PDF ZDARMA

Vyrábíme doma: Indiánské masky z papíru

Jak zpestřit dětem odpoledne? Zkuste společně vyrobit indiánské masky. Starším dětem můžete u vyrábění vyprávět třeba o indiánech. Jistě je to bude zajímat. 🙂 K vytvoření masky budete potřebovat čtvrtku, barevné papíry, lepidlo a gumičku.
AKCE DUBEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA + BALÍKOVNA NA ADRESU ZA 30 KČ
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Pro koho je tvoření určeno

S pomocí dospělého zvládne masku vyrobit tříleté dítě. Činnost se hodí pro všechny děti, které si rády na něco hrají. Masky využijete také na narozeninovou oslavu, můžete je spojit s vyprávěním příběhu o indiánech a také s nimi uděláte radost dětem ve školce.

Časový harmonogram

Tentokrát nám výroba zabrala několik minut. Velmi snadná a efektní práce nesla své ovoce ihned po dokončení. Děti si s maskami chtěly hrát a moc se jim líbily. Dopředu si můžete (třeba večer) připravit masku i peříčka. Starší děti si mohou masky vystřihnout z papíru samy, mladší dítě bude potřebovat pomoc dospělého. Masku si můžete navrhnout podle svého, nebo si můžete stáhnout předlohu zdarma, kterou jsem nakreslila. Šablona slouží k vytisknutí na bílý papír a k vystřižení jako předloha na obkreslení (uvidíte ve videu).

Co budete potřebovat

  • Čtvrtku (případně zbytek tenké krabice – já jsem vzala čtvrtku)
  • Barevné papíry
  • Lepidlo
  • Gumičku (můžete použít různou šířku – my jsme měli doma zbytek velmi široké gumy)
  • Lepicí pásku
  • Předlohu
Pracovní sešit Léto

Pracovní sešit Léto v PDF

KOUPIT LETNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Nejprve jsem si připravila předlohu masek a listů na obyčejný papír A4. Předlohu jsem vystřihla. Na čtvrtku jsem nalepila černý papír. Na bílou stranu jsem obkreslila předlohu masky a vystřihla jsem ji. Na barevné papíry jsem obkreslila předlohu listů. Vystřihla jsem je a nastříhala jsem je na bocích.
Indiánské masky: Co je potřeba ke složení

Indiánské masky: Co je potřeba ke složení

Každý list jsem přehnula na polovinu a poloviny jsem nastřihla. Můžete stříhat více listů stejné velikosti najednou. Zkoušela jsem nejvíce čtyři listy a šlo to. Na fotografii vidíte všechny komponenty, které byly ke složení potřeba. POMŮCKA: Na bílou stranu masky jsem pastelkami nakreslila barevné tečky, které značily barvy peříček.
Barevná pomůcka

Barevná pomůcka

Na žlutou tečku nalepil Martínek žluté pérko, na modrou pérko modré, a tak dále. Díky téhle pomůcce věděl, kam a jak má listy přilepit. Pro děti je poměrně dost abstraktní, když něco lepí, nebo tvoří, a neví, jak bude výsledek vypadat. Tato pomůcka jim práci velmi usnadní. Když byla peříčka nalepena, ze zadní strany jsem je přichytila lepicí páskou, aby se neohýbala. Na boky masky jsem udělala z každé strany malou dírku a provlékla jsem gumičku. Už jenom stačilo si masku nasadit.

Tipy na závěr

  • Starší děti mohou masku nebo peříčka stříhat samy.
  • Velmi doporučuji si udělat předlohu, podle které budete stříhat. Mně to při stříhání hodně pomohlo. Masky vypadaly stejně a nebyly nakřivo.
  • Gumičku můžete použít jakékoli šířky. Slabé gumičky může dítě roztrhnout, silné se hůře nasazují.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám pěknou zábavu. 🙂 Foto: Mamadodeste.cz, Zdroj: autorský článek
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart