RECYKLUJEME

Vyrábíme doma: Hra z korkových zátek na procvičení barev a jemné motoriky

Korkové zátky sbírám několik let. Co kdyby se na něco hodily. Jenže na co? Filkovi jsem vytvořila hru na procvičení barev a jemné motoriky. Děti milují nové podněty a jestli jezdíte často na chatu, můžete hru přibalit s sebou. Když se zničí, nebo ztratí, tak to vadit nebude. 🙂
KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Časový harmonogram

Hru můžete vyrobit sami nebo s pomocí staršího sourozence. Byla jsem překvapená, jak rychle lze hru udělat (do půl hodiny). Záleží na počtu barev, které bude dítě procvičovat. Aneb čím více otvorů, tím delší řezání, lepení a vyrábění.

Pro koho je hra určena

Hra se hodí pro děti, které rády vhazují předměty do otvoru. Filka ve dvou letech rád rovná, třídí a vhazuje předměty do otvorů (nejraději tak, jak ho zrovna napadne). Děti si u činnosti procvičují barvy, mohou také trénovat velikosti otvoru dle různě velkých zátek. Záleží jen na vás, co si vyberete. Já jsem zaměřila pozornost na barvy, protože ty jsou u nás velkou slabinou. 🙂

Co budete potřebovat

 • Krabici od bot
 • Tekuté lepidlo (používám Novou klovatinu od Pritt)
 • Lepidlo v tyčince
 • Řezačku papíru
 • Nůžky
 • Barevný papír
 • Korkové zátky (podle počtu barev, já jsem vzala 2 x 5 = 10 zátek)
 • Tužku
Pracovní sešit od 2 let ZIMA

Pracovní sešit od 2 let ZIMA

Koupit PDF v e-shopu

Jak na to

Korkové zátky jsem obkreslila na víko krabice. Krabice od bot měla odklápěcí víko, na které jsem namalovala pět koleček, které představovaly pět otvorů pro pět barev. Kolečka jsem vyřízla řezačkou. Nemusí to být výstavní řez, protože se na něj bude lepit barevný papír, který nedokonalosti zahladí. Následně jsem z pěti barevných papírů vystřihla kola, která jsem nalepila na otvory. Do barevných otvorů jsem vyřízla řezačkou kříž, zahnula jsem přebytečný papír dovnitř. Krabice byla na hru připravená a zbývalo jen vytvořit barevné zátky.
Vhazování korku: Procvičování jemné motoriky

Vhazování korku: Procvičování jemné motoriky

Z barevných papírů jsem vystřihla drobná kolečka tak, aby je bylo možné nalepit na horní i spodní stranu korkové zátky. Potřebovala jsem od každé barvy čtyři kolečka, protože jsem vytvářela od každé barvy dvě zátky. Kolečka jsem nalepila na korkové zátky tekutým lepidlem, protože takto držela lépe. Hru jsem nechala uschnout, aby barevný papír nespadl. Během vyrábění jsem několikrát zkoušela, zda zátka otvorem skutečně projde.
Vhazování korku: Procvičování jemné motoriky

Vhazování korku: Procvičování jemné motoriky

Tipy na závěr

 • Můžete vytvořit hru s více barvami. Záleží jenom na tom, kolik máte doma korkových zátek.
 • Děti mohou trénovat vhazování různě velkých zátek do různě velkých otvorů.
 • Korkové zátky můžete nahradit také vnitřkem z Kinder vajíčka, ve kterém je schovaná hračka. My jich doma moc nemáme, proto jsem použila zátky.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám pěknou zábavu. 🙂 Foto: Mamadodeste.cz
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart