TIP NA VÝLET

Vstup zdarma: Interaktivní výstava pro děti Večerníček v České televizi

VÝSTAVA UKONČENA. NAHRADILA JI VÝSTAVA DÉČKOSVĚT. PODROBNĚJŠÍ INFORMACE NAJDETE V ČLÁNKU: Déčkosvět: výstava v České televizi (vstup zdarma).

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč
Večerníček slaví 55. narozeniny a při této příležitosti otevřela Česká televize v prostorách budovy Rohlík překrásnou interaktivní výstavu pro děti. Vstupné je zdarma, zabaví se malé i větší děti. V článku na vás čeká tip na krásný výlet.

Obsah

Výstava Večerníček slaví 55. narozeniny

Krásná interaktivní výstava představí dětem ty nejoblíbenější večerníčky. Výstava je vhodná nejen pro děti, ale také pro rodiče, kteří zavzpomínají na milované hrdiny z dětství. Na výstavu jsme dorazili chvíli po otevření, kolem půl jedenácté a odcházeli jsme v půl jedné. Uvnitř budovy bylo rušno, prostor se vyprázdnil chvíli před polednem. Toalety najdete vedle hradu. Kočárek lze zaparkovat uvnitř vedle pařezové chaloupky. Vstupné se neplatí. V galerii si můžete zakoupit upomínkové předměty nebo knížky. Jíst uvnitř není povoleno. Nasvačit se můžete venku, žel zde nejsou lavičky. Pokud se budete chtít posadit a odpočinout si, můžete tak učinit na jedné z laviček nebo židlí. Několik jich je u pařezové chaloupky a také u domečku s večerníčkem. Laviček zde není mnoho, nicméně vždy byla nějaká volná.

Základní informace

VEČERNÍČEK SLAVÍ NAROZENINY
 • Adresa: Na Hřebenech II, 147 00 Praha 4-Nusle (budova Rohlík – vstup z přízemí – Galerie a prodejna)
 • Věk dětí: od 3 (2,5 let) až do 99 let (některé atrakce jsou limitovány věkem)
 • Otevřeno: 10:00 – 18:00 (až do květen 2021)
 • Vstup: Zdarma
 • Plánovaná doba návštěvy: 30 až 180 minut
 • Toalety: Ano (přímo v prostorách výstavy)
 • Parkování: Ano (Na Praze 4 jsou modré zóny, ale v okolí najdete místa na parkování označená bílou přerušovanou čárou – veřejné parkování. Jedna hodina stojí 20 Kč.
 • Web ČT s tiskovou zprávou

Pro koho je výstava určena

Interaktivní výstava je určena pro děti od tří let (možná od 2,5 let). Na některých atrakcích je napsaný doporučený věk dítěte, například od 3 do 9 let (u hradu).  Tříleté děti nevyužijí všechny atrakce, stejně jako starší děti nevyužijí všechny prvky, protože je pro vyšší hmotnost a výšku nemohou zatěžovat.

Interaktivní prvky

Prostory nejsou velké, ale na druhou stranu dostačující k tomu, aby vytvořily zábavný a kouzelný prostor plný večerníčkových postav. Hned u vstupu na vás čeká pařezová chaloupka se skluzavkami. Skluzavky byly nejvytíženější z celé výstavy. Děti si zamilují obrovský hrad, v jehož sklepě se skrývají strašidla. Děti nakoukly do dveří, načež Filka prohlásil, že uvnitř je strašidlo a pavouk, a tam on tedy nepůjde. Nakonec šel, ale trvalo mu to. Světelné efekty vás zaujmou v podlouhlé chodbě, kde se promítá Krteček. Zábavné kvízy pro starší děti, interaktivní hry a světelné autíčko (viz první fotografie v článku) jsou umístěny zcela vzadu expozice. Ústředím je velká chaloupka a také známý Večerníček z oblíbené znělky (viz druhá fotografie v článku). Děti si mohou vyzkoušet házení hrušek na strom, strefují se míčky do večerníčkových hrdinů. Mohou navštívit chaloupku Josefa Lady, stejně jako se vyfotit s Anče, Kubou, Hajným, Krakonošem a Trautenberkem, prohlédnout si animace Krtečka nebo postavičky z večerníčků.

Časová náročnost

Uvnitř jsme strávili téměř dvě hodiny a ještě se sem několikrát vrátíme. Časová dotace se může pohybovat od půl hodiny (pokud děti výstava moc nebaví) až po dvě až tři hodiny. Zkrátka do té doby, než dostanou hlad. 🙂
Interaktivní výstava pro děti Večerníček v České televizi

Interaktivní výstava pro děti Večerníček v České televizi

Závěrem

Velmi zdařilá, moderní a krásná výstava stojí stoprocentně za návštěvu. Možná, že děti zaujme natolik, že se na ni budete vracet. Výstava trvá do května 2021 (přesné datum není  v době sepisování článku uvedeno). Interaktivní prvky si zamilují děti i dospělí. V galerii si můžete zakoupit upomínkové předměty, DVD nebo knížky. Uvnitř Rohlíku je umístěna figurka Večerníčku a také Jů a Hele, se kterými se můžete vyfotit.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

10 Hodnocení
Večerníček slaví narozeniny

Překrásná výstava pro děti a rodiče, která je zcela zdarma. Výstava se otevírá u příležitosti 55. narozenin Večerníčka. Děti zabaví zajímavé interaktivní prvky, klouzačky, mohou se vyfotit s oblíbenými hrdiny nebo zalézt do strašidelného hradu.

KLADY
 • Pěkná a profesionální práce
 • Zábavné
 • Příjemné
 • Skvělé vyžití pro celou rodinu
 • Vstupné se neplatí
ZÁPORY
 • Nic

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám pěkný výlet. 🙂 Foto: Mamadodeste.cz
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart