DOPORUČUJI

Vláčkodráha Bigjigs Horská cesta 112 dílů

Z vláčkodráhy mám velkou radost. Je krásná, promyšlená, děti jsou nadšené. Bigjigs Rail Dřevěná vláčkodráha horská cesta  doplňuje naše minulé sady a navíc je kompatibilní s mašinkami a kolejemi z Lidlu.

AKCE DUBEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA + BALÍKOVNA NA ADRESU ZA 30 KČ
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Bigjigs Rail Dřevěná vláčkodráha horská cesta 112 dílů

Vláčkodráhu bych doporučila pro děti, které milují mašinky a dokáží si s nimi vyhrát každý den. Naše děti tuto podmínku splňují. Milují mašinky a to jak elektrické, tak obyčejné dřevěné, se kterými samy jezdí. Postavit vláčkodráhu je na ně ještě poměrně těžké. Tato sada se hodí pro děti od tří, možná až čtyř let (nejdříve). Filka ji ve dvou letech soustavně boří a já ji musím opravovat. 🙂 Vláčkodráha obsahuje 112 dílů, drtivá většina z nich je dřevěných, vyjma velkého kopce, který tvoří pevný plast, svou konstrukcí mostů a středu točny. Ostatní části jsou vyrobeny ze dřeva.

Vzhled

Dráze dominuje velký kopec, vyrobený z plastu, na který se položí koleje a vytvoří se horská cesta. Moc se mi tento nápad líbí. Součástí sestavy je také nádraží, které se musí nejprve smontovat, a podstavce, aby vedly koleje z kopce a do kopce. My jsme ještě připojily naši vláčkodráhu procházející nádražím a máme perfektní sestavu na ježdění. Děti si s dráhou moc vyhrají. Jednotlivé komponenty jsou velmi krásné, povedené. Nemám, co bych vytkla.

Co je a není součástí balení

Součástí balení jsou koleje, kopec, mosty, panáčci, stromečky, dopravní prostředky, mašinky i vagóny a samozřejmě nádraží. Součástí není elektrická mašinka. Pořídila jsem na zkoušku ve výprodeji v Lidlu dřevěnou vláčkodráhu Playtive Junior s elektrickou mašinkou. Mašinka je kompatibilní se značkou Bigjigs, stejně jako jsou kompatibilní koleje. Mašinka z Lidlu je perfektní. Jezdí v obou směrech, ale jezdí-li pozadu, nevyjede dobře do kopce. Po předu zvládne kopec s přehledem. Právě tato mašinka doplnila naši vláčkodráhu. V některých e-shopech se můžete dočíst, že koleje značky Bigjigs jsou kompatibilní s těmi z IKEA. Není to tak. Zkoušela jsem vzít do obchodu naše koleje a vyzkoušela jsem, jak sedí. Jednotlivé díly do sebe sice pasují, ale koleje z IKEA mají vyšší profil asi o 1 až 2 milimetry, což je znát. Koleje z Lidlu lze zaměnit s kolejemi Bigjigs na sto procent.

Sestavení dráhy

Sestavit horskou cestu není nic snadného a tříleté dítě to samo nedokáže. Právě proto je vláčkodráha vhodná pro děti nejdříve od tří let až čtyř let a starší. Pro dvouleté děti se hodí jednodušší sada s několika málo kostičkami. V horské cestě jdou koleje z kopce a do kopce, staví se na podstavec a je potřeba vyměřit dráhu poměrně přesně, aby seděla tak, jak má.

Vláčkodráha Bigjigs Horská cesta 112 dílů

Vláčkodráha Bigjigs Horská cesta 112 dílů

Zatím se snažíme dráhu postavit společnými silami podle návodu. Můžeme k ní připojit sadu s nádražím (Bigjigs vláčkodráha procházející nádražím), sadu Moje první vláčkodráha Bigjigs a také sadu Playtive Junior z Lidlu. Dostaneme poměrně velký kolos mašinek, kolejí, budov i stromů.

Co sada obsahuje

 • 1 velkou horu (skládá se ze dvou částí)
 • 1 most plastový v designu hory (viz foto)
 • 1 most červený (viz foto)
 • 1 most černý (viz foto)
 • 1 nádraží (musí se nejprve smontovat)
 • 1 jeřáb
 • 1 točna na mašinky
 • Dopravní značky
 • Postavičky
 • Domečky
 • Stromy
 • Spousta kolejí
 • Mašinku
 • Auta
 • Autobus
 • Nákladní vozy, které lze zvedat jeřábem
 • Podstavce na vytvoření cesty do kopce (podpěry kolejí)

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

 

Pořídit či nikoli?

Dráhu bych doporučila pořídit pro děti, které milují mašinky, rády staví koleje, a i když jim to ještě na sto procent nejde, zlepšují se a staví si s nimi velmi často. Poměr ceny a kvality je velmi dobrý, i když se sem tam objeví plastový prvek, což u dvou dalších sad Bigjigs, které máme ve sbírce, není zvykem. Pokud dráhu kvalitativně srovnám s vláčkodráhou z Lidlu, obsahuje Bigjigs výrazně více dřeva. Vláčkodráha z Lidlu má dřevěné pouze koleje a stavební podstavce, mašinky, postavičky a doplňky jsou z plastu.

Jestli si nejste jisti, zda bude děti stavění dráhy bavit, zkuste jim pořídit menší a levnější sadu. Dětem jsem nejprve koupila sadu Moje první vláčkodráha, a poté sadu Bigjigs vláčkodráha procházející nádražím. Když jsem viděla, že je hraní stoprocentně baví, pořídili jsme Horskou cestu. Na dlouhou dobu poslední dřevěnou vláčkodráhu.

Vláčkodráha Bigjigs Horská cesta 112 dílů

Vláčkodráha Bigjigs Horská cesta 112 dílů

Dostupnost

Vláčkodráha není tak lehce dostupná jako konkurenční dřevěné vláčkodráhy. Vláčkodráhu levně pořídíte na Patro.cz. Tuto sadu prodávají spíše menší obchody a jejich seznam najdete zde. Další tipy na dárky najdete v článcích 16 tipů na dárky k Vánocům pro děti od 3 let14 tipů na dárky k Vánocům pro děti od 4 let a také v článku 13 tipů na dárky k Vánocům pro děti od 5 let.

Vláčkodráha Bigjigs Horská cesta na PATRO.CZ

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

9.6 Hodnocení
Bigjigs Horská cesta 112 dílů

Překrásná dřevěná vláčkodráha se hodí jako dárek k narozeninám nebo Vánocům. Je určena pro děti starší tří let, ale vyhrají si s ní i starší sedmileté či osmileté děti.

Kvalita provedení
10
Počat dílků
10
Kreativita
10
Dostupnost
9
Poměr ceny a kvality
9
KLADY
 • Pěkné provedení
 • Velké procento dílů je ze dřeva - plast je použit pouze na horu, zábradlí mostu, výhybku, kolečka mašinek.
 • S dráhou si vyhrají i starší děti - složit jí není vůbec snadné.
ZÁPORY
 • Elektrická mašinka není součástí - doporučuji ji dokoupit.
 • Vyšší cena

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz, Zdroj: autorský článek

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart