máte-li na to místo.
 • Počet ruliček není omezen. 🙂

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂
Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám krásnou zábavu.

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart