PDF ZDARMA

Vánoční omalovánky zdarma: Tip, jak si užít předvánoční čas s dětmi

Děti rády kreslí pastelkami, fixami, lepí a také chtějí razítkovat. Jenže ne vždy je čas něco chystat, zdlouhavě připravovat, rovnat, uklízet a po vyrábění umývat. Pro všechny případy mám připravené jednoduché vánoční omalovánky, které jsou tak akorát pro tříleté děti. V článku najdete odkaz pro stažení omalovánek a také tip na to, jak s nimi děti zabavit.

Obsah

Co v PDF najdete

Nakreslila jsem dětem velmi jednoduché vánoční omalovánky – stromeček, velkou ozdobu a velký pytel. Chtěla jsem, aby stromeček ozdobily podle svého, vybarvily nebo narazítkovaly ozdobu a do velkého pytle měly nakreslit, co si přejí od Ježíška.

nahoru ↑

Omalovánky ke stažení zdarma

Omalovánky se skládají ze tří listů, jsou jednoduché, ale malé děti baví. Martínek ještě neumí vybarvovat přesně, přetahuje a titěrné motivy na omalovánkách ho od vybarvování spíše odrazují, ale každé dítě je jiné. 🙂

PDF KE STAŽENÍ ZDARMA

nahoru ↑

Co budete potřebovat

  • Vytištěné PDF
  • Fixy, pastelky
  • Razítka
Pracovní listy Vánoce v PDF

Pracovní listy Vánoce v PDF v e-shopu za 30 Kč

KOUPIT VÁNOČNÍ PDF V E-SHOPU ZA 30 KČ

nahoru ↑

Naše kreslení

Omalovánky vyndavám často. Martínka baví vybarvovat jednoduché obrázky, ve kterých není příliš mnoho čar, takže je za tohle vánoční kreslení moc rád. Děti kreslí pastelkami, fixami a razítkují.

  • Kreslení pastelkami a fixami – podle své fantazie děti vybarvují stromeček, ozdobu nebo pytel.
  • Společné kreslení a dokreslování – do pytle mohou děti nakreslit to, co si přejí od Ježíška. Ještě moc kreslit neumí, a tak mě často prosí o pomoc. Poté kreslíme do pytle dárky společně. 🙂 Můžete společně dokreslit také stromeček – namalovat ozdoby, řetěz, hvězdu a svíčky. Martínek vybarví stromeček zeleně, a poté společně kreslíme barevné ozdobičky na stromek.
  • Razítkování – na stolek jsem nachystala razítka. Martínek si vzal klasická razítka s polštářkem, Filka dostal razítka, která se nemusí namáčet do barvy. Společně zdobili papíry. Martínek vybíral pečlivě, jak orazítkuje stromeček. Filka natiskal na stromeček všechna razítka a začal zdobit ozdobu.

Podobně jsme pokračovali až do doby, dokud nám nedošly všechny vytištěné omalovánky. 🙂

Vánoční omalovánky zdarma: Tipy, jak si užít předvánoční čas s dětmi

Vánoční omalovánky zdarma: Tipy, jak si užít předvánoční čas s dětmi

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

Pracovní sešit Vánoce

Pracovní sešit Vánoce od 2 let

Koupit PDF v e-shopu za 30 Kč

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart