Všechno nejlepší Filko: Recept na nahý dort ke třetím narozeninám

Filkovi byly tři roky. Tak rychle to uteklo. A já jsem opět vymýšlela dort, který by dětem chutnal, nebyl přeslazený a neobsahoval umělá barviva. Rozhodla jsem se, že poprvé v životě vyzkouším naked cake, nahý dort. Do článku jsem sepsala nejen recept, ale také praktické poznatky z tvoření dortu v šíleném horku.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Ještě než se do pečení pustíte

Než jsem začala péct, hledala jsem, jak se takový dort dělá. Překvapilo mě, kolik je v korpusu a v krému cukru. Touto cestou jsem jít nechtěla, tak jsem ubrala cukr. Hodně. Dále jsem změnila krém, protože dětem by dort jinak vůbec nechutnal. Nakonec jsem změnila také ovoce, jelikož Filka nemá rád borůvky ani ostružiny a jahody na konci léta už nejsou.

Všechno nejlepší Filko: Recept na nahý dort ke třetím narozeninám

Všechno nejlepší Filko: Recept na nahý dort ke třetím narozeninám

Základem je pevný korpus a velmi tuhý krém. Aby dort držel, vymyslela jsem, že po obvodu každého patra nanesu cukrářským sáčkem obruč tuhého krému a dovnitř dám takový krém, který mají děti rády – pudinkový na spodní patro a banán se šlehačkou na patro horní. Kdybych neudělala obruč z tuhého krému, dort by se zřítil. Šlehačka by se v teple sesunula krém by vytekl.

Ingredience

Na korpus:

 • 7 vajec
 • 150 gramů třtinového cukru
 • 350 gramů polohrubé mouky
 • 7 lžic oleje
 • 1 prášek do pečiva
 • Špetku soli

Na tuhý krém – obvodový:

 • 500 g tvarohu
 • Tabulku bílé čokolády

Na pudink:

 • 1,5 sáčku vanilkového pudinku
 • 2 lžíce cukru
 • 350 – 400 ml mléka
 • 50 g másla

Na druhé patro:

 • 2 šlehačky
 • Banány

Na ozdobu:

 • Šlehačku
 • Perníčky
 • Ovoce
Šikovné prstíčky léto

Šikovné prstíčky: Pracovní listy LÉTO

KOUPIT LETNÍ PDF V E-SHOPU

Postup

Krémy: Nejprve jsem se pustila do přípravy krémů. Uvařila jsem hustý pudink, který jsem nechala chladnout. Vyndala jsem z lednice máslo a odměřila jsem 50 gramů. Kousek másla jsem nechala na talířku v pokojové teplotě. Na utěrku jsem vyklepla 500 gramů tvarohu, vymačkala jsem jej tak, aby byl tužší. V hrnci jsem rozpustila bílou čokoládu a po vychladnutí jsem ji přimíchala k tvarohu. Když vychladl pudink, zamíchala jsem do něj máslo. Krémy jsem umístila do lednice, aby se chladily.

Všechno nejlepší Filko: Recept na nahý dort ke třetím narozeninám

Všechno nejlepší Filko: Recept na nahý dort ke třetím narozeninám

Korpus: Oddělila jsem žloutky od bílků. Bílky jsem vyšlehala se špetkou soli do tuhého sněhu. Šlehala jsem dál a přidávala jsem postupně po lžíci cukru.

Když byl cukr zašlehaný, postupně jsem do hmoty zašlehala také žloutky a olej. Šlehala jsem po dvou lžících oleje a dva žloutky. Když byly žloutky a olej zašlehané, v jiné míse jsem odvážila mouku, nasypala jsem do ní prášek do pečiva a zamíchala jsem. Nakonec jsem opatrně postupně vmíchala sypkou směs do připravené vaječné hmoty s cukrem, solí a olejem.

Na dno kulaté formy jsem položila pečicí papír, na boky jsem natřela trošku másla (bez mouky). Do formy jsem nalila hmotu a dala jsem ji péct na 150 °C do horkovzdušné trouby. Korpus se pekl přibližně 40 minut. Po upečení jsem jej vyklopila na prkénko dnem vzhůru. Když vychladl rozkrojila jsem ho dvakrát. Vyšlehala jsem šlehačku, rozpůlila banány a pustila jsem se do zdobení dortu.

Cukrářské sáčky jsem naplnila krémy. Hutný krém z bílé čokolády sloužil jako obvodové zdivo. Obkroužila jsem jím jedno patro a vnitřek jsem vyplnila pudinkovým krémem. Přiklopila jsem korpusem a stejně jsem objela i druhé patro. Dovnitř jsem dala banán a šlehačku a položila jsem navrch třetí patro. Uhladila jsem hrany. Horní patro jsem potřela šlehačkou a ozdobila perníčky.

Dort můžete ozdobit ovocem, makronkami, bonbony, čímkoli budete chtít.

Všechno nejlepší Filko: Recept na nahý dort ke třetím narozeninám

Všechno nejlepší Filko: Recept na nahý dort ke třetím narozeninám

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Kniha Karolínka dělá radost dětem od 4 do 7 let a pořídit ji můžete v mém e-shopu. Dodání je rychlé, ale prosím, raději jej nenechávejte na poslední chvíli. 🙂

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Přeji vám dobrou chuť. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart