PDF ZDARMA
PDF K VYTIŠTĚNÍTVOŘENÍ 3+TVOŘENÍ 4+TVOŘENÍ OD 1,5 ROKU AŽ 2+VÁNOCEVÁNOČNÍ DEKORACEVYRÁBÍME

Vánoční omalovánky zdarma: Tip, jak si užít předvánoční čas s dětmi

Děti rády kreslí pastelkami, fixami, lepí a také chtějí razítkovat. Jenže ne vždy je čas něco chystat, zdlouhavě připravovat, rovnat, uklízet a po vyrábění umývat. Pro všechny případy mám připravené jednoduché vánoční omalovánky, které jsou tak akorát pro tříleté děti. V článku najdete odkaz pro stažení omalovánek a také tip na to, jak s nimi děti zabavit.

Co v PDF najdete

Nakreslila jsem dětem velmi jednoduché vánoční omalovánky – stromeček, velkou odzobu a velký pytel. Chtěla jsem, aby stromeček ozdobily podle svého, vybarvily nebo narazítkovaly ozdobu a do velkého pytle měly nakreslit, co si přejí od Ježíška.

Omalovánky ke stažení zdarma

Omalovánky se skládají ze tří listů, jsou jednoduché, ale malé děti baví. Martínek ještě neumí vybarvovat přesně, přetahuje a titěrné motivy na omalovánkách ho od vybarvování spíše odrazují, ale každé dítě je jiné. 🙂

Stáhněte si omalovánky zde

Vánoční omalovánky zdarma: Tipy, jak si užít předvánoční čas s dětmi

Vánoční omalovánky zdarma: Tipy, jak si užít předvánoční čas s dětmi

Co budete potřebovat

  • Vytištěné PDF
  • Fixy, pastelky
  • Razítka

 

Vánoční dekorace andílci na eshop.mamadodeste.cz

Vánoční dekorace andílci na eshop.mamadodeste.cz za 25 Kč

PDF v e-shopu za 25 Kč

 

Naše kreslení

Omalovánky vyndavám často. Martínka baví vybarvovat jednoduché obrázky, ve kterých není příliš mnoho čar, takže je za tohle vánoční kreslení moc rád. Děti kreslí pastelkami, fixami a razítkují.

  • Kreslení pastelkami a fixami – podle své fantazie děti vybarvují stromeček, ozdobu nebo pytel.
  • Společné kreslení a dokreslování – do pytle mohou děti nakreslit to, co si přejí od Ježíška. Ještě moc kreslit neumí, a tak mě často prosí o pomoc. Poté kreslíme do pytle dárky společně. 🙂 Můžete společně dokreslit také stromeček – namalovat ozdoby, řetěz, hvězdu a svíčky. Martínek vybarví stromeček zeleně, a poté společně kreslíme barevné ozdobičky na stromek.
  • Razítkování – na stolek jsem nachystala razítka. Martínek si vzal klasická razítka s polštářkem, Filka dostal razítka, která se nemusí namáčet do barvy. Společně zdobili papíry. Martínek vybíral pečlivě, jak orazítkuje stromeček. Filka natiskal na stromeček všechna razítka a začal zdobit ozdobu.

Podobně jsme pokračovali až do doby, dokud nám nedošly všechny vytištěné omalovánky. 🙂

Vánoční omalovánky zdarma: Tipy, jak si užít předvánoční čas s dětmi

Vánoční omalovánky zdarma: Tipy, jak si užít předvánoční čas s dětmi

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

♥ NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM. ♥

Foto: Tereza Krček

Máma do deště (Tereza Krček)

Jsem Tereza, tvůrkyně blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.