Všechno nejlepší Matyášku: Recept na dort k prvním narozeninám

Můj třetí, pravděpodobně poslední dort k prvním narozeninám. Tentokrát jsem upekla takový dort, aby ho jedly i starší děti a zároveň, aby byl vhodný pro roční dítě. Ozdobila jsem ho perníčky, v dortu nejsou žádná umělá barviva.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Dort k prvním narozeninám

Dříve jsem pekla striktně dorty ze základních surovin – piškotové těsto, které bylo namazané jogurtem. Nyní jsem přistoupila k odvážnějšímu receptu, do kterého jsem dala šlehačku a marmeládu, aby dort chutnal i sourozencům. Jestli chcete usedlejší recept, mohl by vás zajímat článek Všechno nejlepší Filko: Recept na dort k prvním narozeninám.

Ingredience

Na korpus:

  • 220 gramů polohrubé mouky
  • 150 gramů cukru
  • 50 gramů oleje
  • 50 gramů vody
  • 5 vajec
  • 1/2 kypřícího prášku

Na jogurtový krém:

  • 1300 gramů tučného jogurtu

Dále do dortu:

  • Banány
  • Marmeláda
  • Jedno balení smetany ke šlehání

Postup

Krém: Jogurt jsem vyklepla do utěrky, kterou jsem umístila do cedníku, aby jogurt vykapal. Vykapání jogurtu může trvat přibližně hodinu až dvě hodiny. Když jogurt vykapal, vyklopila jsem jej z utěrky do mísy.

Korpus: Oddělila jsem žloutky od bílků. Bílky jsem vyšlehala. Žloutky jsem vyšlehala s cukrem, zašlehala jsem olej a vodu. Sypké složky jsem smíchala dohromady a zamíchala jsem do nich žloutkovou směs. Poté jsem postupně přidávala bílek. Kulatou formu (20 cm průměr) jsem vymazala máslem. Na dno jsem položila pečící papír, boky jsem vysypala moukou. Do formy jsem vlila těsto a dala jsem péct na 170 °C do trouby. Když byl korpus upečený, vyklopila jsem ho vzhůru nohama a nechala vychladnout. Patří do tohoto receptu kypřící prášek? Ano. Těsto je podobné piškotovému, avšak aby krásně vyběhlo bez kypřícího prášku, bylo by potřeba více vajec.

Kompletace: Když korpus vychladl, 3x jsem ho rozkrojila. První patro jsem namazala troškou šlehačky, aby korpus zvlhl, poté jsem jej namazala marmeládou a přiklopila jsem dalším patrem. To jsem namazala trochou šlehačky, rozkrojila jsem banány na poloviny, poskládala jsem na patro banány a navrstvila zbytek šlehačky. Přiklopila jsem další patro a pomazala jogurtovým krémem s marmeládou, nakonec jsem přiklopila poslední patro a celý dort jsem pomazala jogurtovým krémem.

Všechno nejlepší Matyášku: Recept na dort k prvním narozeninám

Všechno nejlepší Matyášku: Recept na dort k prvním narozeninám

Nakonec jsem dort ozdobila perníčky, přidala jsem papírovou girlandu a také dortovou fontánu. Dortová fontána je skvělá věc, ale příště, až ji budeme používat, vypodložím vršek dortu alobalem (nebo něčím podobným), který lze sundat. Dortová fontána po sobě zanechá drobné šedé tečky, které je třeba odstranit.

Všechno nejlepší Matyášku: Recept na dort k prvním narozeninám

Všechno nejlepší Matyášku: Recept na dort k prvním narozeninám

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám hezkou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart