RECYKLUJEME

Čtyři lesní zvířátka z ruliček od toaletního papíru

Protože máme nasbíráno velké množství ruliček od toaletního papíru, vyrobili jsme z nich čtyři lesní zvířátka. Lepení zvířátek je pro tříleté dítě činnost poměrně obtížná, ale o to má z výtvoru větší radost. Návod i s videem na vás čeká v článku.
AKCE DUBEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA + BALÍKOVNA NA ADRESU ZA 30 KČ
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Co jsme vyrobili

Vytvořili jsme veverku, zajíčka, medvěda a sovičku. Pro tentokrát jsem vybrala lesní zvířátka, protože jsme v létě chodili na výlety do lesa, tak jsme si naše výlety tímto trošku připomněli. Zvířátka jsou roztomilá a Martínek je ukládá k odpolednímu spánku. 🙂 Čtyři zvířátka jsme lepili postupně. Práci si můžete rozdělit na několik etap, mezi více dětí, nebo jak vám to bude vyhovovat. 

Pro koho je činnost určena

Zvířátka jsem koncipovala co nejjednodušeji, aby je zvládlo složit, s pomocí dospělého, i tříleté dítě. Pro starší děti můžete činnost ztížit. Martínek měl co dělat, aby zvířátka zvládl slepit. S některými malinkými částmi měl problémy, například vousy u zajíčka, jiné mu šly připevnit velmi dobře (třeba nos). Zvažovala jsem, jestli nevytvořit ještě další zvířátka, ale už při prvním slepování mi bylo jasné, že čtyři druhy budou stačit. 🙂

Co budete potřebovat

  • Ruličky od toaletního papíru (alespoň 4 kusy)
  • Barevný papír
  • Odličovací tampon (nebo kus vaty) na zaječí ocásek
  • Fixu
  • Tuhé lepidlo
  • Tekuté lepidlo (používám Novou klovatinu od Pritt)
  • Bílý papír
Šikovné prstíčky Jaro

Šikovné prstíčky: Pracovní listy JARO

KOUPIT JARNÍ PDF V E-SHOPU

Jak na to

Nejprve jsem si nastříhala jednotlivé části, ze kterých jsme lepili zvířátka. Když jsem měla části nastříhané, vyrobila jsem z papíru nosy, které jsem zmačkala do kuličky. Z bílého papíru jsem vystřihala kolečka, ze kterých jsem  vytvořila oči. Každé zvířátko má oči trošku jiné – sova je má velké, medvěd má malé oči s dvěma černými tečkami, zajíček má oválné oči a veverka má v očích malou jiskru. Nakonec jsem si připravila z papíru oříšek, který veverka drží v ručičkách. Jestli máte doma žalud, můžete ho použít klidně místo oříšku.

Veverka

Na fotografii uvidíte, co budete na veverku potřebovat. Na samotném konci vyrábění je potřeba veverce dolepit zuby. Potřebujete barevný papír na tělo, ocásek, dvě ruce, dvě nohy, dvě oči, dvě uši, hnědý nos (zmačkaný kousek barevného papíru) a oříšek.
Veverka - co budete potřebovat

Veverka – co budete potřebovat

Postup je snadný. Martínek natřel barevný papír lepidlem a přilepil jej na ruličku. Pomohla jsem mu papír srovnat tak, aby nebyl moc nakřivo a přebytečné kusy jsem zastřihla. Poté jsme nalepili uši, oči, nos, ruce, které vedly ze zadní části ruličky až dopředu. Do rukou jsme umístili oříšek. Nakonec jsme nalepili nohy a ocas. Když byla veverka hotová, dolepila jsem jí malé zuby.

Zajíček

Na fotografii uvidíte, co budete na zajíčka potřebovat. Na samotném konci vyrábění je potřeba zajíčkovi domalovat pusu. Potřebujete barevný papír na tělo, dvě nohy, dvě oči, dvě uši, vousy, růžový nos (zmačkaný kousek barevného papíru) a odličovací tampon nebo kousek vaty na ocásek. Můžete z bílého papíru vystřihnout oválek na bříško. My jsme vyrobili jednoho zajíčka s bříškem a jednoho bez bříška.
Zajíček - co budete potřebovat

Zajíček – co budete potřebovat

Opět bylo potřeba obalit ruličku barevným papírem. Tentokrát jsme použili šedivou barvu. Na zajíčka nalepil Martínek uši, oči, nos, pomohla jsem mu dolepit vousy, protože to bylo příliš těžké. Jednoho zajíčka jsme udělali s bříškem, druhého bez bříška. Nakonec jsme z poloviny odličovacího tamponu udělali kuličku, kterou Martínek přilepil jako ocásek.

Medvěd

Na fotografii uvidíte, co budete na medvěda potřebovat. Potřebujete barevný papír na tělo, dvě nohy, dvě oči, dvě uši, dvě ruce, černý nos (zmačkaný kousek barevného papíru) a bříško.
Medvěd - co budete potřebovat

Medvěd – co budete potřebovat

Barevný papír nalepil Martínek na celou plochu ruličky, přilepil uši, oči, nos a bříško. Nakonec připevnil ručičky a nožičky. Medvídek byl pro něj nejsnazší zvířátko.

Sova

Na fotografii uvidíte, co budete na sovu potřebovat. Potřebujete barevný papír na tělo, dva proužky nastříhaného hnědého papíru jako peří, béžový papír místo peříček na horní polovinu těla, dvě nohy, dvě oči, zobáček.
Sova - co budete potřebovat

Sova – co budete potřebovat

Béžový (nenastříhaný) pruh papíru natřel Martínek lepidlem a nalepili jsme ho na polovinu ruličky. Vzali jsme dva hnědé pruhy papíru, které jsme nastřihli na tenké proužky tak, aby mohly suplovat peří. Poté jsem pruh Martínek přilepil pod pomyslnou polovinu ruličky, druhý nad pomyslnou polovinu. Hezky dokola. Rukou jsem papírové konce načechrala. Nakonec jsme přilepili poslední béžový pruh, který dotvářel tělíčko. Na hlavičku nalepil Martínek oči a zobák, na spodní část ruličky připevnil nožičky.

Proč s dětmi vyrábět?

Zjistila jsem, že děti mají podobné výtvory moc rády. Martínek si zvířátek velmi cení a stará se o ně. Bohužel mají jednu velkou nevýhodu – jdou zničit, rozsednout i roztrhnout. O to se zaslouží občas Filka. Martínek zvířátka ukládá ke spánku a také je houpe na houpačce. Mají to zkrátka u nás hodně dobré. 🙂

Tipy na závěr

  • Vyrábění je pro děti poměrně těžké, i když jsem se ho snažila hodně zjednodušit. Můžete si jej rozdělit i do více dní.
  • Se zvířátky můžete hrát třeba divadlo, nebo vyprávět pohádku.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂 Foto: Mamadodeste.cz, Zdroj: autorský článek
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart